Ameliyat Burun

Ameliyat Burun
Burun ameliyatı burunda doğuştan olan sorunları veya sonradan kaza,çarpma,darbe ile oluşan burundaki eğrilikleri tedavi eden estetik bir operasyondur. Burun bu eğrilik nedeni ile nefes alıp vermekte çok zorlanır. Ülkemizde bu rahatsızlığa çok rastlanmaktadır ve bu operasyona talep artmaktadır. Günümüzde doktorlar için amaç sadece burundaki sorun veya eğriliği düzeltmek değildir amaç burnun yüzle uyumu ve yüze yakışıp yakışmadığıdır.

 

Burun Ucu Operasyonu
Burun ucu küçültme ameliyatı burnun kemik yapılarını değiştirmeden burna uygulanan operasyondur. Burnun en göze batan kısmı burun ucudur. Bu nedenle Bu bölge estetik açıdan çok önemli bir yere sahiptir. Burun kanatları kıkırdağın birleşmesinden oluşur. Farklı farklı burun tipleri vardır. Burnun yüksekliği ve genişliği çok önemlidir. Burnun kök kısmında cilt çok ince bir yapıya sahiptir burun ucuna geldikçe cilt kalınlaşır. Her hasta burun ucu operasyonuna uygun olmayabilir. Burnun normalde üçgen bir yapıya sahip olması gerekir. Ama bazı durumlarda burun şekli bozuktur ve burun ucu olduğundan daha büyüktür. Burnu olduğundan daha büyük olan hastalara ameliyat burun operasyonı uygulanır. Burun küçültme ameliyatı genelde anestezi ile yapılır. Bu ameliyat aşağı yukarı 2 saat sürer. Bu operasyon sonrasında gözaltlarında şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar 1 hafta içerisinde azalarak geçmeye başlar. Burun ameliyatı olanlar 24 saat hastanede kalmalıdırlar. Bu sadece kontrol amaçlıdır. Burun düzenli bir biçimde temizlenmelidir. Ameliyat sonrası düzenli bir şekilde kontrole gidilmelidir. 2 hafta sonra da burundaki aletler çıkarılmaya başlanır. Ameliyat burun ameliyatta kesin sonuç alabilmek için 6-12 ay beklenmesi gerekir.

 

Burun Doktoru Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kendinize Burun doktoru seçerken dikkat etmeniz ve bilmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • Cerrahi operasyon uzmanı hakkında bilgi edinmek için daha önce ameliyat olmuş kişilerle konuşmak
  • Ameliyatı Plastik Cerrah mı Kulak Burun Boğaz Doktorunun yapacağı
  • Doktor hakkında internetten bilgi edinmek
  • Önceden ameliyat burun estetiği için doktorunuzla detaylı bir biçimde konuşmak

 

Doktorlarımız detaylı bir şekilde konuşmak kafanızdaki soru işaretlerinin azalmasına yardımcı olur. Burun ameliyatı çok özel ve dikkat gerektiren bir ameliyattır. Burun kaldırma operasyonu  ile ilgili burunda her hangi iz kalma söz konusu değildir. Çünkü operasyon burnun iç kısmından yapılır. Burun kemiğine her hangi bir işlem yapılmaz. Burnun uç kısmında yumuşak doku bulunur ve o dokuya yeniden şekil verilir. Burun ucundaki düşüklük düzeltilir güzel bir görüntü meydana getirilir. Ameliyat sonrası burnun kenarlarına bantlar yapıştırılır. Bu operasyonda tampon kullanılmamaktadır. Operasyon 30-60 dakika arası sürer. Ameliyat sonrası hemen taburcu edilir. Bir hafta sonra burun kenarlarındaki bantlar çıkarılır. 3. haftadan sonra burun şekli fark edilmeye başlanır ama en son çıkacak görüntü 6 ay sonra belli olmaya başlar.
Sizde burnunuzla ilgili sorun yaşıyor, burnunuzu beğenmiyor ve daha güzel bir görüntüye sahip olmak gibi bir hayaliniz varsa burun estetiği hakkında bilgi almak için merkezimize ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız ve son çıkan kaliteli en iyi teknolojik cihazlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

 

TurkeyEnglish