Burun Estetiği Lokal Anestezi

Burun Estetiği Lokal Anestezi

Burun ameliyatlarında anestezi konusu cerrah müdahalesinde söz konusu olan bir gerçektir. Ancak tercih genel anestezi yönündedir. Burun estetiği lokal anestezi çerçevesinde de gerçekleştirilebilir. Ancak genelde yapılanları hissetmemek ve hatırlamamak adına cerrah bu şekilde bir uygulamayı yapmak istemez. Burun estetikleri ameliyatları rutin olarak genel anestezi altında gerçekleşir ancak ameliyat öncesinde farklı bölgelere lokal işlemlerde yapıldığından aslında hem lokal hem genel anestezi yapılmaktadır. Burun estetiği lokal anestezi tek başına da uygulanabilir. Mesela burun ucu törpülemede, burun ucu kaldırma gibi ufak işlemlerde yapılabilmektedir. Ameliyat süresi uzun sürecek durumlarda risk alınmaz ve genel anestezi tercih edilir. Diğer yandan hastanın genel anesteziye uygun olmayan bir hastalığı mevcutsa burun estetiği lokal anestezi ile uygulanır.

Burun Estetiği Sonrası Burun Düşmesi Riski

Başarılı bir burun ameliyatında bu durumun yaşanma riski düşük olmakla beraber yaşanmayacağı anlamına da gelmemelidir. Hastalar bu durumda düzeltme yani revizyon ameliyatları olmak isterler ancak bunun için de en az 1 sene beklemek durumundadırlar. Bu sebeple planlama büyük önem taşır.

Burun Estetiği Sağlığa Zararlı Mıdır?

Burun ameliyatlarının insan sağlığına zararı yoktur. Burun estetikleri ameliyatlarında burun delikleri açılması temizlenmesi söz konusu olduğundan yardımcı bir teknik denilebilinir. Ancak diğer yandan yapılan estetiklerde alınan anesteziler bu konuda önemli olan noktadır. İyi bir anestezi uzmanı çerçevesinde yapılan estetikler sorun teşkil etmez.

Burun Estetiği Kalıcı Bir İşlem Midir?

Kalıcı bir işlemdir. Bu sebeple işlem öncesinde dikkatli ve kararlı bir planlama sonrası bu işe girişilmelidir. Unutulmamalıdır ki, her cerrahi işlem risk taşır. Gelişimini tamamlamış bireylere estetik işlemi uygulamak gereklidir

  • Burun estetiği yararları güzel bir estetik görüntü yanı sıra yaşanan nefes alma sorununun giderilmesinde de etkilidir.
  • Burun estetiği zararları zaman zaman alerjik reaksiyonlara veya iç kanamaya sebebiyet verebilir.
  • Başarılı bir burun estetiği hastanın yüz yapısına uygun olmalıdır.
  • Burnu küçültmek derken burun dengesinin kaybolmasına sebebiyet vermekten başka bir şey yaşatmaz.

Merkezimde Alanında Uzman Cerrahlarımız İle Hizmetinizdeyiz

Burun estetiği sonrası hastalar için en çok düşünülen dönemdir. Burun estetiği şişlik durumları ne kadar sürecek, ne boyutta olacak soruları kafada deli halde dolaşıp durur. Bu durum tamamen kişinin cilt yapısıyla ve yapılan işlemler doğrultusuyla birebirdir. Normal şartlarda şişlikler 3-4 gün içerisinde inmeye başlar. Ancak ödem oluşursa bu süre biraz daha uzayabilir. Burun estetiği zararları konusunda gelince; olumlu katkılarının yanı sıra elbette ki riskli yönleri de mevcuttur. Bunların başında koku alma kaybı gelir. Ki bu durum çoğu zaman geçicidir. Burun etrafında ve dudaklarda şişmeler olduğundan gülümseme ve mimiklerde sorunlar yaşanabilir. Bütün bu konular paralelinde estetik nedir sorusuna cevap vermek gerekirse; estetik güzel olan her şeydir. Güzellik uğruna yapılan her şeydir. Bütün risklere boyun eğmektir. Estetik görsel ve öznel bir durum olmasına rağmen değişmeyen bir gerçektir.

Estetik burun ameliyatları estetik plastik cerrahlar ve uzmanlarca gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Merkezimiz alanında uzman, deneyimli kadrosu ile bir arada olan bir kurumdur. Tüm estetik cerrahi kapsamındaki işlemlerde bilimsel açıdan tam donanımlı, hasta bakımında kaliteli ve son teknolojiye ayak uydurabilen yapıda olması dikkat çekicidir. Temel yaklaşımımız her zaman hastalarımızın sağlıklarıdır. Önce sağlık ardından estetik misyonuyla operasyonlarımızdaki başarılarımız aşikârdır.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish