Burun Düzeltme Ameliyatı

Burun Düzeltme Ameliyatı  Konusunda Çekinceleriniz Mi Var?

Burun düzeltme ameliyatı cerrahi müdahale operasyonları alanında en çok tercih edilen ve doğru uygulamalar sayesinde en çok memnun kalınan alanlardan biridir. Burun deformasyonuna sahip bireyler sosyal yaşamlarında ve özel hayatlarında burun deformasyonlarına bağlı olarak çeşitli fiziksel ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Fiziksel nedenleri ele alacak olursak: burundaki şekil bozuklukları nefes almayla ilgili çeşitli komplikasyonlara neden olabilmektedir. Yine aynı şekilde burundaki deformasyonlar kişinin sosyal hayattaki duruşunu olumsuz etkileyebilir. Bu gibi durumların ortadan kaldırılması için kişiler burun estetik cerrahi operasyonları tercih edilmektedir.

Kapalı Teknik Burun Estetiği Uygulamasını Mı Tercih Etmeyi Düşünüyorsunuz?

Kapalı teknik burun estetiği uygulamasında buruna sağ ve sol burun deliklerinden müdahale edilir. İç kısımda kesi oluşturulur, ameliyatta burun dışında gözle görülebilen bir kesi oluşumu mevcut değildir. Açık teknik burun estetik cerrahi uygulamasında ise teknik itibariyle burun dış yüzeyinde kesi oluşumu görülür, hastanın iyileşmesi açık teknik burun estetiğinde kapalı teknik burun estetiğine oranla çok daha uzun süre almaktadır. Kapalı tekniğin açık teknik burun estetiği uygulamasına oranla üstün olduğu bir diğer alan ise ameliyat esnasında burun görünümünü gözleyerek buna göre müdahale yapabilmektir.

Burun Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci Hususunda Birkaç Önemli Bilgi

Burun estetiği ameliyatı iyileşme süreci doğru geçirildiği taktirde kişinin sosyal hayatına hızla dönmesini sağlayacak önemli bir süreçtir. Bu süreçte belli başlı konularda dikkatli olmak gerekmektedir. Bu konuda yapılması gerekenleri sıralayacak olursak:

  • Ameliyat sonrası burunda tamponlar bulunacağından nefes alma konusunda zorluk çekebilir ameliyat geçiren kişi. Bu duruma engel olabilmek için burundan nefes alma konusunda kişinin kendini çok zorlamaması gerekmektedir.
  • Burun silme, buruna dokunma gibi davranışlardan olabildiğince kaçınılmalıdır.
  • Ameliyat sonrası olabildiğince yüksek bir şekilde yatmanız gerekmektedir. İki yastıkla uyuyabilirsiniz. Bu şekilde morluklarınız hızla iyileşecektir.
  • Burun üzerinde ağırlık olması durumu burnun formunu etkileyebilmektedir. Bu nedenle iyileşme sürecinde gözlük kullanmaktan olabildiğince uzak durulmalıdır.

Kişilerin sosyolojik ve fizyolojik açıdan yaşam kalitesini artıran  burun düzeltme ameliyatı, dikkatli olunup uzman doktorların ameliyat sonrası verdiği tavsiyelere uyulduğu taktirde kişilerin en kısa zamanda normal hayata dönmelerini sağlayacak olan bir süreçtir. Alanında uzman kadromuz örnek uygulamalarıyla sizin için en iyi operasyon türünün belirlenmesi, uygulanması ve normal hayata dönmeniz süreçlerinde en iyi şekilde yanınızda olmaktadırlar

Yüze Göre Burun Estetiği Doğru Tercihlerle Mucizeler Yaratıyor

Yüze göre burun estetiği uygulanması işlemi cerrahi müdahale yapılacak olan kişi merkezimizde alanında uzman cerrahıyla birebir görüşmeler gerçekleştiriyor.  Merkezimizde kaliteli uzmanlar tarafından hasta ile fiziksel görünümü ve cilt yapısı gibi etkenleri göz önünde bulundurularak en uygun görünümün en uygun burun estetik cerrahi yöntemiyle elde edilmesi için uzmanlarımız özenle çalışmaktadırlar. Burun estetik cerrahi uygulamalarında bu evre oldukça önemli bir yer arz etmektedir. Bu evrenin uzman desteğiyle en olumlu şekilde gerçekleşmesi sonucu birey hem ameliyat sonrası kendisine en uygun burun anatomisine sahip olurken hem de en kısa sürede iyileşerek sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Burun düzeltme ameliyatı komplike bir  işlem gibi kabul görse de uzman kadromuz örnek burun estetik cerrahi uygulamalarına imza atarak bu evrenin en doğru kişilerle en sağlıklı ve en kolay şekilde atlatılabileceğini sayısız defa göstermiştir. Sizde merkezimize gelerek burnunuz için en doğrusunu uzmanlarımız ile birlikte verebilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish