Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetik müdahaleleri artık günümüzde cerrahi bir müdahale olmadan da gerçekleştirebilmesi mümkün olan türde estetik operasyonlardandır.  Ameliyatsız burun estetiği yöntemiyle burun ucu bölgesi, burun sırtı ve burun derisine müdahale edilebiliyor. Eğer kişinin burnundaki problemli görünüm bu müdahalelerle düzeltilebilecek türde bir problemse kişi hiçbir estetik cerrahi müdahaleye maruz kalmadan istediği burun görünümüne sahip olabilmektedir. Bu tür yöntem uygulanan hastalarda burun estetiği iyileşme süreci gibi bir süreç söz konusu değildir. Hasta estetik müdahale sonrası sosyal hayatına zaman kaybetmeden hemen geri döner. Ameliyatsız burun estetiği yönteminde genel olarak dolgu enjektesi uygulaması kullanılmaktadır. Uygulama, kullanılan dolgu malzemesinin türüne ve hastanın sahip olduğu anatomik yapıya bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık olarak bir yıl boyunca görünümünü korumaktadır. Bu uygulama özellikle cerrahi müdahale yaptırmadan önce burnunun kavuşacağı görünümü dönüşümlü olabilecek şekilde deneyim elde etmek isteyen kişiler için oldukça cazip olan bir uygulamadır. Kişi böylece asıl cerrahi müdahaleyi gerçekleştirmeden önce estetik cerrahi müdahale sonrası burnunun alacağı görünümü deneyim kazanacak, bu görünümden  memnun kalmaması durumunda ise dolgu malzemesi özelliğini yitirdiğinde hiçbir estetik cerrahi müdahaleye gerek kalmadan burnu eski görünümüne dönecektir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulamasının Avantajları

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması cerrahi müdahaleli burun estetiği uygulamalarına göre belli başlı birçok avantaja sahiptir. Bu avantajları kısaca sıralamamız gerekirse:

  • Uygulama esnasında kişiye herhangi bir lokal veya genel anestezi uygulanması gerekmemesi,
  • Burun estetik işleminin kişide hiçbir neşter izi bırakmadan izsiz olarak gerçekleştirilebilmesi,
  • Uygulamanın yaklaşık olarak 15-20 dakika civarında tamamlanması,
  • Estetik operasyon sonrası kişi için hiçbir iyileşme döneminin gerekmemesi, hastanın uygulama sonrası sosyal hayatına hemen geri dönebilmesi olarak sıralayabiliriz.

Burun Estetik Operasyonu Süreçleri

Ameliyatsız burun estetiği yöntemi avantajları göz önünde bulundurulduğunda birçok hastanın ilk etapta sıkça tercih ettiği bir uygulama türüdür. Fakat bu uygulama yönteminin dezavantajları da vardır. Bu yöntemde buruna müdahale alanını oldukça daralmaktadır ve bu nedenle de bazı burunların anatomik yapısı bu uygulama türünün kullanımına olanak vermemektedir. Bu tür burunlarda problem ancak burun estetik cerrahi müdahaleleri yoluyla giderilebilir. Örneğin kişide kemerli burun görünümü yalnızca dolgu uygulamasıyla düzeltilebilecek türde bir problem değildir. Biz böyle durumlarda hastalarımıza cerrahi müdahale uygulanmasını öneriyoruz. Beklenen en iyi sonucun alınabilmesi açısından bu tür anatomiye sahip burunlarda estetik cerrahi uygulamalarının kullanılması elzem bir durum olmaktadır.

Uzmanlarımız İle Hizmetinizdeyiz

Kemerli burun ameliyatı kişiye sahip olduğundan daha küçük ve yüzüyle uyumlu, orantılı bir burun görünümü kazandırmayı amaçlar. Bu ameliyatta burunda yer alan fazlalıklar burun törpüleme yöntemiyle ortadan kaldırılıp kişinin daha doğal bir burun görünümü kazanması sağlanır. Alanında uzman kadromuz ve profesyonel cerrahlarımız hastalarımızla bire bir yaptıkları görüşmeler sonucu hastalarımızın burunlarının anatomik yapısını en ince ayrıntısına kadar inceleyerek problemlerinin giderimi için en uygun olacak ve en iyi sonuç verecek uygulamayı kendilerine sunacaktır. Uygulanacak bu yönteminse alanında uzman ve örnek burun estetik cerrahi müdahalelerine imza atmış kişiler tarafından yapılması estetik operasyondan alınacak sonucun kalitesi başta olmak üzere estetik operasyon öncesi ve sonrası süreçlerin sağlıklı geçmesi konusunda da önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle hastalarımıza uygulamacı tercihlerini en dikkatli şekilde yapmalarını öneriyoruz. Alanında birçok örnek uygulamalara imza atmış kadromuzla burun estetik cerrahi uygulamalarının her evresinde hastalarımızın yanında olmaktayız.

 

TurkeyEnglish