Burun Estetiği

Burun Estetiği Sayesinde Sağlıklı Ve Güzel Bir Görünüm Yakalayın

Kişiler gerek burunları nedeni ile yaşadıkları sağlık sorunlarından kurtulmak için gerekse burunlarındaki şekil bozukluklarını gidermek için burun rinoplasti tercih etmektedirler. Yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem burnun işlevsel ve estetik alanda bazı sorunların giderilmesine yönelik yapılmaktadır. Kişiler burun estetiği ameliyatı için yüz ve plastik cerrahi alanına başvurmaktadırlar. Kişiler burun estetiğini;

  • Burundaki şekil bozukluklarını gidermek,
  • Burunun yapısından kaynaklı sağlık sorunu varsa, bu soruna veda etmek,
  • Hayran olunan veya sevilen birinin burnunun görünümüne kavuşmak,
  • Özgüvenli bir şekilde ve psikolojik olarak rahatlamış bir hayat sürmek için tercih etmektedirler.

Burun Estetiğinin Amacı Nedir?

Burun rinoplasti; burnun işlevsel özelliklerinin sağlıklaştırılması ve güzel bir görünüm elde edilmesi amacı ile yapılır. Burnun kemik ve kıkırdağının yeni baştan şekillendirilmesidir. Güvenli bir burun ameliyatı olup, sıkıntı oluşturabilecek yan etkiler içermemektedir. Kişilerin istedikleri şey, yüzleri ile uyum sağlayan ve orantılı olan bir burundur. Burun ucunun çok düşük olması, fazla kemerli yapıda olması, burunda eğrilik var olması gibi şekil bozukluklarının giderilmesidir. Aynı şekilde burnun çok kalın veya tam aksi şekilde çok ince yapıda olması da kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Bu nedenle burnun yeniden şekillendirilmesi, burun rinoplasti ile mümkün olmaktadır.

Burun Estetiğinde Seçilen Uzman Çok Önemlidir 

Burun, vücutta göze çok fazla çarpan bir konumdadır. Bu nedenle burun estetiğinin doğal, başarılı ve istenilen sonuca ulaşılmış halde olması gerekmektedir. Bizler kişilerin taleplerini, kendi uzmanlıklarımızla harmanlarız. Burun estetiğinde var olan pek çok yöntem vardır. Kişinin beklentilerine, burnun yapısına ve uzmanlığımıza göre en uygun olanı seçeriz. Kişilerin hayal ettiklerinin ne kadarının olup olmayacağını ve işlemin süreçlerini aktarırız. Hem fiziksel hem de psikolojik anlamda gereken desteği sağlayarak çalışırız. Bu sayede hayaller gerçeğe dönüşürken, kişiler mutlu ve uygulamadan memnun olurlar. Uzmanlığımızda burun estetiği fiyatları, yapılacak uygulamaya göre değişmektedir. En iyi bilgi uzmandan tüm şartlar değerlendirerek alınan bilgidir.

Burun Estetiği Süreci Ve Sonrası Nasıldır?

Burun estetiğinde yapılan kesiklerin çoğu gözle görülmemektedir. Çünkü genelde burun içi alanlarda uygulama yapılmaktadır. Yapılacak olan uygulamaya göre kemik ve kıkırdak çıkarılıp, yeniden düzenlenerek oluşturulabilmektedir. Eğer ameliyat esnasında tampon yerleştirilmesi yapılmışsa, tampon ertesi gün çıkarılmaktadır. Eğer burun ateli varsa, çoğunlukla yedi gün sonra çıkarılır.

Ameliyat sonrasında morluk ve şişlikler oluşabilmektedir. Oluşan morluk veya şişlik, genelde ameliyattan sonraki iki haftada kaybolmaktadır. Kişiler ameliyat sonrasında ortalama dört hafta süre ile ağır faaliyetlerden kaçınmalıdırlar. Aynı zamanda bu süre zarfında güneş ışığından korunmakta da fayda vardır. En önemli konulardan biri de ameliyat sonrasındaki bu süreçte, burna zarar gelebilecek her türlü riskten uzak durulmasıdır.

Hastalarımızı Mutlu Bir Şekilde Taburcu Ederiz

Bizler tüm gerekli bilgilendirmeleri yaparak, hastalarımızı taburcu ederiz. En ince ayrıntıları düşünür ve hiçbir noktayı atlamadan süreci profesyonelce yönetiriz. Kişilere gözlük kullanıyorlarsa, burnun üzerine yük binmemesi için bant kullanımını öneririz. Amaç hem iyi bir estetik ameliyatı gerçekleştirmek ve başarılı bir sonuca ulaşmak hem de ameliyat sonrası dönemin en kısa zamanda ve hafif şekilde atlatılmasını sağlamaktır. Bu sayede kişiler hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak mutlu sonuçlara ulaşmış olurlar. Bizler ameliyat öncesinde, esnasında ve sonrasında gerekli olan üstün hizmeti ve bilgilendirmeyi sunarız. Uzmanlığımız sürecin her noktasında var olmaktadır. Kişiler bu profesyonelliği her süreçte yaşamaktadır.

Give a Reply

TurkeyEnglish