Burun Estetiği Tampon

Burun Estetiği Tampon

Burun estetiği ameliyatlarında burun estetiği tampon genel biR zorunluluk halidir. Çünkü burun içi kemik ve kıkırdak dokuda yapılan değişiklikler sebebi ile destek sağlanması açısından tamponun burada vazifesi büyüktür. Bu sert destekler sayesinde burun kendini daha iyi toparlayabilmekte, aslında yeni şekline daha çabuk alışabilmektedir. Burun estetiği tampon en fazla 5 gün burun içinde kalır. Sonrasında doktorunuz tarafından çıkarılıp gelişmeler izlenir. Bu zaman zarfında tamponların burunda kalması önemlidir, asla hasta tarafından çıkarılmaya çalışılmamalıdır. Burun estetiği tampon gelişen teknoloji ile birlikte artık kalın ve rahatsız edici durumdan uzaklaşmış özle silikon yapılarıyla hem nefes almada sorun yaşatma hale gelmiştir hem de çıkılırken korkulu rüya olarak görülen ağrılar azalmıştır.

Burun Ucu Estetiğinde İyileşme Süreci

Burun uçları genelde ya çok uzun ya da daha kısa olabilme durumları vardır. Burun ucu kaldırma işlemlerinde kadın ve erkek arasında belirlenen milimler vardır ve bu şekilde uygulama yapılır. Burun ucunu örten deri normalden çok ince olabildiği gibi çok da kalın ve yağlı olabilme durumu mevcuttur. Kaliteli nefes almak insan sağlığı için çok önemli bir faktördür. Bu durumla alakalı sorunlar genelde burun kemiğinde ortaya çıkar. Burun kemiği ameliyatı işte bu sebepler doğrultusunda yapılan estetik işlemlerdir. Eğer burunda eğrilik varsa hem sağlık açısından hem de görüntü açısından birey huzursuzluk duymaktadır. Rinoplasti fiyatları yapılacak işlem doğrultusunda, yüzdeki problemlerin teşhisi ve sorunlu bölgelerin belirlenmesi gibi nedenlerle değişiklik gösteren bir durumdur.

Burun ucunda iyileşme süreci son derece kısa sürer. Hele hele kapalı teknik söz konusu olduğunda morluk ve şişlik durumları asgari düzeydedir. Böylelikle hastanın iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

Tamponsuz Burun Estetiği

Burun estetiklerinde genelde kullanılan tamponlar yerine silikon ateller kullanılırsa bu tamponsuz burun estetiği sınıfına dâhil olunma demektir. Bu ateller 2 ya da 3 günde çıkarılır. İyileşme sürecinde asla burun sümkürmesi yapılmamalıdır.

  • Burun estetiklerinde genel anestezi altında işleme başlanır.
  • Rinoplasti ameliyatlar, uzman bir plastik cerrah ve hastane ortamı gerektirir.
  • Burun ameliyatları teknikleri açık ve kapalı olarak sınıflandırılabilinir.
  • Burun estetiği kadın ve erkekte farklılıklar gösterir.

Burun Estetiği Endişeleri

Burun estetiği sağlıksal problemler dışında estetik görüntü açısından rahatsızlık veren durumlarda tercih edildiğine göre ve yapılan işlem ve cerrahi işlem olduğuna göre kuşkusuz endişe duyulması durumu vardır. Bunların başında arzu edilen görüntüye sahip olamamak vardır. Zira beğenilmemesi adına tekrar burun revizyonu için en az bir sene beklenmelidir. Yeni burun şekline olumlu ya da olumsuz alışmaya çalışma, iyileşme süreci gibi durumlarda endişeler arasında yer alır.

Burun estetiği söz konusu ise uzmanlığımızdan, profesyonelliğimizden uzak duramayacağız. Zira deneyimli kadromuz ve gelişen teknolojiye ayak uyduran yapımızla birlikte başarılı yolda ilerlemenin haklı gururunu taşımaktayız. Hastamızın sağlığı ve mutluluğu bizim için en önemli iki kriterdir. Estetik cerrahlık konusunda uzmanlık almak her merkezin sahip olduğu bir artı olmamakla beraber değişim ve memnuniyette hastalarımızdan gelen geri dönüşlerden aldığımız hazzın tarifi yoktur. Merkezimiz hastalarımızın mutluluğu ile aynı hazzı tada ortak olan bir hizmet yeridir. Eğer bizim gibi alanında uzman, bakış açısı yüksek ve tecrübeli hekimlerle çalışan bir merkezle irtibattaysanız endişe edeceğiniz hiçbir durum yoktur. Tasarlanacak burun şekli hekiminizle olan görüşmelerinizle alakalı olup yapılacak operasyonda bunun nezdinde bir fark göstermektedir.

 

TurkeyEnglish