Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Estetik ameliyat burun estetik cerrahi uygulamalarının en yaygın olarak müdahale gören, en çok değiştirilmek istenen uzuvdur. Burun estetik ameliyatlarının bireyler tarafından tercih edilmesinin nedenleri genel olarak iki başlıkta toplanmaktadır. Birinci neden olarak sağlık problemleri kaynaklı olarak yapılan bir müdahale tercihi söz konusuyken ikinci ve en sık tercih nedeni ise kişinin duyduğu estetik kaygıdır. Estetik kaygı ilk etapta sağlık problemi kadar kulağa birinci ve öncelikli gelmese de en az sağlık problemi kadar bireyin hayatında önem arz etmektedir. Çünkü kişinin kendini içinde gördüğü sosyal çevreyle ilişkilerini ve bağlarını etkileyecek bir karardır burun estetik ameliyatı.

Kişi burun ameliyatı olma konusunda kesin olarak net bir karar verdikten sonra zihninde ortaya çıkan ilk soru ise burun ameliyatı riskli mi  sorusu olmaktadır. Bu sorunun cevabını etkileyen belli başlı bazı etmenler vardır. Öncelikli olarak kişinin bu durumda göz önünde bulundurması gereken en temel durum her cerrahi müdahalenin içinde belli bir miktar risk taşıyacağı konusu olmalıdır. Ancak gerekli testler sonucu en doğru uygulama hususunda uzman hekimler titizlikle karar verildikten sonra risk faktörü oldukça azalmaktadır.

Burun Estetiği

Burun estetiği bireylerin toplumsal yaşamlarında ve toplum içi psikolojik durumlarında önemli bir yer arz etmektedir. Örneğin bir kişi eğer bir kaza sonucu ya da doğuştan gelen bir deformasyonla yaşıyorsa bu kendisinde özgüven eksikliklerine yol açabilir. Burun estetiği uygulamaları kişilere bu konuda avantaj sağlamaktadır. Doğru uygulamalar sonucu bireyler için topluma uyum sorunu yaratan bu durum ortadan kalkacaktır. Fakat estetik ameliyat burun  uygulamalarında unutulmamalıdır ki ameliyattan beklenilen mükemmel bir burun değil, kişinin anotomik yapısına ve sağlık koşullarına uyan en doğru burun uygulamasının yapılmasıdır.

Burun Estetik Ameliyatı Riskleri

Burun estetiği ameliyatlarında çoğunlukla burun kemiğinin uygun şekilde kesilmesi işlemi vardır ve burun ameliyatları oldukça komplike estetik operasyonlardır. Bu komplikelik beraberinde birtakım burun ameliyatı riskleri getirmektedir. Örneklendirecek olursak: burun estetik ameliyatı uygulaması anesteziye ilişkin birtakım riskler taşır. Bunun yanı sıra burun operasyonu esnasında kanama, enfeksiyon kapma riski, akıntı, geçici koku alma kabiliyeti kaybı, nefes alma güçlüğü gibi komplikasyonlar görülme olasılığı vardır.

Merkezimizde Dikiş Alınması Nasıl Oluyor?

Burun ameliyatı merkezimizde sonuçlandıktan belli bir süre geçince burun estetiği dikiş alınması uygulaması gerçekleştirilir. Merkezimizde gerçekleştirilen ameliyat dikişleri uygulanan operasyonun büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle yapılan ameliyat türüne göre değişmekle beraber ameliyat dikişleri bizim dışarıdan gördüğümüz dikişlerden ibaret değildir. Ameliyat edilecek bölgeye ulaşılana kadar birkaç katman kesilmek zorunda kalınmış olunabilir. Aslında bu ameliyat sonrası oluşan dikişler hastalar için çok ciddi ve enfeksiyona açık yaralar demektir. Bu nedenle bu hususta dikkatli olunması gerekmektedir. Ameliyat dikişlerinin daha hızlı iyileşmesi için yapılacak işlemleri uzmanlarımız şu şekilde tavsiye ediyor.

  • Öncelikle ameliyat dikişlerinin büyük ya da küçük olduğuna bakılmaksızın çok ciddi bir yara olduğunu göz önünde bulundurup ona göre tedbir almak gerekmektedir.
  • Cerrahın önerdiği antibiyotükler mutlaka düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Dikiş patlaması çok ender bir durumdur fakat derinin gergin olduğu yerlerde yaşanma ihtimali vardır. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.
  • Diş fırçalarken veya yemek yerken belli bir süre ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Çok çiğnenmesi gereken yemekler yerine sulu ve kolay yenebilen yemekler tercih edilmelidir.

Estetik ameliyat burun konusunda bazen kişi için ikinci bir müdahale söz konusu olmaktadır. Bu durum bireyin istediği ikinci değişiklikler nedeniyle olmaktadır. İkinci operasyonlar asıl operasyonda elde edilen sonuçları daha da kusursuz hale getirmeyi amaçlar. Genellikle küçük müdahaleler olduğu için local amestezi altında gerçekleştirilir. Fakat ikinci bir burun estetiği operasyonu gerçekleştirilebilmesi için 6-12 ay arasında değişecek bir bekleme süresi olmalıdır. Merkezimizde sizde burun ameliyatını güvenle olabilir ve sağlıklı bir burna sahip olabilirsiniz.

TurkeyEnglish