Burun Eğriliği

Burun Eğriliği

Tıp dilinde Deviasyon olarak bilinen ve pek çok kimsede görülebilen özellik taşıyan burun eğriliği son derece rahatsız edici bir bozukluktur. Burnun üst kısmında orta kısmına oradan da uç kısmına uzanmakta olan kıkırdak kemiğinin yamuk olarak meydana gelmesi sonucunda oluşmaktadır. İdeal burnun boyutu, genişliği ve uzunluğu burun içinde yer alan ön ve arka kemiklerin iki tarafa da eşit boşlukta olmasıyla oluşmaktadır. Eğer burun içinde ve ucundaki hassas dokulu kıkırdak ve kemik yapısı iki tarafa da eşit şekilde uzanmıyorsa, eğrilik meydana gelmektedir. Bu eğrilik burun ameliyatı ne kadar diye soranlara birçok merkez farklı fiyatlar söylemektedir. Burunda meydana gelen eğrilikler doğuştan gelebilir ya da sonradan kazanılan bir hasar sonucunda da oluşabilir. Her iki durumda da estetik ameliyat sonrasında düzeltilmesi mümkündür. Burunda meydana gelen bu eğrilikler ya da bükülmeler çoğu kez dışarıdan görünmeyebilir ancak sahip olduğu kişiyi içten içe çok rahatsız edebilir. Nefes almakta zorluklar meydana gelebilir ve zamanla ağrılar da hissedilebilir.

Burun Eğriliği Belirtileri Nelerdir, Şikâyetlere Neden Olmakta Mıdır?

Burun eğriliği, her yaş grubunda görülebilecek burun rahatsızlıklarından birisidir ve kısa süreli bir estetik operasyonu sayesinde bu eğrilikten kurtulmak mümkündür. Eğriliğin olduğu kişilerde meydana gelen bir takım belirtiler de mevcuttur. Bu belirtiler içerisinde en fazla görülen semptom burun tıkanıklığı olarak göze batmaktadır. Gece uyku uyuyamama, uyku esnasında şiddetli bir şekilde horlama, hırıltılar çıkarma ve gün içerisinde rahat nefes alamama gibi sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Genizde akıntılar daha çok ve fazla bir şekilde meydana gelmektedir. Burundan rahatça nefes alınamadığı için zamanla farenjit gibi solunum yolları ile alakalı hastalıklar meydana gelmektedir. Zamanla daha da ilerleyen ve estetik ameliyat ile düzeltilmeyen burun kemiği sonucunda bronşit gibi ciğer hastalıkları da çıkabilmektedir. Bu nedenle en iyi doktorlar araştırılarak bir kapalı burun estetiği operasyonu geçirmek ve kısa sürede bu sorunlardan kurtulmak gerekmektedir.

Uzman Cerrahlar Burun Eğriliğini Nasıl Düzeltmektedirler?

Alanında en iyi şekilde hizmet vermekte olan uzmanlarımız ile birlikte gerek örnek burun eğriliği estetiklerinde gerekse gerçek operasyonlarımızda her zaman başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Gelen hastamızın sorununu tam olarak inceleme altına aldıktan sonra, hastamızı yeteri kadar bilgilendirdikten sonra tamamen bir güven sağlayarak işlemlerimize başlamaktayız. Her zaman önceliğimiz hastalarımızı sonuçlardan memnun olacağı hakkında bilgilendirmek, güven sağlamak ve ömür boyu harika bir buruna sahip olacakları konusunda sağlam bir inanca bağlamaktır. Durum böyle olduğunda her zaman en titiz çalışmalar sonucunda rinoplasti ya da septoplasti tekniklerini kullanarak kapalı bir şekilde operasyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Burun Eğriliği Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

Eğitimlerini en kaliteli şekilde tamamlamış olan cerrahlarımız sayesinde tüm operasyonlarımızı 20 ile 40 dakikalık süreler içerisinde sona erdirmekteyiz. Öncelikle içeride bulunan bozuk kemik ya da kıkırdak yapısını almaktayız. Sonrasında ise buruna hastamızın istediği şekilde ve yüz hatlarına en uygun olacak şekilde yeni bir burun inşa etmekteyiz. Hastalarımızın öncelikle merak ettiği konular ise burun küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar, eğrilik düzeltme ne kadar gibi konular olmaktadır. Ancak bizim önceliğimiz her zaman sağlıktan ve güzel burunlar yapmaktan yanadır. Tüm bu profesyonel hizmetlerden sizde yararlanmak isterseniz, tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve hizmetlerimizden yararlanmaktır. Avrupa ve dünya standartlarında burun estetik hizmeti almak isterseniz, uzmanlarımız ile sizi bekliyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish