Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Büyük burun görünümü kişiler için problem yaratan bir durumdur. Yüzüne göre büyük burna sahip olan kişilerde bu problemin aşılması için estetik cerrahi müdahale yoluna gidilebilmektedir. Bu sayede kişi yüzü ile daha uyum içinde kibar ve orantılı bir burun görünümüne sahip olabilmektedir. Büyük burun estetiği cerrahi uygulamalarında çok güzel sonuçlar alınabilmektedir. Kişinin yüz orantısı bu cerrahi müdahalede oldukça önemli bir yer edinmektedir. Kişinin yüzü ile orantısız derecede küçük bir buruna sahip olması da aslında istenmeyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Burun estetiği sonrası yapılması gerekenler ise sürecin en doğru şekilde işlemesi sağlık açısından önemlidir.

Lazerle Burun Ameliyatı

Günümüzde cerrahi müdahale yöntemleri oldukça gelişmiştir. Lazerle burun ameliyatı yöntemi de bunlardan biridir. Lazer yöntemi ile gerçekleştirilen burun ameliyatı müdahaleleri oldukça sık olarak tercih edilmektedir günümüzde. Bu durumun başlıca nedeni lazer yöntemi ile yapılan cerrahi burun müdahalelerinin neredeyse hiç iz bırakmaması ve tampon uygulaması, cerrahi müdahale sonucu kişide görülebilecek ağrı, şişlik gibi durumlara mahal vermemesidir. lazer yolu ile burun estetiği yöntemi çağımızın bize sunmuş olduğu en gelişkin burun cerrahi yöntemlerinden biridir ve kişiler için neredeyse kusursuz olarak isimlendirilebilecek bir burun estetik cerrahi müdahale dönemi yaşanmasına yol açmaktadır. Lazer yöntemi ile burun estetiği uygulaması en iyi burun cerrahi müdahale yöntemleri arasında yer almaktadır.

Burun Küçültme Estetiği

Burun küçültme estetiği, oldukça sık uyguladığımız estetik cerrahi burun müdahaleleri arasındadır. Bu yöntemle kişilere çehreleri ile orantılı burun görünümüne sahip olma şansı tanıyabilmekteyiz. Uzman cerrahlarımız kişilerin sahip olabileceği en ideal burun şekline karar verip en iyi şekilde uygulamasını gerçekleştirmektedirler. Burun büyüklüğü genetik olarak kişilerin ailelerinden miras olarak getirdikleri bir durumdur ve burun büyümesi kadınlarda 16 yaşına kadar, erkeklerde ise 18 yaşına kadar devam etmektedir. Bu nedenle burun küçültme operasyonları bu yaşlara henüz gelmemiş kişilere uygulanmamalıdır. Aksi taktirde kişiler estetik cerrahi müdahale sonrası burunları gelişimlerini halihazırda tamamlamamış olduklarından cerrahi müdahale sonrası burunlarının aldığı formda bozulma görülmesi gerçekleşebilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Burun estetik cerrahi müdahaleleri oldukça hassas süreçlerdir. Burun estetiği sonrası yapılması gerekenler de en az sürecin en doğru şekilde işlemesi kadar gerekli ve önemli bir durumdur. Burun estetik cerrahi müdahalenizi gerçekleştiren uzman cerrahımız size bu süreçte en iyi şekilde bilgilendirecektir. Bu süreçte uzman cerrahınızın dilek ve önerilerine uymanız hızlı bir gelişim geçirmeniz açısından oldukça önem arz etmektedir.

Burun estetiği sonrası yapılması gerekenler konusundan genel olarak bahsetmek gerekirse öncelikle cerrahi müdahale sonrası özellikle ilk haftalarda burnu çeşitli çarpma ve darbelere karşı korumak oldukça önemlidir. Bunun yanında kişi tam bir iyileşme göstermeden kesinlikle ağır sporlar yapmamalıdır. Yine kişi gerçekleşebilecek olası kanama ihtimallerine karşı çok gerekmedikçe ani olarak eğilmemelidir. Bu durumda oluşabilecek basınç farkı kişinin kanama geçirmesine neden olabilmektedir. Uzman cerrahlarımız size yılların vermiş olduğu üstün deneyimle yoğurdukları bilgileri ile en iyi şekilde burun estetik cerrahi müdahale deneyimini yaşatmaktan gurur duymaktadırlar. Estetik burun ameliyatı yöntemi ile yüzünüz ile uyumlu, doğal ve yüzünüzün diğer parçaları ile orantılı bir buruna sahip olmamanız için hiçbir neden yok. Burun estetik cerrahi müdahalesi sürecinde gereken hassasiyet gösterildiğinde ve  burun estetiği sonrası yapılması gerekenler dikkatle uygulandığında kişi burun cerrahi müdahalesini en başarılı şekilde atlatmaktadır.

 

TurkeyEnglish