Burun Estetiği Kaç Yaşında Olur

Burun Estetiği Kaç Yaşında Olur

Burun estetiği bir diğer adıyla da Rinoplasti tıbbı problemlerin onarılması veya burun özelliklerinin daha iyi olması için yapılan uygulamadır. Burun şeklinin düzeltilmesi ve daha iyi olması için her sene bir milyonu aşkın kişi plastik cerrahına burun estetiği için müracaat etmektedir. Rinoplasti, burnun var olan görünüm ve işlevlerini kurtarmak hedefiyle burnun kemik ve kıkırdağını yeniden biçimlendirerek yapılan ciddi ve yan etkileri olmayan bir uygulamadır. Ameliyatsız burun estetiği  amacı yüzün diğer nitelikleriyle ahenk içinde olması ve estettik olarak onarılmasıdır. Burun suratla uyumlu bir biçimde olmalıdır. Burnunuzda sarkıklık, kemer ve orantısız bir görünüm varsa bu sorunların giderilmesi için iyi bir çözümdür. Bu cerrahi uygulama ile yapılan kesiler burnun iç meydanlarında yapılır. Burun estetiği kaç yaşında olur, diye merak edenler oluyor bunun için uzman görüşü almak gerekebilir.
Kadınlar için önemli olan burun ameliyatı erkeklerinde önemini artırmaya devam ediyor. Erkek Burun estetiği için müracaat eden erkekler bakıldığında doğal bir görünüm elde etmek istiyorlar. Bir erkeğin burnu ince ve özellikle çok kalkık olmamalıdır. Bu konuda ilgili ve özenli olunmalıdır. Bu durumda en iyi estetik operasyon sonrası doğal bir görünüm elde etmektir. Estetik ameliyat ile burun deliklerinin genişliği daraltılabilir, burun ile dudak yakınındaki açı düzenlenebilir ve değişebilir. Burun ucu hafif kaldırılabilir veya kemer varsa operasyonla kemer alınabilir. Erkekler görünüm estetiğinin yanı sıra sağlık problemleri nedeniyle soluk alıp vermedeki rahatsızlıkları da gidermeyi istemektedirler. Ameliyat öncesi burnun şeklinin nasıl olması gerektiği ve istenildiği hastaya sorulur ve yeni teknoloji ile kişinin fotoğrafları ameliyat sonrası şeklinde görülebilir. Burun ameliyatı tek bir seansta sağlanır ve burun estetiği kaç yaşında olur, diye merak ediyorsanız, 15 yaşında da olabilir daha ileri yaşta da bu uzmanlarımızın kararları ile verilecek bir karardır.

Burun Estetiği Öncesi Ve Aşamalar Nelerdir?

Burun estetiği öncesinde operasyonu yapacak kişi size operasyon hakkında ve nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında bilgiler verecektir. Alkol ve sigara tüketimi hakkında yeme içme ve kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirecektir. Bu operasyon genellikle genel anestezi ile yapılır. En fazla 2, 2.5 saat sürmektedir. Burun ameliyatı sonrasında ise hemen eve çıkabilir aynı gün taburcu edilirsiniz ama hastaların iyi bir şekilde taburcu olabilmesi için 1 gece hastanede kalması iyi olur. Ameliyat sonrası yüzde morluk, şişlik ve kan oturması gibi şeylerin olması çok normaldir ve bunlar günden güne azalarak geçmeye başlar. Tampon alındığında şişlikler azalır bir hafta içinde de morluklar geçmektedir. 1 hafta çok dikkat edilmesi gerekir ve yatarken baş yukarı gelecek şekilde yatılmalıdır. Operasyon sonrası burnun içine yerleştirilen tamponlar 2 veya 3 gün içerisinde çıkarılır.1 hafta boyunca pansuman yapılır ve bu 1 hafta boyunca buruna en ufak bir darbe alınmamalıdır ve burnunuzu sümkürmemeniz gerekir. Operasyonun iyi bir biçimde tamamlanması için doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir. Erkekler için operasyon sonrası iş hayatına ve günlük hayata bir iki hafta içinde dönülmektedir. 2 ay kadar burnunuzu çarpmalardan ve darbelerden korumalısınız. Operasyon sonrası 10 gün içinde normal burun görünümüne sahip olursunuz.

Kaliteli Hizmet İçin Merkezimize Bekliyoruz

Ameliyat sonrası ağrı kişiden kişiye farklılık gösterir basit ağrılarda ağrı kesici şiddetli ağrılarda ise damar yolundan verilen ağrı kesici çözüm olur. Uğraştırıcı ve birazda pahalı bir cerrahi işlemdir. Burun estetik fiyatları doktora, operasyona hastaneye, kullanılan malzemeye ve şehir e göre değişim göstermektedir. Komünikasyon formumuza istenilen bilgileri girdiğinizde size en yakın zamanda geri dönüş yapılacaktır ve kafanıza takılan soru varsa o konu hakkında bilgi verilecektir. Son teknoloji ve kaliteli cihazları kullanıyoruz ve Burun estetiği kaç yaşında olur, diye merak ediyorsanız, sizi merkezimize bekliyoruz.

 

TurkeyEnglish