Burun Estetiği Erkek

Burun Estetiği Erkek

Burun bir insan vücudunda solunum, nefes alıp verme açısından en önemli organ olması sebebi ile burunda herhangi bir sağlık problemi yaşanması demek büyük sıkıntı demektir. Çünkü bu sıkıntılarla birlikte oluşan yaşam kalitesindeki düşüklük akabinde insan sağlığı için de problemlere neden olmaktadır. Düzgün nefes alamama problemi burun ameliyatlarının gerekliliği demektir. Burun estetikleri oran olarak sağlıksal açıdan gerçekleştirilse de görünüş açısından kişisel problem yaşayan hastalar için bir kurtuluş yolu olarak da tanımlanabilir. Burun estetiklerine kaza ya da darbe sonucu da başvurulur. Örneğin bir kazada burun eğrilebilir, kırılabilir çatlaklar sebebiyle şekil değiştirebilir. Bütün bunlar da estetik açıdan huzursuzluk yarattığından sonuç ameliyattır. Burun ameliyatları plastik cerrahlar tarafından genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılması gereken ameliyatlardır. Teknik olarak açık ve kapalı olarak kullanım vardır ve hangi tercihin yapılacağı hastanın durumu ve cerrahın tercihi ile bağlantılıdır. Burun estetiği ameliyatları öncesinde cerrah tarafından hastanın kullandığı ilaçlar dikkatle incelenir ve kısıtlamalar getirilir. Zira hasta genel anestezi alacaktır ve uygulanan kurallar çerçevesinde ameliyatı alınması sağlık açısından şart koşulandır. Ameliyatlar duruma göre 1 ya da 2 saat sürer. Kesinlikle uygun donanımlara sahip hastane ortamı olması şarttır. Ameliyat sonrası elbette ki geçici morluklar ve şişlikler oluşur. Bütün bunlar belli süre zarfında ortadan kalkar. Burun estetiği ameliyatları sonrasında hasta kontrol amaçlı 1 gün hastanede yatırılır. Sonrasında genelde 1 haftalık evde istirahat dönemi önerilen durumdur. Neticede burun estetiğine girişmek aslında bir düşünmek değil iki hatta üç düşünmektir. Sonuçta yüzdeki bir organ üzerinde yapılan bir işlem söz konusudur ve elbette ki her ameliyatta risk faktörü vardır.

Merkezimizde Doktor Hasta İlişkisi Üst Seviyede

Doktor hasta görüşmesinde en uygun burun şeklini belirleme çalışmaları burun estetiği erkek operasyonu öncesinde de tüm titizliğiyle yapılır. Gerek fotoğraflar gözlemlenir gerekse hastanın sorunları üzerinden gidilerek bir taslak oluşturulur. İdeal burun yapısı yapıştırmak operasyonun birincil kaidesidir. Ameliyat sonrası aşırı farklı bir görüntü hastayı mutlu etmez. Erkeklerin deri yapıları daha kalın ve yağlı olduğundan burun estetiği erkek ameliyatları sonrası iyileşme süreci de farklılık gösterebilir. Mesela şişlikler ve morlukların düzelmesi süreci biraz da fazla olabilir.

Basit burun estetiği neştersiz burun estetiği olarak tabir edilir. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte bu sistem çok daha fazla yaygın hale gelmiştir. Burun yüz ifadesini çok fazla değiştiren bir organ olduğundan ciddi oynamalar ciddi sorunlar yaratır. Bu sebeple burun estetikleri yapılmadan önce çok fazla düşünülür. Basit burun estetiklerinde lokal anestezi kullanılır ve en fazla işlem 15 ila 20 dk sürer. Şişme morarma gibi durumlar sözkonusu olmaz.Basit burun estetikleri bu sebeple günümüzde en çok tercih edien teknikler arasında yerini almıştır.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir

Nefes alma problemi yaşayanlar, çok horlayanlar, estetiksel sorunu olanlar ve bu sorunlara istinaden psikolojik sorun yaşayanlar ya da bir önceki operasyondan istediği sonucu alamayanlar estetik yaptırabilir. Günümüzde burun estetiği erkek talepleri de olmaktadır.

İşlem ağrı sızı olmadan sadece 15-20dk içerisinde lokal anestezi altında gerçekleşir. Hastanın iyileşme süreci çok hızlıdır.

  • Burun estetik ameliyatlarında kadınlarda 17 erkeklerde 18 yaş sınır kabul edilir.
  • Burun estetik ameliyatları yapılacak işleme göre 1,5 ila 2 saat arasında sürebilir.
  • Burun estetikleri ameliyatları sonrası hasta yeni görüntüsüne alışma dönemi yaşadığından hayli zor bir dönem geçirir.
  • Burun eğriliği ve nefes alıp vermede sorunlar burun estetikleri ameliyatları ile giderilir.

Geniş burun ameliyatı yüze göre bakıldığında burnun aşırı büyük ve geniş olması, özellikle Karadeniz bölgesi insanının burun yapısı olan kemerli yapı pek tercih edilmeyen ve rahatsız olan bir yapıdır. Geniş burun ameliyatlarında bu kemerlilik durumu uygun hale getirilerek rahatsızlık boyutundan çıkarılır. Eğri burun, aşağı eğimli burun, uzun burun ucu gibi durumlarda geniş burun ameliyatları içerisinde yer alan seçeneklerdir.

 

TurkeyEnglish