Burun Estetiği Sonuçları

Burun Estetiği Sonuçları
Burun estetiği günümüzde giderek ilerleme gösteren bir daldır. Gelişen teknoloji sayesinde, burun ameliyatı hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Hastalar artık, doktorlara kapalı mı yoksa açık mı ameliyat yaptığını soruyorlar. Hatta birçok hasta, burun ameliyatları videolarını izleyerek, hangi tarz operasyon kullanıldığını soruyorlar. Burun, yüz hatlarını ciddi anlamda değiştiren bir organımızdır. Eğer estetik yapılacak ise, derin araştırmalar yapılarak bir karara varılması gereklidir. Genel olarak hastalar incelendiğinde, daha önceden 1 kez estetik ameliyatı geçiren kişiler olduğu; ancak istenilen başarı elde edilemediği için 2. estetik ameliyata ihtiyaç duyan kesimdir.
Estetik Açıdan Burun Ameliyatı Nasıl Olmalıdır?
Doktor ile hastanın iletişimi burun estetiği sonuçları daha kaliteli olmakta, mükemmel bir sonuç için yararı gözlenmektedir. Çünkü hasta, doktoruna gönül rahatlığı ile ne istediğini anlatabilmelidir. Ameliyat öncesinde tüm hastaların tek tek tüm fotoğrafları çekilmelidir. Operasyon sonrasında karşılaştırma yapılacağı için, etkili bir sonuç adına bu işlem gereklidir. Burun ucu estetiği iyileşme süreci, dışarıdan müdahale ile gerçekleşemez. Hastadan hastaya değişiklik göstereceği gibi, genel olarak 6 ay ile 2 yıl içerisinde tüm hastaların iyileştiği gözlemlenmiştir. Ameliyat sonrasında genel olarak 1 gece hastanede tutulabilirsiniz önlem olarak. Kimi hastalar ise, işlem sonrasından 8 saat sonra evlerine gidebilirler. Bu durum, hastadan hastaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Ameliyat sonrası ilk saatler önemlidir, ilk 4 saat bir şey yiyip içmemeniz gerekmektedir.
Burun Şişlikleri Ne Zaman Geçer?
Operasyon sonrası genellikle tüm kişilerde, göz çevrelerinde morluklar ve şişlikler görülebilmektedir. Bu durum kalıcı değildir, zaman ile geçecektir. Operasyondan 1 hafta sonra, yüzde bulunan tüm şişliklerin ve morlukların tamamen geçmesi gereklidir. Ameliyat sonrasında ilk kontrolünüz 10 gün sonra olmaktadır. İlk 2 ay gözlük kullanılmaması gerekir, çünkü buruna zarar verecek ufacık bir ağırlık bile, istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu hizmeti, dalında uzman hekimlerimiz ile veriyoruz. Yılların verdiği deneyim ile hizmet vermekteyiz. Kapalı burun ameliyatı iyileşme süreci, hastaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Hiçbir yüz birbirine benzemez; bu sebeple aynı zaman diliminde iyileşmeyi beklemek yanlıştır. İyi bir ameliyatın sonucunu şuradan öğrenebilirsiniz:

 

  • Ameliyat öncesi sizi tanımayanlar, burnunuzda bulunan değişikliği fark etmiyorsa,
  • Aynaya baktığınızda kendinizi eskisinden çok daha iyi hissediyorsanız,
  • Operasyon öncesine göre, eskisinden daha rahat bir şekilde nefes alıp verebiliyorsanız,
  • Sizi yıllar öncesinde görmüş biri, daha sonra sizi gördüğünde sizde ki değişikliği fark edeniyorsa, doğru yerdesiniz demektir. Yapılan estetik anlaşılamıyor ise, doğal olduğunun ispatıdır.

Ameliyat Sonrası Uzmanlarımızın Tavsiyeleri  İyileşme Sürecini Hızlandırıyor
Merkezimizde burun estetiği sonuçları genellikle bizleri mutlu etmektedir. Ameliyat sonrasında 10. günden sonra rahat edebilirsiniz. Doktorunuz tarafından yapılan kontrolde, durumunuzun tespiti yapılır. Hapşırmak zorunda kalırsanız, ağzınız açık bir şekilde hapşırmalısınız. Operasyon için, iyi bir araştırma süzgecinden geçmekte fayda vardır. Doktorunuzun daha önceki uygulamalarını görerek ya da estetik operasyon geçiren hastalar ile iletişime geçerek, aklınızdaki tüm soruları çözebilirsiniz. Burnunuzun ameliyattan hemen sonra ki görüntüsü sizi şaşırtmasın. Henüz yüzünüzde bulunan şişlikler inmediği için, gerçek görüntüyü göremezsiniz. Yüzünüzün yeni görüntüsüne alışmanız biraz zaman alacaktır. Bu zaman diliminde sabırlı olmanız gerekmektedir. Ameliyattan sonra ıkınmaktan, hapşırmaktan ya da öksürmekten uzak durmaya çalışın. İlk 2 hafta da önemlidir.

 

Sizde burun estetiği sonuçları ile mutlu olacağınız ve kendinizi huzurlu hissedeceğiniz burun için merkezimizi tercih edebilirsiniz. Son teknolojik cihazlar ile kaliteli hizmet sunarak hasta doktor ilişkisini üst seviyede tutmak için özenle çalışıyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish