Burun Cerrahi Operasyonu

Burun Cerrahi Operasyonu

Burun cerrahisi en sık tercih edilen estetik cerrahi operasyonların başında yer almaktadır. Kişiler doğuştan sahip oldukları burun görünümlerini değiştirmek isteyebilecekleri gibi kaza, düşme, çarpma gibi durumlarda burunlarının hasar alması yoluyla burun görünümlerinde oluşmuş hasarları gidermek için de burun estetik ameliyatına başvurabilmektedirler. Her ne nedenle olursa olsun burun estetik cerrahi müdahaleleri yolu ile uzman ellerde burunlar en iyileşmiş görünümlerine ulaşabilmektedirler.

Estetik ve plastik cerrahi yöntemleri kişilerin sahip oldukları görünümleri iyileştirme amacı üzerine işleyen mekanizmalardır. Bu yöntemler yoluyla kişiler rahatsız oldukları görünümlerden kurtulup daha iyi görünümlere sahip olabilmektedirler. Bu nedenlerle bu yöntemler kişiler tarafından oldukça revaçta olup yine oldukça sık tercih edilmektedir. Cerrahi müdahale doğru ellerde gerçekleştirildiğinde iyileşme süreci de oldukça sağlıklı şekilde geçip kişiyi en kısa zamanda sosyal yaşamına döndüren süreçler haline gelmektedir.

İple Burun Kaldırma Yöntemi

İple burun kaldırma yöntemi estetik burun cerrahi müdahalelerinde oldukça sık olarak tercih edilen yöntemlerdendir. Kişilerde görülen burun ucu düşüklüğü şikayeti genel olarak iple burun kaldırma yöntemi ile çözüme kavuşturulmaktadır. Yöntem kısaca burundan geçirilen iplerin kaş hizasına kadar çekilip burnun kalkmasını sağlaması üzerine kurulu olan bir süreçtir şeklinde açıklanabiliyor. Bu yöntemin en önemli avantajlarından birisi de uygulama sonucu gözle görülmeyecek kadar küçük bir kesinin oluşması ve uygulamanın yaklaşık 15-20 dakika gibi kısa bir süreçte tamamlanması.

Burun estetiği küçültme operasyonları genel anlamda burunda hastanın rahatsız olduğu fazlalıkların alınıp burun görünümünün idealize edilmesi üzerine kurulu bir süreç olarak tanımlanabilir. Uygulama bir ila iki saat arasında değişen bir süreç kapsamında gerçekleşiyor. Bu yöntemle uygulanan burun estetik cerrahi müdahalelerinde genel olarak lokal anesteziden yararlanıyoruz. Cerrahi müdahalenin ne kadar süreceği konusu cerrahi müdahalenin kapsamına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bu kısımda cerrahi müdahalenizi uygulayacak olan uzman cerrahımız sizi net olarak bilgilendirecektir.

Burun Küçültme Operasyonu

Burun estetiği küçültme yöntemleri doğru uygulandığı takdirde oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir. Uzman ellerle gerçekleştirilen yöntemler aracılığı ile kişiler burun estetik cerrahi müdahalesi sonucu uygulama öncesinde istedikleri burun görünümüne sahip olmaktadırlar. Daha önce de bahsettiğimiz gibi uzman cerrahlarımızın sizin için belirlemiş olduğu süreç içerisinde cerrahi müdahale dilek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir biçimde en iyi şekilde organize edilip hayata geçirilecektir.

En İyi Burun Cerrahi Müdahalesi Nasıl Olur?

İyi bir burun cerrahi müdahalesi denilince bazı belli başlı kriterlerden bahsetmek gereklidir. Örneğin cerrahi müdahale sonucu kişinin burun görünümünün doğal oluşu gerçekleştirilen cerrahi müdahalenin iyiliği konusunda çok büyük önem arz eden bir kıstastır. Bunun dışında müdahale sırasında kullanılacak olan narkozun türü, kullanım miktarı ve yöntemi de doğru cerrahi müdahale konusunda önem arz etmektedir. Yine cerrahi müdahale esnasında kullanılacak olan burun estetik müdahale türünün kişinin cerrahi müdahaleden beklentisini en iyi karşılayacak nitelikte olacak şekilde seçilmesi de büyük önem arz etmektedir. Cerrahlarımız bu süreçleri en sağlıklı şekilde geçirmeniz için ellerinden gelen en iyi hizmeti size sunmaktadırlar.

Burun estetiği küçültme uygulamaları burun cerrahisi konusunda en sık tercih edilen cerrahi müdahaleler arasında yer almaktadır. Bize burun estetik cerrahi müdahalesi isteğiyle gelen hastalarımızın birçoğunun probleminin çözümünde küçültme operasyonlarından yararlanmaktayız. Son teknoloji cihazlarımızla merkezimizde size en iyi burun estetik cerrahi müdahalesi hizmetini sunmaktayız.

 

TurkeyEnglish