Burun Estetiği Öncesi Ve Sonrası

Burun Estetiği Öncesi Ve Sonrası

Burun estetiği, nefes almayı engelleyen sağlık sorunlarında ve burunda kişinin psikolojisini etkileyen çirkin bir görünüm olduğunda yapılan bir estetik ameliyattır. Burunda kemik eğriliği, burun eti, burunda kıkırdak gibi nefes almayı engelleyen bir sağlık sorunu olduğunda burun ameliyatı zorunlu hale gelir. Zira sağlıklı nefes alınamadığında yaşam kalitesi düşer ve çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Sağlıklı nefes alıp sağlıklı bir hayat sürebilmek için burun ameliyatı gereklidir. Bir de burunda kötü bir görüntü olduğunda kişinin ruh sağlığı bozulacağından burun estetiği yapılması gerekir. Burundaki çirkin görüntü kişiyi asosyal, içine kapanık, psikolojisi bozuk bir kişi haline getirir. Bu durumda da burun estetiği şart olur. Her iki durumda da burun estetiği öncesi ve sonrası tedavi süreci çok önemlidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılmalıdır

Öncelikle burun estetiği için karar aşaması çok önemlidir. Burun estetiği ne zaman yapılmalı konusu doktor ile hasta tarafından dikkatle verilecek bir karardır. Burun estetik ameliyatının yapılması kararı alındıktan sonra hasta şu aşamalardan geçer.

  • Burun estetiği öncesi hastanın ameliyat sonrası burun şeklinin nasıl olacağı bilgisayar ortamında belirlenir. Kişinin yan profil fotoğrafı bilgisayara yüklenip yeni burun şekli uygulanır. Hastanın onayı alınarak ameliyata hazırlanır.
  • Ameliyat günü hasta genellikle genel anestezi ile bayıltılarak ameliyata alınır. Bazı çok hafif ameliyatlarda lokal anestezi uygulanarak yalnızca burun uyuşturulur.
  • Burun estetiği ameliyatı açık ve kapalı olarak yapılabilir. Çoğunluklar daha rahat işlem yapabilmek için açık ameliyat yapılır.
  • Ameliyat yapılacak işleme göre 1 saat ile 4 saat arası devam eder. Ameliyat sonrası hastanın bakımı ve yapılacak tedaviler en az ameliyat kadar önemlidir.Burun estetiği öncesi ve sonrası oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Nerede Yapılmalı

Burun estetiğinin yapılacağı merkez oldukça önemlidir. Burun estetiği en iyi şekilde yapıldığında hasta en kısa sürede günlük hayatına geri döner. Burnu tamda istediği güzellikte olur ve sağlığına kavuşur. Merkezlerimizde en yeni teknolojiye sahip makinelerimiz ve bilimin ışığında en yeni tekniklerimiz ile burun estetiği yapıyoruz. Burun estetiğinde uzman profesör doktor kadromuz ile örnek burun estetiği yapıyoruz. Burun estetiği ameliyatında kulak burun boğaz uzmanı bir doktor ile bir de estetik cerrahi uzmanı doktorumuz birlikte estetiği gerçekleştirirler. Burun kemiği eğriliği, büyük burun, burun ucu kaldırma, burun eti, burunda kıkırdak, yamuk burun gibi tüm burun kusurları en güvenilir şekilde ameliyat edilir. Estetik burun ameliyatı sonrası burunda iz ya da leke kalmaz. Merkezlerimizde mükemmel burun estetiği yapıyoruz. Burun estetiği öncesi ve sonrası en iyi hizmeti veriyoruz.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Burun estetiği sonrasında hasta bir gün hastanemizde misafir edilerek serum ve ilaç tedavileri ile ağrıları olması önlenir. Burun ameliyatı sonrası bakım hastanemizde kusursuz olarak yapılır. Hasta evine taburcu edildikten sonra da takibi devam eder. Hastanın burun estetiği sonrası dikkat etmesi gerekenler anlatılır ve hasta telefonla aranarak takip edilir. Burun estetiği ameliyatı sonrası burna darbe almamak, buz terapisi uygulamak, banyo yaparken burna su değdirmemek, sigara içmemek, ağır kaldırmamak gibi konulara hastanın dikkat etmesi sağlanır. Merkezlerimizde en iyi burun estetiğini yapıyoruz. Güvenli bir burun ameliyatı için bizi arayarak kurumsal hizmet anlayışımız ile burun estetik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Merkezimizde ki tüm cihazlar son teknoloji olup uzmanlarımız alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish