Ameliyatsız Burun Kaldırma

Ameliyatsız Burun Kaldırma

Burun yapısı sağlık sebebi ya da estetik görünümü sebebi sebebiyle bir takım işlemlerden geçirilir. Burun yüz üzerinde önemli bir noktada yer aldığından yapılacak olan en küçük değişiklik ifadede farklılık yaratır. Bu sebeple yapılacak değişikliklerin işlem öncesinde çok iyi belirlenmesi gereklidir. Zira küçük büyük her değişiklik genel görünüm ve ifade de ciddi farklılıklar yaratır. Teknoloji gelişimi ile birlikte artık burun üzerinde değişiklikler çok fazla doğal görünümü bozmamak adına işlemler uygulanır. Hasta böylelikle istediği görüntüye çok daha acısız ve zahmetsiz ve risksiz kavuşmuş olur. Unutulmamalıdır ki, her cerrahi işlem aynı zamanda bir risk faktörü taşıdığından işlem sonrası görüntüden memnun olmamak durumu da mevcuttur. Ameliyatsız burun estetikleri cerrahi işlem yapılan şekle göre çok daha idealdir. Hastalar hem daha çabuk günlük hayatına adapte olabilir hem de ciddi bir ifade değişikliği ile karşılaştığında deyim yerindeyse şoka uğramaz. Mesela bunlardan ameliyatsız burun kaldırma geleneksel tip burun ameliyatlarına göre çok daha tercih edilir. Sonuçta burun ameliyatları sonrasında en az 1 sene kadar aşırı dikkat durumunun aktifliği hasta için söz konusu olan durumdur. Cerrahi işlem geçirmiş burunun oturması için en az 1 seneye ihtiyacı vardır ve bu zaman zarfında hasta için de hassas dönemdir. Ameliyatsız burun kaldırma da kullanılacak olan botoks ve dolgu maddeleri ile çökükler, bozuklukları, çizgiler rahatlıkla giderilebilir. Ve bu tür sorunlar yaşayan bir hasta için kısa sürede estetik ameliyat olmadan sorun ortadan kalkmış olacaktır. Ameliyatsız burun kaldırma işlemlerinde yani ameliyatsız her durumda burun boyutunda büyütme ya da küçültme uygulaması yapılamaz. Eğer burunda şekil değişikliği talep olansa estetik operasyon doğru olan seçenektir.

Merkezimizi Güvenle Seçebilirsiniz

Basit burun estetiği yine neştersiz bir operasyon seçeneğidir. Buruna bir kontür uygulanarak deyim yerindeyse bir form kazandırılır. Bu da operasyon sonrası yaşanacak travma seçeneğini ortadan kaldırır. Estetik ameliyatlar hem korkutucu, hem sonrasında acı verici ve görüntüden memnun kalmama gibi risklere sahip durumlardır. Bütün bunlara hazır olarak ameliyatsız masasına yatmak gereklidir. Buna hazır olmayanlar ise basit burun estetiği ile hem iyileşme sürecinin hızla olmasında etkili bir seçim yapmış olacak hem de sosyal hayatından uzun süreli kopmamış olacaktır. Basit burun estetiğinde tampon, alçı, bandaj gibi malzemelere gerek yoktur. Ağrı, şişlik, morarma gibi etkiler hemen hemen hiç görülmez. Tüm bu sorunları ve alternatifleri yaşamak istemezseniz bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve burun estetik operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Burun estetiklerinde finalde başarı yakalamak adına teknik uygulamalar büyük önem taşır. Bu teknikler açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılır. Bu durum hastada uygulanacak işlem ve cerrahın tercih ettiği doğrultusunda şekillenir. Açık burun ameliyatı, önceden burun estetiği geçirmiş hastalarda, bir travma sonucu çökmüş durumlarda, burun ucu düşme durumlarında kullanılır. Açık burun ameliyatlarında burun ucundan bir kesi atılarak işleme başlanır. Bu kesiyle birlikte burun ucu ve burun sırtı tamamen ortaya çıkar. Açık burun ameliyatlarında kesi işleminin olması demek sonrasında şiddetli ağrılar yaşanacağı anlamına gelmez.

Geniş burun estetiği palyaço burun olarak benzetilen burun tipine sahip olanlara uygulanan işlemlerdir.  Başta bu işlem olmak üzere burun estetiği konusunda beklediğinizden fazlasını bulacağınız merkezimizde son teknolojik cihazlar kullanılmakta ve hastalarımıza en iyi şekilde yaklaşım içinde olunmaktadır. Hizmetlerimizi yakından görmeniz için sizleri merkezimize bekliyoruz.

 

TurkeyEnglish