Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı

Burun  Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

Buruna yapılan operasyon burnun şekline göre şekli çok kötü ise yapılır, bazen de solunum rahatsızlığı vb sorunlar olduğu için yapılabilir. Ancak her yaşta burun estetiği olmanın uygun olmadığını doktorların bu konuda olumlu yaklaşımı olmadığını unutmamalı. Burun estetiği kaç yaşında yapılmalı diye sorulursa küçük yaşlarda rahatsızlık yok ise keyfi olarak burun ucu estetiği gibi herhangi bir operasyon yaptırmak doğru değildir. Gelişme yaşında olan bu hasta sonradan büyüme safhasında daha kötü sonuçlar olabileceğinden bir operasyon daha olabilir.

Burun Estetiği Ameliyatının Olumlu Olması İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

İlk olarak 18 yaşına gelinmesi şarttır. Çünkü gelişim çağında olan çocuklar küçük yaşta burun ucu ameliyatı olanlar vb gibi operasyon olmak istemeleri ileriki  yaşlarda burnun şeklini bozabilir. Burun estetiği kaç yaşında olur sorunun yanıtını araştırıp sonra ameliyat için doğru karar vermelidir. Bu estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzelmesi gerekiyor ise ona göre işlem yapılır. Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir, burun ucunun şeklinde değişiklik yapılabilir.

Burun estetiği yaptırmanın birçok sebebi vardır. Soluk alıp vermede zorlanan kişiler için bu operasyon yapılabilir. Ancak bazı kişiler sadece görüntü için bu riski küçük yaşta göze almaktadır. Bu neden ile ameliyat sonrası istenilen sonuç olmayabilir. Burun estetiği kaç yaşında yapılmalı gibi sorulara yanıt aramamak ve doktor tavsiyesine uymak en doğru olandır.

Burun Estetiği Ameliyatı   Hakkında Genel Bilgilendirme

Burun estetiği kaç yaşında yapılmalı bu bilgilendirmeden sonra ise genel olarak operasyon sırasında lokal anestezi veya genel anestezi de yapılabilir. Genel anestezide hasta ameliyat süresince uyutulur ancak lokal anestezide ise burnun etrafı sadece uyuşturulur. Ameliyat sonrası ilk 1 hafta kesinlikle sümkürmemeli bu bilinçsiz hareket burun kanamasına sebep olur.

  • Burun estetiği ameliyatı 18 yaşından önce yapılması sakıncalıdır
  • İlk hafta yüz bölgesinde morluk olur ancak zamanla düzelir
  • Ameliyat sonrası burnun gerçek şeklini alması 1 yıl kadar olabilir
  • İlk haftalarda burundan gelen akıntı normaldir

Merkezimizde bu hizmetleri uzman cerrahlarımızın eşliğinde sunuyor ve sorunsuz burun ameliyatı hizmetini sunarak burnunuza kavuşmanızı sağlıyoruz. Burun estetik ameliyatı, burun kemiği ve kıkırdak yapısının tekrar şekil verme işlemidir. Gelişen teknoloji ile burunda her türlü değişiklik yapılabilir. Burun ucuna şekil vermek burnu kısalttırıp veya uzatmak ayrıca eğrilik var ise düzelttirilir. Burun ameliyatında veya başka bir operasyon yaptırmak için en önde gelen kural deneyimli doktor araştırıp bulmalıdır. 

En çok yapılan estetikler arasında burun ameliyatı her geçen gün daha da artmaktadır. İki çeşit burun ameliyatı vardır. Kapalı ve açık olarak doktorun ve hastanın ortak kararı ile hangisi uygun ise o uygulama yapılır. Ameliyattan sonra ilk 3 ay güneşten mutlaka korunmalıdır. Başarılı bir ameliyat sonrasın da birkaç ay burun tıkanması gayet normaldir. İlerleyen günlerde tıkanıklık devam ederse mutlaka doktora gidilmelidir. Burun estetik operasyonu ve genel prensipler olarak birçok dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Merkezimizden ve deneyimli uzman kadromuz ve çalışanlarından burun estetik ameliyatı ve daha fazla ihtiyaç duyulan tüm konular için merkezimizden gereken tüm bilgileri ve hizmetleri alabilirsiniz. Doktorunuzdan tüm ayrıntıları ile fiyatı ve burun estetiği hakkında bilgi alarak ya da görüşme yaparak merkezimize giderek ya da telefondan görüşme yaparak bu operasyon hizmetini risk almadan merkezimizden gereken tüm yardım ve desteklerinizi alabilirsiniz.

 

 

TurkeyEnglish