Burun Ameliyatı Sonrası Bakım

Burun Ameliyatı Sonrası Bakım

Burundaki şekil bozukluğunu gidermek için yapılan uygulama ile burun ameliyatı sonrası bakım ve iyileşme sürecini daha da hızlı hale getirmek için dikkat edilmesi gereken önemli olan çok konu vardır. Bu süreç içinde doktorunuzun tavsiyelerine uymak oldukça önemlidir.

Burun Ameliyatı Sonrası Bakım Ve Yapılması Gerekenler

Ameliyat sonrası iki gün boyunca mümkün olduğu kadar dik bir şekilde uyumak gerekir. Düzenli beslenmek düzenli uyumak iyileşme sürecini oldukça hızlandırır. İlk günlerde eğilme doğrulma gibi hareketlerden oldukça kaçınmalıdır. Bunlar gibi ve daha fazlası ile dikkat edilecek durumlar,

  • İlk 1 ay içinde kesinlikle gözlük kullanmayınız
  • En az 3 ay boyunca güneşten korumalı oldukça dikkat etmelisiniz
  • Deniz havuz saunadan uzak durmalı
  • Burun asla sümkürmemeli  bu işlem oldukça zararlıdır

Burun ameliyatı sonrası bakım, çok önemlidir. İyileşme süreci  zaman aldığı gibi oldukça da sabır işidir. Ameliyat sonrası bakıma önem vermek ameliyat kadar önemlidir. Birkaç  gün sonra da burun içindeki tampon kanama yok ise çıkarılması daha uygun olur. Burun ameliyatı sonrası bakım  burun içindeki yumuşak silikon tüpler ve kan pıhtıları nedeni ile burundan rahat nefes alınmayabilir bu nedenle ağızdan nefes alınması daha güvenli olur.

Burun Ameliyatında N Sonra İlk 5 Gün Ani Hareketlerden Sakınmalıdır

Operasyon sonunda istemeden buruna alınan darbeler alınırsa zaman kaybetmeden doktorla mutlaka görüşülmelidir. Burnunuzun son şeklini alması 1 yıl kadar sürebilir. Herhangi bir operasyon işi olursa 1 yıl önce yapılamaz mutlaka 1 yıl sonra yapılması gerekir.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları

Burun ucu estetiği fiyatları, o kadar pahalı değildir çünkü anestezi gibi duruma ihtiyaç olmadığı için fiyatlar oldukça uygundur. Bu konuda doktorlar kesin fiyat vermezler net olarak nasıl yapılacağına karar verildikten sonra fiyat belli olur. Burun ameliyatı sürecinde en çok araştırma gerektiren konulardan biri de burun ameliyatı ne kadar, sıkça  sorulan bu fiyat konusu asla en önde gelen sorular olmamalıdır. En önemlisi doktorun deneyimidir. Ancak kesin fiyat bilgisini muayeneden sonra ameliyata karar verildikten sonra doktorunuz ile konuşarak son fiyat kesimini öğrenmiş olursunuz.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Uzman çalışanlarımız tarafından sizlere kurumsal hizmet anlayışı ile Avrupa standartlarında hizmet sunuyoruz. Bizimle iletişime geçerek açık, kapalı burun ameliyatlarını güvenerek yaptırabilirsiniz. Plastik cerrah tarafından, genel anestezi olarak yapılan, açık veya kapalı ameliyat ile yapılan bir tür işlemdir. Kapalı burun estetiği, hastane ortamında yapılan hastanın durumu ve doktorunuzun  tercihi ve kararı ile netleşir. Bu işlem estetik operasyonu iyice gelişmiş olarak yeni teknikler ile daha da kolay hale gelmiştir. Eskiden yapılan estetik operasyonun da yara izi mutlaka at şimdiki son teknoloji ile asla iz bırakmaz.

Burun ameliyatı sonrasın da bakım oldukça temiz ortamda olmalıdır. Ameliyat yapılacak olan merkezimizden burun operasyon hizmetini uzman doktorlarımız ile görüşerek  gereken bilgileri öğrenebilirsiniz. Uzman doktorlarımızın en iyi şekilde hizmet verildiği merkezimizde ameliyat öncesi ve sonrası en güzel bakım hizmetlerini hastalarımıza sunarak gereken tüm bakım hizmetleri ne ise titizlik ile yapılmaktadır. Merkezimizde çalışan tüm doktorlar ve diğer uzmanlar ile birlikte sizler için gayret göstermek ve en güzel bir şekilde hastayı eski sağlığına kavuşturmak için gereken tüm hizmetleri ve gelişen son teknoloji sistemi ile çalışılmaktadır. Sizler de en yakın merkezimize gelerek en güzel şekilde gereken tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

 

TurkeyEnglish