Burun Estetiği Yaşı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun yüzdeki görünüm için oldukça önemli bir organdır. Çünkü yüzümüzün en ortasında bulunan burun, yüz hatlarını şekillendirmede büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle insanlar burun şekillerine çok önem vermektedir. Burunda yapılan çok küçük değişiklik bile görünüşte çok farklı etkiler yaratabilmektedir. Bu nedenle günümüzde birçok insan burun estetiği operasyonu geçirmektedir. Bu estetiklerin sebepleri de kişiden kişiye değişir. Bazıları sağlık problemi yüzünden ameliyat olurken bazıları da fiziksel görünüşü düzeltmek için birkaç operasyon geçirebilir. Bir operasyondan sonra bazı hastalar bir diğeri revizyon denilen operasyonu olmak zorunda da kalabilirler. Bu operasyon için burun estetiği yaşı yoktur, ancak uzman kontrolü ile operasyon kararı alınır.

Burun Estetiği Türleri

Teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün her alanda yenilikler ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tıptaki gelişmelerdir. Günümüzde birçok hastalığın çaresi bulunmuş ve bulunan yöntemler geliştirilmeye bile başlamıştır. Bunların içine cerrahi işlemler de girmektedir. Burun estetiği de bu cerrahi işlemlerden sadece bir tanesidir. Burun estetiğinin bir diğer adı rinoplastidir. Rinoplasti daha çok tıp dilinde tercih edilen adıdır. Burun ameliyatı çeşitleri ise şunlardır:

  • Cerrahi Rinoplasti
  • Kapalı Rinoplasti
  • Açık Rinoplasti
  • Revizyon(Sekonder) Rinoplastisi
  • Cerrahi Olmayan Rinoplasti
  • Dolgu Rinoplastisi
  • Enjekte Edilebilen Dolgu Maddeleri

Bunlar burun estetiklerinin çeşitleridir. Her insana değişik türlerde tedaviler uygulanmakta ve burun estetiği yaşı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Burun Estetiği İçin Yaş Sınırı

Elbette ki burun rahatsızlığı insanı psikolojik yönden çok etkileyen bir problem olsa da bu operasyon için bireylerin belli yaşlara ve belli bir olgunluğa ulaşmış olmaları gerekmektedir. Bu olgunluktan kasıt kemik ve kıkırdak gelişiminin tamamlanması anlamına gelmektedir. Burun ameliyatı yaşı  bayanlar ergenlik dönemini erkeklerden daha önce tamamladıkları için minimum 17; erkekler ise minimum 18’dir. Fakat hastanın ciddi nefes alamama sıkıntılarının olduğu, görüntüsünü psikolojik bir problem haline getirip hayatına yansıttığı istisnai durumlarda daha erken yaşta ameliyat yapılabilinmektedir. Bu nedenle tam bir burun estetiği yaşı vermek doğru değildir ve kişiden kişiye değişmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı genellikle ekstra olarak düşünülmektedir. Büyük sağlık problemlerinden bir tanesi olması yönüyle insanlar genellikle özel hastaneleri tercih etmektedirler. Bu nedenle belli bir ücret ödemek zorunda kalmaktadırlar. Genellikle rinoplasti fiyatları uzmandan uzmana değişmektedir. Fakat bütün dünyada aynı kriterlere göre değişim göstermektedir. Bu kriterler ameliyatın yapıldığı şehir, hastane, hastanenin bulunduğu semt, kullanılan malzemeler, hastanede kalış süresi, kullanılan anestezi şekli gibi etmenlere göre değişim göstermektedir. Bunların yanı sıra ameliyat türü de çok önemlidir. Yapılacak olan işlemler fiyatları da etkilemektedir. Örneğin burun kemiği ameliyatı daha fazla ücret talep etmektedir hastalardan. Çünkü cerrahi bir işlem gerekmektedir ve cerrahların  işlem üzerinde uğraşma süreleri daha da artmaktadır. Bu tarz sebeplerden dolayı burun estetiği ameliyatı fiyatları çok ucuz olmadığı  hastalar tarafından bilinmeli ve ucuz diye yanlış kişilere ve yanlış işlemlere maruz kalmamalılardır.

Burun ameliyatı işlemlerinde, fiyat, doktor seçimi ve burun ameliyatı yaşı çok önemlidir. Özellikle doktor seçerken alanında en iyisini seçmeye dikkat etmek gerekmektedir. Bu nedenle bu işlem için güvenle tercih edebileceğiniz bir hizmet sunmaktayız. Donanımlı ve güvenilir alanında birçok başarılara imza atmış çalışan kadromuzla başarı ve memnuniyet garantisi sunmaktayız. Şu ana kadar tercih edilme oranımız da oldukça yüksek ve herhangi problemle karşı karşıya kalınmamıştır. Önceliğin hastaların memnuniyeti olduğu bir disiplinle çalışmaktayız.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish