Antalya Estetik

Antalya Estetik

 

Estetik ameliyat, genel olarak vücutta, yüzde işlev bozukluğunu düzeltmek istenen organ veya daha güzel görüntüye ulaşmak istenen bir organ için yapılır. Burun estetiğinde de bazen nefes almakta sıkıntı yaşayan bireyler estetik ameliyat olur. Bazen burun şeklini beğenmeyen, burun şeklinden rahatsız olan bireyler burun estetiği yaptırır. Burun estetiği, daha sağlıklı ve güzel görünen burunlara kavuşmak için yapılan cerrahi operasyondur. Burun estetiği ameliyatında amaç yüze uygun ideal burun görüntüsüne ulaşmaktır.   Yüze uygun ve yüzle simetrik burunlar kişileri daha çok mutlu etmektedir. Antalya estetik de burun ameliyatları konusunda en iyi yerlere bakılması gerekir. İldeki hastaneler iyi incelenmelidir. İyi burun estetiği yapan hastaneler sayesinde doğal görünen burunlara kavuşmak kolaydır.

Burun Estetiğinin Amacı

Burun estetiğinde amaç genellikle yüz ile simetrik buruna kavuşmaktır. Aynı zamanda burun kemiği eğriliğinde burunda oluşan solunum bozukluklarını gidermektir. Solunum bozuklukları giderilen birey daha rahat nefes alır. Daha rahat uyur.  Başarılı burun kaldırma estetiği ameliyatlarının en önemli özelliği, güzel görünen burun kadar işlevsel olarak düzelmiş burundur. Solunum fonksiyonlarının da estetik ameliyatlarında düzelmesi önemlidir. Güzel görüntüye sahip buruna kavuşmak bütün bireylerin istediği bir durumdur. Güzel burunlar, doğal burunlardır. Yüz simetrisine en uyumlu burunlar en güzel burunlardır. Ameliyatta dikkat edilmesi gereken nokta burunun yüz ile uyumlu olmasıdır. Burun ameliyatlarına başvuranların en çok şikâyetçi oldukları noktalar genellikle, burun deliklerinin büyüklüğü, burun eğriliği, dudak ve burun arasında yeterli uzaklığın olmaması, burun ve dudağın çok yakın olması gibi şikâyetler bulunmaktadır. Rinoplasti ameliyatlarından korkulmasının sebeplerinden biri de burun estetiği sonrası oluşan şişlik olabilmektedir. Antalya estetik hastaneleri için de de burun estetiği sonrası şişlik oluşmaması için tamponsuz burun estetiği yapan hastaneler bulunmaktadır.   Burun estetiği ameliyatları 18 yaşından sonra yapılmaktadır. Operasyonlar ortalama 2 saat sürmektedir. 3 -4 gün içinde de hasta taburcu edilmektedir. Genellikle genel ve lokal anestezi kullanılmaktadır. Ameliyatlarda kullanılan yöntemler istenilen burun özelliklerine göre ve burundaki işlevsel bozukluklara göre değişebilmektedir. Burun estetiği sonrasında kişi kendisini fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmektedir. Bir toplulukta kendisini daha iyi ifade edebilmektedir. Aynaya baktığında daha mutlu olmaktadır. Burun estetiği olan kişiler genellikle memnuniyet duymaktadır.

Acısız Ve Şişlik Olmayan Ameliyat Sonraları

Burun estetiğini hastanemiz olarak hastalarımızın çekmemesi için  tamponsuz burun ameliyatı yapıyoruz. burun dokularına zarar vermeyerek ameliyat sonrası acıları engellemeye çalışıyoruz. Ameliyat sonrası tampon kullanmıyoruz.  Ameliyat esnasında oluşan boşlukları kapatmak için genellikle tampon kullanılır. Ama tampon çıkarılırken acı verir ve kanama yapar. Bunun  yerine eriyen dikiş kullanarak ameliyat sonrası oluşan boşlukları kapatıyoruz. Hastanemiz olarak modern yöntemlerde artık tampon kullanmadan ameliyatın mümkün olduğunu biliyoruz.  Sürekli yeni yöntemleri takip ederek kendimizi güncelliyoruz. Burun estetiği işleminin önemini bilen doktorlarımız sayesinde en doğal ve yüze yakın burunları yapıyoruz. size gösterilen burunlar içerisinden seçmenizi istiyoruz. Sonrasında sizin istediğiniz burun şekli ve yüzünüzün uyumuna doktorunuzla karar vererek ameliyat aşamasına geçiyoruz. Öncelikle şunu bilmeliyiz güzel burun yüze en uygun burundur. Bunu bilerek yola çıkan doktorlarımız  size en uygun yönlendirmeyi yapmaktadır.  Ayrıca doktorlarımızla ön görüşme yaparak merak ettiğiniz bütün sorularınızı sorabilirsiniz. Aklınızda korku duymanıza neden olan durumları sorarak rahatlayabilirsiniz. Ameliyat sonrası da doktorlarımızdan bilgi almaya devam edebilirsiniz. Antalya estetik hastaneleri içindeki kalitemizi ve garantimizi  sorarak öğrenebilirsiniz.

 

TurkeyEnglish