Burun Estetiğinde Burun Delikleri

Burun Estetiğinde Burun Delikleri

Burun estetik cerrahi müdahaleleri burun görünümünden memnun olmayan kişiler için oldukça önemli bir estetik cerrahi müdahale türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler bu estetik cerrahi müdahale yolu ile rahatsız olduğu burun görünümlerinden kurtulup istedikleri burun görünümüne kavuşabilmektedirler.

Burun estetik cerrahi müdahale operasyonu konusunda karar verdikten sonra kişileri bekleyen süreç burun estetiği ne zaman yapılmalı sorusunun cevabını vermektir. Burun estetiği için gelişen teknoloji ve yöntemler dolayısı ile kısıtlayıcı hiçbir unsur olmamakla birlikte bu sürecin engel teşkil eden tek baremi burun estetik cerrahi müdahale geçirmek isteyen kişilerin yaşının bu operasyonu geçirmeleri için gerekli bedensel ve zihinsel olgunluğa ulaşma gereklerinden kaynaklanmaktadır. Erkekler için bu yaş yaklaşık olarak on sekiz yaşlarına tekabül ederken kadınlar içinse bu yaş on altı yaş civarı olarak Kabul görmektedir. Kişiler bu yaş aralıklarında burun estetik müdahale operasyonunu geçirebilecek gerekli fiziksel ve zihinsel olgunluğa ulaşabilmiş olarak Kabul edilmektedirler. Kişiler eğer fiziksel gelişimlerini tamamlamadan burun operasyonu geçirirlerse ilerleyen süreçte burun görünümlerinde değişimler görülebilir, dolayısı ile estetik müdahale kişinin burun görünümü üzerindeki etkiyi kaybedebilir. Bu nedenle yaş hususu burun cerrahi müdahalelerinde önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burun Kemiği Ameliyatları

Burun kemiği, kişilerin burun görünümünün iyi veya kötü olması durumuna doğrudan etki eden bir husustur. Bazı vakalarda bu nedenle bozuk burun kemiğine müdahale ederek ortadaki problem kaldırılarak kişi sağlıklı burun görünümüne sahip olmaktadır. Burun kemiği kadar burun estetiğinde burun delikleri de oldukça etkili olmaktadır. Kişilerin bu durumlardan kaynaklı problemleri bu durumlara yapılan müdahaleler sonucu ortadan kaldırılmaktadır. Uzman estetik cerrahlarımız size bu konuda alabileceğiniz en iyi şartlarda, en iyi hizmeti vermektedir.

Burun Delikleri Görünümüne Müdahale Etmek

Bahsettiğimiz gibi burun estetiğinde burun delikleri karşımıza oldukça önemli bir unsur olarak çıkmaktadır. Kişilerin burun deliklerinin normalden büyük ya da fazlaca küçük olması kişide çeşitli burun görünümü bozukluklarına yol açmaktadır. Uzman estetik cerrahlarımız bu gibi durumlarda sizlerle bire bir gerçekleştirdiği görüşmeler sonucu uygulanabilecek en doğru estetik müdahale türüne karar verip hayata geçirmektedir. Burun delikleri aslında görünümü kadar anatomik yapı itibarıyla da kişi açısından oldukça önem arz etmektedir. Şöyle ki burun delikleri burundan alınan havanın akciğerlere çekildiği yerdir ve burnun bu kısmında görülebilecek herhangi bir olumsuzluk kişinin aldığı havanın kalitesini doğrudan olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle burun estetiğinde burun delikleri oldukça önem arz etmektedir. Eğer sizin de böyle bir probleminiz mevcut ise müdahale öncesi estetik cerrahınızı bu konuda bilgilendirmeniz cerrahi müdahalenin bu konuda da başarılı geçmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Bakım

Burun ameliyatı sonrası bakım süreci burun cerrahi müdahalesinin başarısı açısından en az burun estetik cerrahi müdahale öncesi ve müdahale dönemi kadar önem arz etmektedir. Bu dönemde uzman cerrahımızın dilek ve isteklerine kulak verdiğinizde oldukça sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci geçirebilmektesiniz. Bu süreçte cerrahımızın sizden ricalarından kısaca bahsetmemiz gerekirse örneğin, bu süreçte burnunuzu alabileceği çeşitli darbelere karşı korumak, maraton koşusu, atletizm benzeri ağır sporlardan iyileşme dönemi süresince uzak durmak, burna soğuk kompres uygulamak koruma amacı ile dikkat edilmesi gereken konulardandır. Ayrıca kanı sulandırıp olası kanama ihtimallerini ortaya çıkarabilecek çeşitli ilaçlardan ve alkol almaktan iyileşme dönemi süresince uzak durmak burun ameliyatı süresince dikkat edilmesi gereken hususlar arasında sayılabilir. Uzman estetik cerrahlarımız bu süreçleri en sağlıklı şekilde geçirip burun estetik cerrahi müdahale öncesi ve sonrasında en iyi deneyimleri yaşamanız için ellerinden geleni yapmaktadırlar

 

TurkeyEnglish