Burun Estetiği Olanlar

Burun Estetik Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği cerrahi müdahalelerinden rinoplasti ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında en çok uygulanan estetik cerrahi operasyonudur. Burun estetiği olanlar arasında bu operasyon çeşidi burnun estetik amaçla cerrahi  müdahale görmesi durumunu ifade etmektedir. Burnun estetik anlamda müdahale görmesi işleminin, kişinin sosyal ve özel hayatını olumlu yönde etkilediği deneylerle kanıtlanmıştır. Burun estetik cerrahi müdahalelerinin genel anlamda nedenlerini sıralamamız gerekir ise bu nedenleri dört ana başlık altında inceleyebiliriz:

Burun yapısından memnun olmayan bireylerin burunlarının daha iyi bir forma kavuşması için yapılmış olan ikinci burun ameliyatı yani ‘’rinoplasti’’. Burun estetiği ameliyatı cerrahi müdahalesini görmüş olan buruna ameliyat gören kişinin farklı isteklerine cevap vermek doğrultusunda gerçekleştirilen ikincil revizyon ameliyatları.

Kazalar sonucunda burunda meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırmak için yapılan ameliyatlar. Bu tür ameliyatlarda buruna kıkırdak doku veya kemik dokusu temini yapmak gerekebilir. Böyle durumlarda eksik dokunun temini için vücudun başka bölümlerinden yararlanılır. Örneğin bu gibi durumlarda kemik dokusu sıklıkla kalçadan alınırken kıkırdak dokusu için kulak kıkırdağı veya kaburga kıkırdağı kullanılır. Burnun tamamen baştan yapılması gereken vakalar da mevcuttur. Bazı kişilerde hem burun formal şeklinden şikayetçi olma hem de bu bozuk formal şekle bağlı solunum problemleri mevcuttur. Böyle durumlarda da burun estetiği olanlar mevcuttur. Çeşitli burun ameliyat teknikleriyle var olan  bu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Burun Estetiği Kimlere, Ne Zaman, Nerde Yapılabilir?

Burun estetiği ameliyatı bu ameliyatı yaptırmaya kendi özgür iradesiyle karar vermiş, bu ameliyatı yaptıracak gerekli fiziksel ve ruhsal olgunluğa ulaşmış her bireye uygulanabilen bir estetik cerrahi uygulamasıdır. Bu durum kadınlarda genellikle 16-17 yaşlarında gerçekleşirken erkeklerde bu yaş genellikle 17-18 yaşlarında gerçekleşmektedir. Bu cerrahi müdahale için herhangi bir üst yaş sınırı da mevcut değildir. Bireyim estetik operasyona kendi özgür iradesiyle karar vermiş olması bu durum için en birincil şarttır. Aksi takdirde operasyon sonrası psikolojik sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Burun estetiği nerede yapılır? Sorusunun cevabına gelecek olursak; yapılan estetik operasyonun türüne göre değişmekle beraber genellikle tam donanımlı hastanelerde alanında uzman kadrolar tarafından bu estetik müdahale gerçekleştirilmektedir.

Burun estetiği olanlar estetik operasyonun öncesinde, estetik operasyon sırasında ve sonrasında her an cerrahlarıyla bir bilgi akışı çerçevesi içerisindedir. Bu durum hasta memnuniyeti için çok büyük önem arz etmektedir. Alanında uzman kadromuz size bu hizmeti en iyi şekilde vermektedir.

Burun Estetiği Merkezimizde Özenle Uygulanmaktadır

Burun estetik ameliyatları bünyemizde sunulurken özenle sunulmakta ve hastalarımızın memnuniyeti birinci önceliğimiz olmaktadır; burnundaki formal bozukluklardan memnun olmayan kişilere daha iyileştirilmiş bir görünüm sunmayı hedeflemektedir. Yine aynı şekilde bireylerin burun kaynaklı sağlık sorunlarını da çare bulmaktadır. Estetik ameliyat burun konusu estetik operasyonlar  arasında büyük önem arz etmektedir. Alanında uzman kadromuz örnek burun ameliyatlarıyla başarılarının altını çizmektedir. Size estetik burun ameliyatı operasyonunun her evresinde destek olmaktadırlar.

Ameliyat sonrası burnunuzda tamponlar olacağından burundan nefes almanız güç olacaktır. Bu süre boyunca ağızdan nefes almanız daha doğru olacaktır. Dişinizi fırçalarken veya yemek yerken sert hareketlerden kaçınmalısınız. Ani bir hareket burnunuzu da etkileyip lokal kanamalara yol açabilecektir. Ameliyat sonrası belli bir süre eğilmekten, ağır ş eyler kaldırmaktan, ıkınmak gibi sizi zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız.  Elinizi ameliyat sonrası bir süre burnunuzdan uzak tutmanız en iyisi olacaktır. Burnunuzu da çarpmamaya dikkat etmelisiniz. Bir süre boyunca kafadan geçirilen giysiler yerine önden düğmelenerek giyilecek, sizi zorlamayacak kıyafetler giymelisiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish