Burun Estetiğinde İyileşme Süreci

Burun Estetiğinde İyileşme Süreci

Son zamanlarda vücudunda herhangi bir uzvunda rahatsızlık yaşayan herkesin tercih ettiği bir tedavi biçimi vardır ki buna da estetik ameliyatı, tedavisi denir. Bu tür tedavi biçimlerinde birçok çeşit vardır fakat en fazla tercih edileni burun ameliyatıdır. Burnundaki probleme göre insanlar farklı tedavi yöntemlerini tercih ederler. Fakat bazen tedavi amaçlı değil ama görünüşünü değiştirmek, farklı bir hava katmak amacıyla da estetik ameliyatları olunabilir. Estetik ameliyatlarında kadınlar, erkekler olarak bir ayrım yoktur herkese estetik işlemi uygulanabilir. Fakat bu ameliyattan öncesi ve sonrası oldukça önemlidir. Ameliyatı gerçekleştirebilmek için bazı testlerin uygulanmış ve bazı gerekliliklerin yerine getirilmiş ya da kişisel belli bir olgunluğa erişilmiş olmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi yaş unsurudur. Estetik olabilmek için belli yaşa ulaşmak gerekmektedir. Öncelikle reşit olup bireylerin kendi kararlarını kendileri alıp verebileceği yaşlara ulaşmış olmaları gerekmektedir. Çok önemli ve acil olan durumlarda ise yaş unsuru göz önünde bulundurulmayabilir. Bunlar bireyin hayatını olumsuz etkiliyorsa, psikolojik olarak insanlara problemler yaşatıyorsa ya da nefes alıp vermesini etkiliyorsa gibi koşullardır. Ailenin izni olduğu durumlarda bu ameliyatlar gerçekleştirilebilir. Burun estetiği süreci kadar burun estetiğinde iyileşme süreci de oldukça önemlidir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken bazı  koşullar vardır.

Estetikten Kısa Süre Sonra Normal Hayatınıza Dönersiniz

Belki de en zorlu süreç estetik sonrasında yaşanmaktadır. Çünkü ameliyat sonrası özel bir bakım yapılmalı olabildiğince dikkatli hareket edilmelidir. Estetik sonrasında vücutta özellikle burun estetiği sonrası birçok değişiklik yaşanır. Bu değişiklikler, yüzde gözaltlarında şişmeler veya morluklar, bir süre  burun deliklerinde açık kırmızı akıntılar olabilmektedir. Bunlar çok problem yapılacak şeyler değildir. Burun estetiğinde iyileşme süreci en az 6 aydır. Bu nedenle 6. aya kadar bazı şeylere maruz kalınacaktır bunlar için sık sık doktorunuzla iletişim halinde olun ve çok endişelenmeyin. Burun temizliği için spreyler kullanabilirsiniz ve bunların yanı sıra çok fazla sıcakta kalmamaya, hamam, sauna , solarium gibi aktivitelere katılmamaya özen gösterin. 3 aya kadar güneş gözlüğü kullanmayın ve 3 ay boyunca burnunuza sert darbeler almaktan kaçının. Daha da önemlisi ilk zamanlardaki görünüşe çok fazla aldırış etmeyin zamanla eskisinden daha güzel bir görüntüye bürünecektir.

Estetik Ameliyatında Fiyatlarımız Çok Uygun

Bu koşulların yanı sıra insanları en çok düşündüren kısım ise estetik ameliyatlarının fiyatlarıdır. Estetik ameliyatları kişinin özel karşılaması gereken bir işlemlerdir. Devlete bağlı hastanelerde yapılabileceği gibi özel klinik tarzı yerlerde de yapılabilir. Bu nedenle estetik fiyatları mekandan mekana değişir. Fakat insanlar bu konuda seçim yaparken güvenilir bir mekanda ameliyat olmaya ve güvenilir ellere kendilerini teslim etmeye dikkat etmelidirler. Çünkü estetik ameliyatları insanların görünümünde bazı değişikliklere sebep olacağından dolayı sanatsal bir çalışma yürütürcesine uzmanların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü herhangi bir olumsuzluk durumunda insanların hayatlarına mal olabilecek işlemlerdir. Bu nedenle insanların elbette ki fiyat araştırması yapmaları gerekir ve bunun yanı sıra çok ucuza bu işlemleri gerçekleştirenleri tercih etmemelidirler.

Estetik Ameliyatına Erkeklerde İlgi Gösteriyor

Erkek burun estetiği için en önemli koşul doğal görünmesidir. Erkekler genellikle hiç estetik olmamış derecesinde bir doğallık istemektedirler. Bunların yanı sıra da erkeklerle kadınların ameliyatı elbette ki değişmektedir çünkü kadınların burunları daha naif görünmektedir, bu nedenle erkeklerin burunları yapılırken çok ince ya da kalkık yapılmamalıdır. Erkekler genellikle nefes almada ya da başka sağlık problemlerinde rahatsızlık yaşandığı takdirde ameliyat olmayı tercih etmektedirler. Bu nedenle erkekler estetik amaçlı çok fazla ameliyat olmayı tercih etmezler. Erkeklerde burun estetiğinde iyileşme süreci de değişiklik göstermektedir ve kadınlara göre daha kısa sürmektedir.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish