Açık Rinoplasti Ameliyatı

Açık Rinoplasti Ameliyatı

Toplumumuzda kişilere uygulanabilecek estetik cerrahi burun operasyonları hakkında bazı yanlış kanılar mevcuttur. Örneğin kişiler küçük bir burunun en ideal burun olduğuna dair bir kanıya sahiptirler. Bu nedenle burun küçültme operasyonları oldukça rağbet gören estetik burun cerrahi müdahaleleri arasında yer lamaktadır. Fakat bu oldukça yanlış bir kanı olarak karşımıza çıkmaktadır. İdealize edilmiş buun görünümleri için en doğru uygulamalar sorgulandığında karşımıza aslında küçük burun cevabı değil, her kişinin fizyolojik özelliklerine uygun olarak karar verilmiş, yüzü ile en uyumlu olacak burun görünümü karşımıza çıkmaktadır. Çok küçük bir burun, çok geniş yüz hatları ile uyum gösteremeyebilir, bunun yanında çok sert yüz hatlarına sahip bir bireyde yine küçük burun görünümü küşünün çehresine hoş bir görünüm vermeyebilir. Bu nedenle bu durumda kişi için idealize edilmiş burun görünümleri en doğru burun estetik cerrahi müdahaleleri arasında sayılmaktadır.

Açık Rinoplasti Uygulaması

Açık rinoplasti ameliyatı, burnun estetik müdahale yolu ile tamamen açılıp müdahale edilebilmesi yolu ile gerçekleştirilen burun estetik cerrahi uygulamalarındandır. Bu yöntemde burna tam bir müdahale söz konusudur. Bu yöntemin diğer burun estetik cerrahi yöntemlerine göre oldukça avantajlı taraflarının olmasının yanında bazı dezavantajlı durumları da mevcuttur. Örneğin cerrahi müdahale esnasında burun tamamen açıldığı için düzeltme esnasında burunun aldığı şeklin algılanması zor olmaktadır fakat deneyimli ve işinin ehli bir estetik cerrah bu durumu ustalıkla lehine çevirebilmektedir. Açık rinoplasti uygulamalarının bir diğer avantajı ise estetik cerrahın burun içinde oluşmuş olabilecek olası müdahale edilmesi gereken durumları kolaylıkla fark edip anında müdahale edebilmesidir. Yine burun estetik cerrahi müdahale esnasında oluşabilecek kanama durumlarında uzman cerrah kanamaya hemen koter yardımı ile müdahale edip kanamaya engel olabilmektedir. Bu gibi durumlar açık burun estetik cerrahi müdahalelerini diğer yöntemlere göre üstün kılmaktadır.

Burun Küçültme Operasyonu

Cerrahlarımız açık rinoplasti ameliyatı uygulamaları ile burun küçültme operasyonları da gerçekleştirebilmektedirler. Bu operasyonlarda temel amaç burun içindeki fazlalıkların alınıp burna alabileceği en estetik formu vermek olmaktadır. Açık rinoplasti uygulaması ile burun açıldıktan sonra uzman cerrahımız burun içi var olan fazlalıkları en doğru şekilde tespit edip çözüme kavuşturabilmektedir. Eğer burnunuzda nefes alma ile ilgili problemler mevcut ise uzman cerrahımızla bu durumu görüştüğünüz taktirde açık rinoplasti uygulaması esnasında bu problem de çözüme kavuşturulabilmektedir. Açık rinoplasti uygulamasının avantajlarından biri de bu durumdur.

Açık rinoplasti ameliyatı uygulamaları oldukça başarılı estetik burun müdahale türlerinden biridir ve uzman cerrahlarımız da bu yöntemi hastalarımızda sıkça kullanmaktadırlar. Cerrahımız sizin için en doğru burun cerrahi müdahale türünü belirleyip uygulamasını gerçekleştirecektir. Alanında uzman cerrahlarımız gerçekleştirmiş oldukları uygulamalarla burun cerrahisi alanında örnek teşkil etmektedirler.

Burun Ameliyatı Sonrası Dönem

Burun estetiği sonrası kişilerin uyması gereken bazı kurallar yolu ile kişi oldukça hızlı bir iyileşme süreci geçirebilmektedir. Bu süreçte cerrahi müdahalenizi gerçekleştiren uzman cerrahımız ile sürekli iletişim içinde olacaksınız. Bu sayede bu süreci olabilecek en iyi şekilde geçireceksiniz. Yine bu sık sık gerçekleşen görüşmeler sayesinde cerrahi işlem sonrası burnunuzda görülebilecek olası ters durumlara da hızlı bir şekilde müdahale edip yaşanabilecek tersliklere önceden engel olmak mümkün olmaktadır.

Burun ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken durumları kısaca ifade etmemiz gerekirse örneğin burnunuzu çeşitli çarpma ve darbe etkilerine karşı korumanız gerektiği durumu elzem bir konudur. Bunun yanında burunda kanama oluşmasına mahal vermemek amacı ile çok gerekmedikçe burna baskı uygulayacak olan eğilme benzeri hareketlerden kaçınmak yerinde olacaktır.

 

TurkeyEnglish