Burun Estetiği Ne Kadar

Kemerli Burun Görünümünden Kurtulmak Mı İstiyorsunuz?

Kemerli burun ameliyatı burnu kemerli görünümünden kurtarmak için burunda yer alan fazlalıkların alınarak buruna daha doğal bir görünüm kazandırılması işlemidir. Burun kemeri olan kişilerde burnun görünümü aşağıya doğru sarkmakta, burun kemeri düşüklüğü olan kişilerde ise yatay bir burun şekli görülmektedir. Kişiyi psikolojik ve sosyal olarak etkileyebilme olasılığı olan bu durum estetik burun ameliyatı yoluyla giderilmektedir. Kişinin kıkırdak kemik ve burun yapısı en ince ayrıntısına kadar uzman hekimlerce incelenerek en doğru estetik cerrahi yöntemine karar verilecektir. Kemerli burun görünümü kıkırdak fazlalığından meydana geliyorsa törpüleme yoluyla, kıkırdak eksikliğinden meydana geliyorsa diğer bölgelerden takviye edilen kıkırdak dokusuyla ortadan kaldırılır.

Burun Törpüleme

Burun törpüleme ameliyatı kıkırdak ve kemik yapısında bir değişime neden olmadan lokal anestezi yoluyla gerçekleştiriliyor. Özel askı ipleri burna keski yapılmadan cilt altına yerleştiriliyor. Daha sonra hafif bir şişlik oluşabiliyor. Müdahale sonrası 3 gün içinde oluşan şişlik iniyor ve kişi sosyal yaşamına geri dönebiliyor. Törpüleme yöntemiyle burnun üst kısmındaki rahatsızlık veren kısım alınmış oluyor. Bu yapılan uygulama bireylerin daha sonra burun estetiği olmalarına engel olmuyor. Burun estetiği ne kadar komplike bir ameliyat uygulaması gibi görünse de alanında uzman, örnek uygulamalara imza atmış kadromuzla bu süreçleri en sağlıklı ve en doğru şekilde geçirmeniz sağlanacaktır.

Burun Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Burun estetiği iyileşme süreci cerrahi uygulama yapılan kişinin belli noktalarda özenli davranması yoluyla hızlandırılabilecek olup en sağlıklı şekilde geçirilebilecek bir zaman dilimidir. Kişinin bu dönem belli başlı konularda dikkatli olması gerekmektedir. Dikkatli olunması gereken konuların sıralanması gerekirse şu şekilde ifade edilebilir:

  • Ameliyat sonrası burunda kanama durumunun önüne geçebilmek için tampon uygulaması yapılacaktır. Tamponlar ameliyat uygulanan bireyin burundan nefes almasını zorlaştıracaktır. Bu nedenle bir süre ağızdan nefes alınması gerekmektedir.
  • Ağızdan sürekli nefes alınması nedeniyle bir süre sonra dikkat edilmezse boğaz kuruluğu görülecektir. Bunun önüne geçebilmek için dengeli ve düzenli bir şekilde sıvı tüketmek gerekmektedir.
  • Burun silmekten belli bir süre kaçınmak gerekmektedir. Hatta mümkünse elle temasından tamamen uzak durmak gerekmektedir.
  • Burnu olası çarpma risklerine karşı korumak gerekmektedir.
  • Burna zarar verilmesi tehlikesine karşı önlem almak amacıyla boyundan geçirilen kazak türevi kıyafetleri yine belli bir süre tercih etmeyip ilikleme yoluyla giyilen gömlek türevi kıyafetler tercih edilmelidir.

Burun estetiği ne kadar komplike bir uygulama gibi görünse de belli başlı konularda dikkatli olunduğunda ve alanında uzman bir kadronun ameliyat uygulaması ve ameliyat öncesi, sonrası desteğiyle rahatlıkla atlatılabilecek bir süreçtir.

Ameliyatsız Estetik Bir Burna Sahip Olmak Mümkün

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması deyince akla dolguyla burun estetiği yöntemi gelmektedir. Uygulama dolgu yöntemiyle buruna şekil verilmesi işlemidir. Lokal anestezi yoluyla gerçekleştirilir ve yaklaşık 10-15 dakika sürer. Herhangi bir iyileşme süresi yoktur ve hasta uygulamadan çıkıp hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Bu yöntemi inceleyip uygulatmayı düşünen kişilerin aklına: burun estetiği ne kadar süre boyunca görünümünü koruyacaktır? sorusu geliyor. Bu sorunun cevabı uygulanan dolgu malzemesinin cinsi ve uygulama yapılan kişinin cilt tipi özelliklerine göre değişmekle beraber yaklaşık olarak 18 ay boyunca geçerliliğini koruyacaktır. Bu sürecin sonunda kişi eğer burnun görünümünden memnun kaldıysa cerrahi müdahale tercih edebilir, böylece burnunun görünümünü kalıcı hale getirebilir. Dolgu yöntemiyle burun estetiği, kişilerin estetik operasyon öncesi uygulamayı deneyimle karar vermesi açısından büyük bir yarar sağlamaktadır.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish