Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun önemli duyu organlarımızdandır. Koku almamızı sağlar.  Solunum yolunun başlangıcını oluşturur.  Zararlı mikropları süzerek vücuda girmesini engelleyen burnun solunumdaki işlevi büyüktür. Solunan havanın nemlenerek akciğerlere ulaşmasını sağlar. Burun solunumda önemli olduğu gibi yüz güzelliğinde de önemlidir. Yüzdeki en dikkat çeken organ olduğu için gülüşü, bakışların etkisini daha birçok özelliği etkileyebilir. Burun estetiği rinoplasti ameliyatı da burnun solunum işlevini, yüze güzellik etkisini daha iyi yerine getirebilmesi için yapılan operasyondur.

Yüz Şekline Uygun Estetik Burunlar

Estetik görüntü bütün insanların önemsediği bir durumdur. Bazı insanlar burunların görüntüsünü beğenmeyebilir, yüzüne uygun olmadığını düşünebilir. Burun deliklerinin büyük olduğunu düşünebilir. Burun ucunun düşük olduğunu düşünebilir. Burun ve dudak mesafesinin yüzüne uygun olmadığını düşünebilir. burun estetiği ile bu gibi sorunlardan kurtulmak mümkündür. Burun estetiği rinoplasti sadece burnun görüntüsünü düzeltmek amacıyla yapılan bir ameliyatta değildir. Burunla alakalı birçok şikâyette bu operasyonla düzeltilmektedir. Burun kemiğindeki bozukluklarda nefes alıp vermeyi zorlaştırarak nefes bozukluklarına neden olmaktadır. Solunum bozukluklarında da burundaki kemiğin düzeltilmesiyle bu sorundan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Bu operasyonu yılda binlerce insan olmaktadır. Estetik alanında en çok yapılan ameliyatlardandır. Ameliyatın başarı oranı ise kişiden kişiye değişmektedir. Hastanın cilt özelliği, burnun kıkırdak yapısı gibi etkenler ameliyat başarı oranını değiştirmektedir.  Birçok kişi ameliyat sonrası iz kalmasından korkmaktadır. Ameliyat sonrası hastanın cildinde herhangi bir iz kalmaz. Ameliyatlarda genelde lokal veya genel anestezi kullanılır. Ameliyatlar ortalama 2 saat sürer , hasta aynı gün içinde veya en geç 2 gün içinde taburcu edilir. Kontrollerine devam etmesi istenir.  Yaş sınırı olarak da 18 yaşını doldurmuş kişiler bu ameliyatı olabilmektedir ve yazımızda kaç yaşında burun ameliyatı olunur cevabını da vermiş oluyoruz.

Acı Vermeyen Yöntemlerimizle Acısız Ameliyat Mümkün

Burun estetiği rinoplasti  yaparken  kaliteli malzemeler ve acısız yöntemler kullanarak canınızın acımasını en aza indiriyoruz. Uzmanlarımızın uyguladığı basit yöntemlerle artık burun ameliyatlarındaki acıları hissetmeyeceksiniz. Hastanemiz olarak burun estetiğini acısız bir şekilde yapıyoruz. Hastalarımızın ameliyat sonrası ağrılardan korkarak ameliyat olmadığını anketler sonucu öğrenerek acısız uygulamalara geçmiş bulunmaktayız. En son olan acısız ağrısız yöntemlerle artık acısız bir ameliyat garantisi veriyoruz.

 

Kaliteli Uzmanlar İle Hizmetinizdeyiz

Burun estetiğinde etkili uzmanlarla çalışmak önemlidir ve burun estetiği kapalı teknik operasyonundan tutunda tüm burun ameliyatlarına kadar her türlü hizmet merkezimizde verilmektedir. Hastanemiz olarak öncelikle hasta- doktor iletişiminin önemine inanıyoruz. Hastalarımızın bu ameliyatı niçin istediği önemlidir. Öncelikle uzman psikologumuz ile birlikte hastamızın bu ameliyattan beklentilerini, bu ameliyatı niçin olmak istediği hakkında konuşuyoruz. Hastamıza iletişim ve bilgi desteğini sağladıktan sonra ameliyat aşamasına geçiyoruz.  Yüz profiline uygun, ameliyat olduğu belli olmayan, iz bırakmayan cerrahi işlemler yapıyoruz. Burun ameliyatında en önemli faktör yüz ile uyumlu burunlardır. Yüze uygun burun şeklini sizinle birlikte karar veriyoruz. Burnun şekli ne kadar önemliyse, burnun fonksiyonu da o derece önemlidir. Burnun görüntüsünü düzeltirken solunuma engel olan kemik  ve kıkırdak yapısını da düzeltiyoruz. Böylece daha rahat nefes almanızı sağlıyoruz. Burun estetiğinde burun delikleri içinde uygulandığı içinde burnunuzda iz kalma gibi bir olasılık oluşmamaktadır.  Hastalarımızla iletişim kurarken her zaman gerçekçi beklentiler sunarak hastalarımızı hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyoruz. Önceliğimiz her zaman sağlıklı ve doğal burunlar olmaktadır.  Burun estetiği  uzmanlarımız her zaman hastalarıyla iletişimini koparmayarak sürekli kontrollerle hastalarını rahatlatmaktadır. Burun estetiği ameliyatında en önemli etken yeni teknikleri takip eden uzmanlardır. Uzmanlarımıza güveniyoruz. Uzmanlarımız sayesinde hastalarımız ameliyatlarından sonra memnuniyetlerini dile getiriyor. Hastanemiz olarak hastalarımızın memnuniyetlerinden mutluluk duyuyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish