Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun yüz üzerinde üst dudak ve alın arasında bulunan, insan yüzünün önemli ayrıntılarından biridir. Ön bölümünde kıkırdak, yanlarda burun kanatları ve  üst burun olmak üzere bölümlere ayrılır. Solunum ve koku alma organıdır. Yani hayatımızda önemli bir rol üstlenmiştir. Burnun içindeki kıllar sayesinde dışarıdan aldığımız hava temizlenir, kılcal damarlar sayesinde dışarıdan aldığımız hava ısıtılır. Çok işlevsel, oldukça yorulan, hayati  ve tehlikeli bir organımızdır.  Her burnun karakteristik özelliği farklıdır.   Yani böyle işlevsel, beş duyu organımızdan biri olan burun  son zamanlarda estetik açıdan en ilgi çeken bir organımız haline gelmiştir. Çünkü göz önündedir. Çeşitli enfeksiyonları çok kolay kapabilir.  Burnun yapısındaki çeşitli şekil bozuklukları da insanları ruhsal yönden etkileyip, psikolojik sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Bu tür burunlarda devreye giren estetik cerrahi en iyi tedavi yöntemidir. İstenildiği takdirde hemen ameliyat edilebilir. Ancak yaş sınırını tutmalıdır. Sadece bilinen belli bir rahatsızlık varsa ve hayati önem taşıyorsa ki burnun  gerçekten önemli bir duyu organı olduğunu hatırlarsak bu ameliyatlar çocuk yaşlarda da yapılabiliyor.

Birçok Sorunun Cevabı Merkezimizde Uzmanlarımızda Saklı

Bu tür ameliyatlarda, burun ameliyatı kaç yaşında yapılır, sorusuna en iyi cevabı almak için, rahatsızlığınıza bağlı doktorlardan  daha detaylı bilgi almanız gerekiyor. Bu yüzden doktor seçiminizi dikkatli yapıp, doktor -hasta bağından daha çok aile bağı gibi her zaman yanınızda olmasını dikkate almanız gerekiyor. Günümüzde sadece şekil bozuklukları yüzünden yapılan ameliyatlar, artık bu durum yaşanmasa bile,  kişilerin istekleri doğrultusunda burun ameliyatları sıklıkla yapılabiliyor. Ancak bu tür ameliyatları yaptırmak isteyenler burun estetiği nasıl yapılır, gibi kafaları karıştıran soruları merkezimizde araştırmalar yaparak, ileride olumsuz bir sorunla karşılaşmamak için müracaat etmeniz ve yapılan işlemin ayrıntılarını öğrenmeniz gerekebilir.

Eğri burun ameliyatlarında burun estetiği nasıl yapılır. Öncelikle burun yüz ile birbirine estetik anlamda orantılı olmalıdır. Yüz ile birbirini tamamlamalıdır. Orantısal olarak burun ile yüz arasında; ameliyat için dikkat ettiğimiz noktalar şunlardır.

  • Yüz ile burun birbirinden uzaksa
  • Kemik yapısı düzensiz
  • Burun ucu düşükse
  • Burun eğriyse
  • Burnunuzda  Solunum sorunları yaşıyorsanız
  • Burun büyükse
  • Burun küçükse
  • Burun  da kemer varsa

Merkezimizde yapılan bu tür ameliyatlar da; ağrı ve sızı hissetmeden, burnun yapısal özelliklerini düzeltmek, iyileştirmek doktorların yaptıkları işlemler arasında sayılabilir. Yalnız unutulmaması gerekenler arasında sayılan burun ameliyatlarının estetik cerrahi açısından çok zor süreçlerden geçiyor olmasıdır. Bu durumda doktorun uzmanlığı ile aşama aşama burun estetiği nasıl  yapılır? , merkezimizde inceleyebilir ve rahatlıkla size sunulan hizmetlerden faydalanıp, son kararınızı verebilirsiniz Son yıllarda yapılan ameliyatlar arasında olan Eğri burun ameliyatı hakkında bilgi almak için merkezimize başvurabilir. Daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burun Ameliyatlarında Rinoplasti

Burun ameliyatlarının diğer estetik ameliyatlara göre çok zor olması, hepimizin kafasını karıştıran bir sorudur. Bunun için en önemlisi doktor seçimidir. Merkezimizde yapılan ameliyatlar arasında ki, Burun rinoplasti, doktorlarımız tarafından burnun fonksiyonları düzeltilerek, kemik ve kıkırdak üzerinde  itina ile yaptıkları işlemler arasındadır. Uzmanlarımız ile son teknolojik cihazlarla en iyi hizmeti sunup, burnun estetik işlemler ile düzeltilmesini sağlıyoruz. Çünkü burun özellikleri açısından muhteşem bir organdır. Uyumludur. Ameliyat sırasında karşılaşılan yeni  şeyler, bir şeyler öğretmeye hep açıktır. Peki burun estetiği nasıl yapılır? Birkaç  farklı teknik uygulanabilir, bu teknikler merkezimizde uzman kadromuzla ve son teknolojik cihazlar ile hizmetinize sunulmaktadır. Doktorlarımızın başarı hikâyeleri ve ameliyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için müracaatlarınızı bekliyor, sizlere güler yüzlü kadromuzla en iyi hizmeti sunuyoruz.

 

TurkeyEnglish