antalya burun estetiği

Antalya Burun Estetiği

Burun Estetiği İle Yüzünüzdeki Değişim

Burun yüzün tam ortasında yer aldığı için görünüm ve solunum açısından önemlidir. Burunda olan şekil bozuklukları ile doğuştan ya da kaza sonrası estetik ihtiyacı duyulabiliyor. Burun estetiği yani rinoplasti estetik, plastik cerrahinin en güzel konusudur. Estetik karar verildiği anda iyi planlanmalı ve incelikle gerçekleştirilmelidir. Bunun için Antalya burun estetiği alanında uzmanlar ile karşılıklı görüşlerinizi paylaşabilir, nasıl bir burun yüzünüze gidebilir, fotoğraflara bakarak ortak bir fikir elde edebilirsiniz. Burun yapınızın yeniden şekillendirildiği seçenekler ortaya konur. Bu planlama aşaması çok önemlidir. Doğal olup üst kısmı oyuk ya da gereksiz kalkık olmayan burunlar, adayın istekleri ön planda tutularak yapılmaktadır. Sadece burun ucunuzun kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Burun ucu kaldırma ameliyatı olanlar genellikle burun ucu düşmesi, burun ucunda asitmeti, çökme, darlık gibi estetiksel problemlerinin düzeltilmesi için tercih etmişlerdir. Ayrıca burun ucu estetiği, tek başına ya da diğer burun estetiği ameliyatlarının bir parçası olarak da yapılabilmekte ve bu işlem burun estetiği ameliyatının en zor parçasıdır.

Burun Estetiği

Burun estetiği yüzün genel görünümünü çok ciddi etkileyebilen bir işlem olduğu için gülerken ortaya çıkan yüz ifadesini; asosyal, sinirli, sempatik ve şirin’ e çevirebilir. Özellikle burun ucu desteği zayıf ve düşük olanlarda estetik sonrasında ifade değişikliği çok dikkat çekicidir. Doğal olmayan görünüm ortaya çıkabilir. Bu yüzden Antalya burun estetiği alanındaki uzmanların,  burun ucu estetiği ameliyatı ile gözler arasındaki mesafede değişikliğe sebep olmadan, genel yüz yapısında daha sempatik ve güzel bir görünümün kazanılması sağlanmaktadır. Burun ucu estetiği burnun yapısına göre törpüleme işlemi ile birlikte yapılabilmektedir. Burun kemiği kırılmadan, sadece burun kemerinde azalma sağlanması için yapılan bu işlemde, burnun derisi yukarıya doğru kaldırılmaktadır. Bu sebeple burnun kemer bölgesinde ödem ve morluk az miktarda ortaya çıkması beklenir. Ancak bir süre sonra geçmektedir. Bazı estetiklerde burun ucunun aşırı büyük ve geniş burun kanatlarının küçültülmesi amacıyla yapılmaktadır. Burun estetiği küçültme; daraltmaya yönelik yapılıp, burun ucuna kıkırdak ya da kıkırdak zarı ile dolgu uygulamaları, ucu dikleştirme, burun kanatlarının daraltılması ile sağlanmaktadır.

Burun Estetiğinin Teknikleri

Burun estetiği ameliyatı, lokal anestezi, sedasyon anestezisi ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Açık  ve kapalı teknik uygulanır. Burun ucuna genellikle kişinin  kendi burun dokusundan alınarak, kıkırdak zarı, yumuşak doku ve kıkırdakları kendisine uygulanabiliyor. Burun ameliyatı ne kadar sürüyor;  genellikle burun yapısı ve uygulanacak işlemlere göre 2 – 3 saati bulabiliyor.

  • Açık teknik ile kesi izi, 3 haftadan sonra gözle görülemeyecek kadar iyileşmektedir.
  • Kıkırdak eğriliğinin düzeltilmesi, burun tıkanıklığı tedavisinde faydalıdır.
  • Burun içerisine uygulanan silikon burun tamponları yerleştirildikten 5 – 7 gün sonra alınabiliyor.
  • Tamponsuz yapılan burun ucu estetiğinin ameliyat süresi 20 dakika civarındadır.

Estetik ameliyatlarının amacı, insanların kendilerinde beğenmedikleri, mutsuz oldukları yönlerini değiştirmektir. Uzmanlarımız ile örnek burun estetiği yapıyoruz. Doğallıktan uzaklaşmamak büyük önem taşıyor.

Burun Estetiği İle Kendinizi Merkezimizde Mutlu Etmek Sizin Elinizde

Günümüzde burun ameliyatlarında, eskiden kullanılan büyük bez tamponları kullanılmıyor ve Merkezimizde dünya ve Avrupa standartlarında hizmet verilmektedir. Hava akımının geçmesine izin veren yumuşak oluklu silikonlar kullanılıyor. Ağrı kanama yapmamaktadır. Burun içine müdahale edilmediği takdirde burun içine hiçbir şey koyulmadan da ameliyatlar yapılabilmektedir. Antalya burun estetiği; alanında hem kadınlarda, hem erkeklerde en sık yapılan burun estetiği ameliyatı ile hizmet sunmaktayız. Burun estetiği ameliyatının diğer ameliyatlardan farkı standart olmamasıdır. Doktorun sizin üzerinizde bırakacağı bir eser niteliğindedir.

TurkeyEnglish