Burun Estetiği Nerede Yapılır

Burun Estetiği Nerede Yapılır

Burun estetiği, burnun şekli değiştirilerek yapılan bir ameliyattır. Burun estetiği nerede yapılır diye merak ediyorsanız, hangi bölgesinde sıkıntı varsa, ona göre uygun şekillendirme yapılır, demek mümkündür. Burun isteğe göre düzeltilebilir, küçültülebilir ya da büyütülebilir. Burnun ucunda bulunan eğrilikler, rahatlık ile düzeltilebilir. Herhangi bir düşme ya da yaralanma sonucu da burnunuz zarar görebilir ve estetik bir operasyona ihtiyaç duyabilirsiniz. Ya da genetik olarak burnunuzun şekli bozuk olabilir. Çözümsüz değildir, işin uzmanlarına güvenerek rahatlık ile estetik operasyonunuzu olabilirsiniz.
Burun Estetiği Yaptırmanın Sebepleri
Bunun birçok sebebi olabilir; ancak en büyük sebebi güzel ve estetik görünüme sahip olabilmek içindir. Kimi insanlar da, burunlarından ciddi anlamda rahatsızlık duyabilirler. Çünkü burunlarında bulunan kemik büyük olabilir ya da burunlarında et bulunabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı insanlar, rahat nefes almakta zorluk yaşarlar. Burun hastalıkları da, estetiğe ihtiyaç doğurabilir. Burun akıntısı, burun kanaması, burun tıkanıklığı, alerjik burun akıntısı gibi nedenler de çeşitli sıkıntılara yol açabilir. Özellik ile burunda bulunan et parçası, kişinin nefes almakta güçlük çekmesine neden olur. Uzmanlar, bu et parçasının vakit kaybetmeden alınması gerektiğini söylüyorlar. Burun ameliyatlarında önem arz eden diğer bir konu ise tampondur. Burun estetiğinde tampon kullanımının faydaları fazladır. Kanamanın önüne geçer, yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar, burunda boşluk oluşumunu engeller ve burunda pıhtı oluşumunu engeller. Burun ameliyatında tampon kullanımı önemlidir. Ameliyatınızı olmadan önce, doktorunuz ile bu konuyu konuşmanızda fayda vardır. Bu konuda destek alırsanız, Burun estetiği nerede yapılır ya da ne kadar kısa sürede normal hayata dönebilirsiniz gibi soruların cevaplarını ilk  ağızdan öğrenebilirsiniz.
Estetik Ameliyatı Sonrası Beslenme
Her ameliyatta olduğu gibi, bu ameliyatta da beslenme şekliniz önemlidir. Doktorunuzun önerdiği beslenme şeklinin dışına çıkmamalısınız. İlk 4 gün önemlidir, çok katı besinleri tüketmeyin. Sıcak yiyecekler de zararlı olabilir, bunun yerine ılık ya da soğuk yiyecekler idealdir. Yine ilk günlerde aşırı esneme, öksürme, ağlama gibi hareketlerden de kaçının. Burun ameliyatı, görüntü açısından da büyük önem taşır. Bu sebep ile, güvendiğiniz yerlerde operasyonunuzu yaptırmanızda fayda vardır. Alanında uzman kadromuz ile bu hizmeti veriyoruz. Operasyon yapılmadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

 

  • Sağlık merkezini iyice araştırın.
  • İstediğiniz burun şeklini, kafanızda iyice tasarlayın.
  • Doktorunuz ile iletişiminize önem verin, hiçbir soruyu sormaktan çekinmeyin.
  • Operasyon öncesinde, tasarım burun çizilmesini sağlayın.

Estetik Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Merkezimize gelerek uzman cerrahlarımız ile yapacağınız görüşme sonrasında Burun estetiği nerede yapılır gibi tüm merak ettiklerinizi sorarak öğrenebilirsiniz. Operasyon ne kadar sürer? Operasyonun ne kadar süreceği, hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Kimi hastanın sadece burnunda eğrilik varken, kimi hastada da kemik kırılması gerekebilir. Ama genel olarak burun ameliyatı 1 saat ile 4 saat arasında değişebilir. Bu hastada yapılacak işlemlere göre değişiklik gösterebilir. Dalında uzman, bu işin eğitimini almış, yıllarca profesyonel olarak çalışan hekimlerimiz ile bu hizmeti veriyoruz. Estetik ameliyatı olduktan sonra, ertesi gün burnunuzun şekil almasını beklemeyin. İlk zamanlarda zaten burnunuz şiş olacaktır, zaman ile bu şişler inmeye başlayacaktır. Gerçek şeklini alması ise, 6 ile 12 ay arasında değişim gösterebilir. Art arda estetik burun ameliyatı yapılabilir; ancak ilk ameliyat ile 2. Ameliyat arasında en az 6 ay geçmesi gereklidir. Burun ameliyatı, yüzün şeklini ortaya çıkaran bir ameliyattır. Bu sebep ile güvenilir yerleri tercih etmekte fayda vardır. Sizde merkezimize gelerek son teknolojik cihazlar ile kaliteli burun estetiği hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish