Burun Eğriliği Ameliyatı

Burun Eğriliği Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı fiyatları çok yüksek olmamakla birlikte yüzümüzde genel olarak ilk bakışta göze çarpan ve en akılda kalan bölgemiz burnumuzda estetik bir görüntüyü sağlamamıza yardımcı olur. Burun yüze kişilik, kişiye özgüven katmaktadır. Ve kişiye karakter kazandırır. Öte yandan kişinin gerek isteğine bağlı gerekse mecburiyetten burun şeklinde bir takım değişiklikler yaptırmak ve estetik olarak eskisinden daha iyi hale gelmek istemektedir. Hastayı eskisinden daha iyi hale getirmek için çok eskilerden beri doktorların üzerinde çalıştığı bir konudur burun eğriliği ameliyatı. Burun kemiği eğriliği ameliyatı burnun içerisindeki orta kıkırdak kemiğinin eğriliğidir. Burun kemiği eğriliği olanlar genel olarak nefes problemi yaşamaktadırlar ve burun tıkanıklığından şikâyet edip çare aramaya koyulmaktadırlar. Ayrıca burun kemiğinde eğrilik olanlar horlama, farenjide, sinüzit gibi pek çok hastalığa sebep sıkıntılar yaşayabilmektedirler.

Burun Eğriliği Ameliyatı Kimlere Uygulanır

Genel olarak 18 yaş üzerinde olan kadın ve burun estetiği erkek hastaların isteğe bağlı olarak yaptırabildiği burun eğriliği ameliyatı bazı özel durumlarda daha küçük yaşta yapılabilir. Yakın geçmişte estetik olarak adlandırılan burun eğriliği ameliyatı demek, kemiği şekilsiz ve oyuk, ucu kalkık, delikleri kocaman ve büyük, burun eğriliği ameliyatı olduğu ta karşıdan belli olan bir burun şekli anlamına gelmekteydi. Günümüzde aranan ve uygulanan estetik anlayışı ise birebir tam tersidir. Yani aranan estetik anlayışı; yüz hatları ile birebir uyumlu ve yüz ile orantılı biçimde ameliyat olduğu belli olmayan burun estetikleri daha aranılır olmaktadır. Yani doğal yüze en yakışır ve orantılı şekilde olması günümüz modern yaklaşımının en önemli unsurudur. Artık estetik burun eğriliği ameliyatının yapılma amacı kişinin yüzüne yakışan bir burun elde etmek istemesidir. Bir burun ameliyatı son yıllarda geliştirilen tıp ve estetik tekniklerle fonksiyonel olarak çok daha iyi ve fazla sonuç almak mümkün olmaktadır. Burun eğriliği ameliyatı sadece ameliyat ile sınırlandırılmamalıdır. Kişinin tüm yüz hatlarının değiştiğine ve bu olumlu değişikliğin kişinin neredeyse tüm hayatına yansıdığına artık hepimiz şahit oluyoruz.

Merkezimizde Değişime Hazır Olun

Merkezimize gelerek talep edeceğiniz burun estetik ameliyatlarını güvenle yaptırabilirsiniz. Ameliyattan sonra burnum nasıl olacak hayatımı nasıl etkileyecek sorusunu soran hastalarımız bu soruyu çok sık sormaktadırlar. Günümüz teknolojik imkânları sayesinde yüzünüzün en ideal görüntüsü dijital ortamda dijital fotoğraf makinesiyle bilgisayara alınır ve fotoğraf üzerinde profesyonel programları kullanarak değişiklikler yapılıp hastanın yüz şekline en uygun olan şekil bulunup fotoğrafa yerleştirilir ve hastaya sunulur ve bu değişikliklerden sonra ameliyat sonrası görüntü elde edilmiş olur. Bu şekilde olumsuz sürprizlerle karşılaşmaların önüne geçilmektedir.  Estetik burun ameliyatındaki kilit nokta kişinin neyi nasıl istediği en açıklayıcı biçimde estetik cerrahi doktorumuza detaylı bir şekilde aktarabilmesidir. Hasta ve doktorun birlikte tasarlayıp hastanın en derin düşüncelerini öğrenen doktorlarımız, kişinin istediklerini daha iyi anlar ve ona göre adım atarlar. Bu sayede ameliyat sonrası tatminsizlikler ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Ameliyat Sonrası Ve Ameliyat Esnasında Kişide Gözlemlenen Değişiklikler

  • Ameliyata yürüyerek girilip yürüyerek çıkılması
  • Oluşan ağrının eski ameliyatlara nazaran diş ağrısı kadar hafif olması
  • Hastada gözlemlenenler hafif şişlik ve göz kapaklarında biraz morluk oluşumu
  • Ortalama olarak 10-12 gün içerisinde hastanın normal hayatına dönmesi
  • Burun eğriliği ameliyatının kontrolleri bilgisayardan ve internet ortamından dijital makine ile çekilen görüntü doktora gönderilerek hastanın sağlık kontrolü tamamlanır.

 

TurkeyEnglish