Burun Ameliyatı Olanlar

Burun Ameliyatına Niçin Gerek Duyulur?

Kimi zaman daha güzel görünmek için bulunan kusurların başında burun estetiği gelir. Güzel görünmenin yanı sıra  özellikle nefes alma probleminin de beraberinde getirmiş olduğu Burun Ameliyatı gerekli olur. Burun ameliyatında en önemli ve zorlu bölüm doktor seçimidir. Cerrahisi ince bir cerrahi ve yetenek gerektiren ve estetik bakış m açısı ve yüz analizi konusunda deneyim gerektiren özel bir alandır. Burun ameliyatı olanlar ameliyat olurken doktorunuzun daha önce yapmış olduğu ameliyatlarda elde etmiş olduğu sonuçlar, burun ve yüz uyumuna yaklaşımı, yapmış olduğu ameliyat sayısı ile ilgili deneyimler çok önemlidir. Burun Estetik Ameliyatları ameliyat sonrasında uzun süre takip gerektiren ve iyileşme sürecinin doktor kontrolünde olması gerekir. Doktor ile iletişim ve doktorun size yaklaşımı çok önemlidir. Ameliyata karar verirken doktor ve ekibini sürekli ameliyat yaptığı hastane ekibine sormalıdır. Bu ameliyat tampon uygulaması yapılmaz ise ağrısız bir ameliyat olur. Bu nedenle ameliyat sonrası rahat nefes almanın sağlanabilmesi için uygulanan silikon destek ağrıya yol açmaz. Yüksek tansiyon hastalarında ameliyat sonrası burun kanama olasılığı fazladır. İlk günlerde ise burundan sıvı gelmesi beklenen bir durumdur. Ameliyat öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.  Operasyon sonrası   ilk hafta göz çevresinde ve yüzde morluk şişlik olması doğaldır. İyileşme süreci içinde burun temizliğini yaparken mutlaka doktorun vermiş olduğu sprey ile yıkayınız.

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Burun gelişimi tamamlandıktan sonra yapılabilir. Burun estetiği kaç yaşında yapılır? Bu sınır bayanlarda 16 veya 17 yaş aralığıdır. Erkeklerde ise 17 veya 18 yaş olarak belirtilmiştir. Tercihen bu ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır.

Operasyon esnasında buruna estetik olarak şekil verilirken burun tıkanıklığı ve nefes alma şikayeti de tedavi edilir. Bu iki girişim aynı anda estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılır. Sonuç ise sağlıklı nefes alabilen, estetik açıdan ise doğal görünümlü bir sonuç elde edebilmektir. Merkezimizde burun ameliyatı olanlar mutlu şekilde ayırlmaktadrılar.

Burun Kırığı Ameliyatında Uzmanlarımız Özen Göstererek Operasyon Yapıyor

Bünyemizde bulunan uzmanlarımız tarafından burun kırığı ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tramvayı takiben burun sırtında bulunan çatı şeklindeki kemiğin kırılması bazen daha değişik bozukluğa neden olur. Burun ameliyatında kırık kemik burun içinden girilerek özel aletler ile eski konum ve  şekline getirilir. Burun kırığı teşhisi nasıl anlaşılır dikkat edilmelidir. Ağrı, şişlik, kanama, morarma, şekil bozukluğu ve nefes almada güçlük şeklinde kendini gösterir. Burun kırıklarında ilk 24 saatte ödem oluşmadan müdahale edilmesi çok önemlidir. Bu neden ile burun kırığının tam ve kalıcı tedavisi mümkün olan en kısa süre içinde yapılmalıdır.

Burun estetik görünüm bakımından çok dikkat çeken bir organdır ve bu nedenle son teknolojik cihazlar ile hizmet vermekteyiz. Tramvatik veya doğumsal burun şekilsizliği dikkat çeker. Başarılı bir burun ameliyatı sadece insanın öz güvenini değil, sosyal hayatta da çok olumlu sonuçlar verir. Burun ameliyatı sağlıklı bir insan için kesinlikle yüksek risk içeren bir işlem değildir. Ancak Merkezimiz gibi güvenilir olan yerleri tercih etmezseniz, sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşadığınız burun yamukluğu ameliyatı olmak isterseniz sizleri merkezimize bekliyoruz.

Burun ameliyatının kişiye sağladığı en büyük faydası görüntüden dolayı, burun ameliyatı olanlar merkezimizden mutlu ayrılıyor. Bu sayede kendine güvenini kazanmaktadır. Burun şekline bağlı olarak nefes almakta güçlük çeken hastanın ameliyat sırasında burun kanallarının açılması daha rahat nefes almasını sağlayacak ve burun fonksiyonları doğru şekilde çalışmaya başlar. En büyük avantajı ise burun estetiği ameliyatı ile sağlıklı nefes alacak, rahat uyuyacak ve yeni görüntüsü ile kendisini çok daha iyi hissetmiş olacaktır.

 

 

TurkeyEnglish