Burun Estetiği Yaş Sınırı Vardır

Burun Estetiği Yaş Sınırı Vardır

Burun estetiği ameliyatı tıp dilinde kullanımı ile Rinoplasti, son zamanlarda en çok tercih edilen cerrahi operasyondur. Özellikle Türk milletinin çoğunda olduğu gibi kavisli ve geniş buruna sahip insanlar ergenlik dönemine geldikten sonra bu durumdan rahatsız olmaktadırlar. Bu yüzden 17-18 yaşını dolduran özellikle genç kızların çoğunluğu burun estetiği ameliyatı yaptırmak için birçok yere başvurmaktadır, ancak burun estetiği yaş sınırı vardır bunu araştırmak gerekebilir. Burun estetiği ameliyatında yaşın belirli bir seviyeye gelmiş olması gerekir. Çünkü her insanın burun kıkırdak dokusunun gelişebilmesi için en az ergenlik çağına gelinmiş olması gerekir. Günümüzde estetiği yaş sınırı vardır kızlarda ortalama 17 iken, erkeklerde ortalama 18’tir. Burun ameliyatı olmak isteyen kimseler kesinlikle buna çok dikkat etmeli ve bu yaşa gelmeden burun estetiği ameliyatı yaptırmayı istememeleri gerekmektedir. Çünkü kıkırdak gelişmeden burunda uygulanacak herhangi bir operasyon burun şekli ve o kişinin sağlığı için çok ciddi sorunlara sebebiyet verebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır?

Burun estetiği ameliyatının kişinin kendi görüntüsünden rahatsız olması gibi nedenlerden dolayı yapılabildiği gibi belirli bir kaza veya bazı hastalıkların sonucunda oluşan kırıklık, burun şeklinin bozulması ya da yara izleri gibi nedenlerden dolayı da yapılabilir. Estetiği yaş sınırı vardır, sizde araştırma yaparak konu ile ilgili merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatı kapalı veya açık olmak üzere iki yöntem kullanılarak yapılır. Açık burun ameliyatında burnun orta kısmında cerrahi işlem yapılır ve şekil değişikliği yapılmaya çalışılır. Kapalı burun ameliyatı ise daha farklıdır. Çünkü bu yöntemde burunun orta kısmına değil de uç kısmına müdahale yapılır. Burun ucunda uygulanan küçük cerrahi işlemler ile burun şeklinin düzeltilmesi, kaldırılması ya da yeniden kişinin isteği doğrultusunda şekillendirilmesiyle meydana gelir ve burun estetiği sonuçları olumlu olabilmektedir. Bu iki yöntem arasında farklar olduğu gibi sonuçları arasında da farklar vardır. Kapalı burun estetiği ameliyatında burunda iz kalma riski açık burun ameliyatına göre daha azdır. Her iki yöntem de bir cerrahi operasyon olduğu için belirli zorlukları vardır. Bu yüzden uzman doktor kontrolünde kişinin hangi yöntemi kullanması gerektiği öğrenilmelidir. Bu konu hasta için çok önemlidir. Çünkü alanında en iyi hastaneyi bulup, oradaki uzman doktorların kontrolü altında burun estetiği ameliyatı olmak, ameliyat sonrası oluşacak sorunları en aza indirecek ve ameliyat sırasında da riski azaltacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalıdır?

  • Burun estetiği ameliyatı yaptıran kişi, ameliyattan sonra da çok dikkatli olmalıdır.
  • Düzenli bir şekilde doktorun emirlerini yerine getirmeli ve buna her gün özen göstermelidir.
  • Göz çevresinde morarma ve şişme olabilir. Bunun için hasta buzlu torbalar kullanabilir.

15-20 gün boyunca hastanın bandajı çıkarılmaz. Bu sürede hastanın burun temizliğine çok dikkat etmesi gerekir. Kesinlikle yüzünü ve burnunu korumalı ve mikrop kapmasına engel olmalıdır. Bu durum ameliyat olan kişinin daha geç iyileşmesine sebep olur.
Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları?

Merkezimizde estetiği ameliyatları son zamanlarda çok rağbet görmektedir. Bu yüzden şu anda burun estetiği ameliyatları normalde olması gerekenden daha yüksektir. Ayrıca burun estetiği ameliyatının fiyatı yapılan hastaneye ve kişiye uygulanacak yöntemlere göre de değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak bakıldığında ise bir burun estetiği ameliyatı tüm işlemler sonucunda bir kişiye 3000-4000 arası bir mal olmaktadır. Sizde merkezimize gelerek bu hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

TurkeyEnglish