Burun Ameliyatı İyileşme Süreci

Burun Ameliyatı İyileşme Süreci

Burun ameliyatı, nefes almayı engelleyici sağlık sorunları ya da burundaki şekil bozuklukları nedeni ile yapılan bir ameliyattır. Burundaki burun eti, burunda eğrilik, kıkırdak gibi nefes almayı engelleyici sağlık problemlerinde burun ameliyatı şart olur. Sağlıklı nefes alınamadığında birçok hastalığa sebep olabilir. Birde burundaki şekil bozuklukları kişiyi psikolojik olarak kötü etkileyeceğinden burun estetiği gerekli olur. Zira burundaki çirkin görünüm kişiyi asosyal ve içine kapanık bir kişi yaparak ruh sağlığını bozar. Bu gibi durumlarda yapılan iyi bir burun ameliyatı sonrasında kişi iyi takip edilip bazı hususlara dikkat ederse kısa sürede iyileşerek normal yaşamına geri dönebilir. Burun ameliyatı iyileşme süreci sağlıklı bir bakım ile olacaktır.

Burun Ameliyatı Sonrası Burunda Şişlik Ve Morluk Ne Zaman İyileşir

Burun estetiği ameliyatı sonrası ameliyatı yapan uzman tarafından hasta takibi en iyi şekilde sağlanmalıdır. Hastanın daha hızlı ve kolay iyileşmesi için yapılması gerekenleri iyi bilerek uygulaması şarttır. Burun ameliyatı sonrasında hasta bir gece hastanede misafir edilerek serum ve ilaç tedavisi ile ağrı, şişlik, morluk en az seviyeye düşürülmeye çalışılır. Burun ameliyat esnasında işlem gördüğünden mutlaka şişlik ve morluk olacaktır. Ancak ameliyat sonrası burna buz terapisi düzgün uygulanırsa şişlik ve morluk daha az olacaktır. Hasta ilk bir hafta kendine çok dikkat etmelidir. Burun ameliyatı iyileşme süreci hastanın verilen talimatlara uyması ile daha hafif atlatılacaktır.

Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun ameliyatı merkezlerimizde en iyi şekilde yapılmaktadır. Son teknoloji makinelerimiz ve en yeni teknikler ile estetik burun ameliyatları yapıyoruz. Uzman doktor kadromuz burun ameliyatı konusunda en sağlıklı operasyonları gerçekleştiriyor. Burun ameliyatı sonrası hasta takibi titizlikle yapılır. Ancak hastanın ameliyat sonrası verilen direktiflere tam uyarak daha çabuk iyileşmek için gayret göstermesi de gereklidir. Burun ameliyatı iyileşme süreci hasta şu noktalara dikkat etmelidir.

  • Burun Ameliyatı sonrası hasta ilaçlarını düzenli kullanmalıdır. Özellikle antibiyotiğin zamanında ve devamlı kullanılması şişlik, morluk ve ağrıların çabuk iyileşmesi için önemlidir.
  • İlk bir hafta boyunca göz altlarına buz terapi uygulanmalıdır. Direk teninize temas etmeyecek şekilde yapacağınız buz uygulaması şişliği azaltır ve morlukların çabuk iyileşmesini sağlar.
  • Burun üstüne takılan atel ve burun içi silikonlar yerinden oynatılmamalıdır. Hasta yan dönmeden sırt üstü ve yüksek yastık ile yatmalıdır. Sürekli yürümek ya da ağır kaldırmak sakıncalı olacaktır.
  • Burun ameliyatı sonrası hasta burna su değdirmeden duş almalı burun temizliğinde çok nazik davranmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme

Burun ameliyatı sonrası daha çabuk iyileşmeniz için gereken tüm tedaviler merkezlerimizde en iyi şekilde yapılmaktadır. Uzman doktorlarımız burun ameliyatı sonrası şikâyetlerinizi en aza indirmek için en yeni tedavi şekillerini uygulamaktadır. Ameliyatınız en güvenilir şekilde yapılır ve burun ameliyatı sonrası çabuk iyileşmeniz için en iyi hizmet verilir. Burun ameliyatı fiyatları her bütçeye uygundur. Hastaya ödeme konusunda gereken esneklik ve kolaylık sağlanır. Merkezlerimizde burun ameliyatı olduğunuzda burnunuz sağlık ve görüntü olarak tam istediğiniz şekilde olur. Uzman kadrolarımız ameliyat sonrası iyileşme durumunuzu takip ederek en kısa sürede iyileşip günlük yaşamınıza dönmenizi sağlar. Burun estetiği konusunda uzman kadromuz ile örnek burun ameliyatları yapıyoruz. Avrupa standartlarında burun estetik hizmetimizi yakından görmek için sizleri merkezimize bekliyoruz. Alanında uzman olan cerrahlarımız kişiye özel cerrahi operasyon ile burun estetiği hizmetini sunmaktadır.

 

TurkeyEnglish