Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Burun kemiği ameliyatı, burun da oluşan anatomik yapının bozulması veya sonradan oluşan düşme, kaza gibi travmalar sonucunda oluşan burun şeklini, eğriliklerini düzeltmek için uygulanan estetik ameliyattır. Kişi, burnunda oluşan deformasyonlar sonucunda nefes almakta zorlanır. Dünyada burun bozukluğu sorunuyla çok sık karşılaşılmaktadır. Bu sebepten dolayı burun estetiği ameliyatı pek çok yerde tercih edilen bir ameliyattır. Burnun fonksiyonel bozuklukları sonucunda kişinin şikayetleri şu şekildedir;

  • Burun kıkırdağındaki sorunlar sonucunda kişinin rahat nefes alamama şikâyeti.
  • Burun kemiğinin eğriliği sebebiyle kişinin derin nefes alamama sorunu.
  • Burun etinin burun içerisinde büyümesi nedeniyle kişinin nefes zorluğu çekme şikâyeti.

Burunda oluşan şekil bozuklukları kişinin kendi isteğine bağlı burun ameliyat türüdür. Kişide nefes alma sorunu yoksa ve sadece şekil düzeltmeleri yaptıracaksa uygulanır. Burun estetiği ameliyatı fiyatları her cerrahın uygulama ve ameliyat şekline göre değişim göstermektedir. Burun ameliyatı her kişiye özel bir operasyondur. Günümüzde estetik cerrahlar sadece burundaki deformasyonları düzeltmekle kalmadan, kişinin yüz hatlarına uygun bir burun olması için çabalamaktadırlar. Ameliyat olmayı düşünen pek çok kişinin aklında ki sorulardan biri de Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır sorusudur. Gelin Hep birlikte öğrenelim ameliyatın aşamalarını. Burun estetiği ameliyatları açık yaklaşım ve kapalı yaklaşım olmak üzere 2 çeşitten oluşmaktadır.

Burun Ameliyatı Nasıl Uygulanır

Estetik amaçlı yapılan burun ameliyatında mevcut estetik sorunlarının kaynağına, hastanın doku özelliklerine, burun eti büyümesi, sinüzit gibi hastalıkların olmamasını göz önünde bulundurarak değişik cerrahi teknikleri kullanılmaktadır.

Ameliyat Süreci Nasıl Gelişir

Ameliyat süresince yapılacak cerrahinin tekniğine bağlı olarak çoğunlukla 1,5-2 saat arasında değişmektedir ameliyat süresi. Fakat daha önce burun ameliyatı geçiren hastaların ya da ameliyat sırasında kulak ve kaburga gibi organlardan doku alınarak uygulanan ameliyatlar biraz daha uzun sürebilmektedir. Burun ameliyatı nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmuşsunuzdur umarım. Burun ameliyatında kullanılan 2 yaklaşım dan biri olan kapalı yaklaşıma kıyasen açık yaklaşım açık ara daha fazla tercih edilmektedir. Her iki ameliyatta da başarı elde etmek doktorun doğru bir estetik bakışına sahip olması, deneyimine, marifetine bağlıdır. Uzman cerrahlarımızla size en iyi hizmeti sunmak işimiz. Merkezimizden sormak istediğiniz, merak ettiğiniz bütün konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Burun Ameliyatında Tam Olarak Neler Uygulanır

Merkezimizde burun ameliyatları genel anesteziyle yapılır. Ameliyata başlanıldıktan sonra aksine bir durum yoksa ortalama 2 saat içerisinde operasyon tamamlanmış olur. Açık yaklaşım tercih eden hastaların burnun uç tarafından ve iç kısmından kesiler açılır. Açılan bu kesilerin ardından burunun uç kısmındaki kıkırdaklar düzeltilebilir. Ayrıca hastanın istediği şekil cerrah tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Erkek burun ameliyatları da çok tercih edilen operasyonlar arasındadır. Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Erkek burun ameliyatı nasıl yapılır? Erkek burnu kadının burnu gibi ince ve çok kalkık olmamalıdır. Burun yüzeyi çok oyuk olmamalıdır. Merkezimize gelerek muayene sonrası doktorunuzdan erkek burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Burun ameliyatı, burnun sürekli göz önünde olmasından dolayı en riskli, dikkat isteyen ameliyatlardan biridir. Uzman kadromuzla istediğiniz gibi bir buruna sahip olabilirsiniz. Son teknolojik cihazlarımızla ve kaliteli, işini en iyi şekilde yapan doktorlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Bize ulaşarak randevu alabilir ve uzmanlarımız ile merkezimize gelerek birebir özel odasında görüşebilirsiniz. Avrupa standartlarında sunmuş olduğumuz burun estetik hizmetimiz ile mutlu olacağınız burun operasyonu için sizi merkezimize bekliyoruz.

 

 

TurkeyEnglish