Burun Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır

Burun Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır

 

Burun yapısının cerrahi anlamda değiştirilmesi burun ameliyatı burun estetiği anlamlarını taşır. Burun yüzde çok önemli bir yapı teşkil eder en küçücük bir değişiklik bile ifadede farklılıklar yaratır. Burun ameliyatlarında doğal yapıyı bozmadan sınırlara dikkat edilerek düzeltmeler yapılmalıdır. Burun ameliyatı kaç yaşında yapılır? 18 yaşından itibaren bu işlem uygulanabilir ancak ekstra kaza, darp durumları söz konusu ise bu yaş sınırında oynamalar söz konusudur. Burun estetiği için ideal bir yaş sınırı yok olmakla beraber konu sağlık olduğu zaman değerlendirmeler bu duruma göre şekillenir. Burun ameliyatına karar verildiği andan itibaren burun ile ilgili tüm detaylar bir bir ortaya dökülmelidir. Burun ile ilgili sorun ve istekler özellikle iletilmelidir. Bunların doğrultusunda yapılacak olan değerlendirmelerle kararlar alınır. Ve sonuçta bir cerrahi işlem olduğundan risk her şekilde vardır. Burun ameliyatı kaç yaşında yapılır sorusuna verilecek cevap 16-18 yaş aralığıdır. Burun estetikleri içerisinde hangi bölge üzerinde düzeltilme yapılacaksa o bölge üzerinde yoğunlaşma olur. Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir ya da büyütülebilir. Veya burun ucunda bir sorun varsa oraya yoğunlaşma olur. Estetik operasyonlar artık yaş olarak öylesine aşağılara inmiştir ki, kimse sağlık problemi yaşamadığı halde sırf beğendiği burun tipine ulaşmak için bıçak altına yatmaya çekinmemektir. Bu noktada burun ameliyatı kaç yaşında yapılır ya da yapılabilir sorusu son derece anlamsız kalmaktadır.

 

Burun kemeri kişileri çok fazla rahatsız eden bir durumdur. Bu durumdan şikâyetçi olan hastalara ilk yapılacak işlem fazlalıkların alınıp daha doğal bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktır. Burun kemeri fazla olduğu zaman burun aşağıya doğru sarkar. Ve bu görüntü de kişinin özel hayatı olsun sosyal hayatı olsun birebir etkiler. Burun kemeri ameliyatları kıkırdakların törpülenerek küçültülmesi ile yapılır. Kemerli bir burun örneğin küçük bir yüze sahip bir bireydeki problemse birey hemen bu durumdan kurtulmak için elinden geleni yapar. Burun kemeri ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer. Ve hasta ertesi gün taburcu edilerek evde dinlenmeye alınır. 2 haftalık bir süreç dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Kanama, ağrı ve morluklar oluşur.

 

Kemerli Burunlarda

 

Kemerli burunlarda gözler birbirinden çok uzakmış gibi görünür. Yüzde bir dengesizlik vardır. Üstelik kemerli bir burun solunumda da güçlük yaratır. Estetik işlemleri denildiğinde akla ilk kadınlar gelse de aslında erkekler açısından da hayli kullanılan bir durum halindedir. Burun estetiği öncesi ve sonrası erkek her şeyden önce doğal bir görünüm elde etmek için adım atmalıdır. Bir fotoğraftaki burun tipinin kendine uygulanmasını istemek kadar yanlış bir durum yoktur. Burun ameliyatlarında kesinlikle cerrah sözü dinlenilmelidir. Bir kere en önemli nokta erkek burnu kadın burnu gibi kalkık olmamalıdır. Burun estetiği öncesi ve sonrası erkek operasyonlarında cerrah tarafından gerekli bilgiler mutlaka verilir. Özellikle sigara ve alkol tüketimi bu konuda büyük önem taşır. Genel anestezi altında yapılan bir işlem olduğundan 2 saate yakın sürmektedir. Burun estetiği öncesi sonrası erkek yapılan işlemler doğrultusunda doktorun talimatları doğrultusunda hastane kalma süresi az olup evde dinlenme süresi fazla olabilir.

 

Erkek Burun Estetiklerinde Yapılanlar

 

Merkezimize gelerek son teknolojik cihazlar ile burun estetik operasyonunu güvenle yaptırabilirsiniz. Erkekler burun estetikleri ile burun küçültüp ya da büyütebilirler. Burun deliklerinin genişliğini daralttırabilirler. Burun ucu ya da burun kemeri düzelttirilebilir. Ayrıca sağlık problemi yaşayan nefes almada sorunu olan erkekler bu operasyona başvururlar.

 

Burun estetikleri sayesinde burun küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucu kaldırılabilir. Bütün bu işlemler kişisel sıkıntılardan dolayı sık sık yaptırılan işlemlerdir. Ancak bunların hepsinde genel anestezi alındığından burun estetiği riskleri yaşanabilinir. Burun estetiklerinde birebir milim ölçümlerle sonuç almak elbette ki imkânsızdır. Bu ameliyatlarda asıl amaç doğala yakın bir sonuç elde edebilmektir. Bu konuda sizlere merkezimizde profesyonel hizmet sunarak en iyi hizmeti almanızı sağlıyoruz.

 

 

Give a Reply

TurkeyEnglish