Burun Estetiğinden Sonra Burun Delikleri

Burun Estetiğinden Sonra Burun Delikleri

Burun estetiğinden sonra burun delikleri ile ilgili sorular ve sorunlar her zaman varolan durumdur. Burun delikleri simetrisinin önemi büyüktür. Birbirinden farklı olma durumu sorun teşkil eder. Burun ameliyatları planlanırken burun deliklerindeki farklılıklar her zaman ön planda olarak tetkik edilir. Eğer ameliyat öncesinde iyi bir planlama sözkonusu olmuşsa burun deliklerinin şekli ve boyutundaki simetri dengesi bozulmaz. Ancak her şekilde ufak bir farklılık olması doğal bir durumdur. Buna da hastanın hazırlıklı olması gereklidir. Eğer çok belirgin bir fark varsa bu çok büyük bir sorun demektir ve hemen giderilmelidir. Buna burun revizyonu denilir ve gerekli düzeltmelerin yapılması için tedavi planı başlatılmalıdır. İyi bir burun ameliyatı burun deliklerinden belli olur. Ameliyat olmuş bir burun, burun deliklerinin görüntüsünden belli olur. Burun deliklerinin doğal oluşu olması gereken bir adımdır. Burun estetiğinden sonra burun delikleri görüntüsü dışında burun kanatlarının çok fazla zarar görmemesinden kaynaklanır. Burun deliği estetikleri tek başına yapılabildiği gibi burun estetikleri içerisinde de yapılabilir. Burun deliklerinin boyutu küçülüp ya da büyütülebilir. Burun deliği estetiklerinde matematiksel işlemler önemlidir. İki burun deliği arasındaki mesafe dikkatle ölçülmelidir. Burun delikleri solunum sırasında alınan nefes açısından yeterli düzeyde olmalıdır ki, birey iyi bir yaşam sürdürebilsin. Burundan nefes alma problemi yaşayanlar, iyi dinlenemedikleri için gün boyu stresli olurlar, unutkan olurlar, dikkatlerini toparlayamazlar ve enerjileri devamlı düşük olur. Burun estetiğinden sonra burun delikleri nden aynı oranda nefes almak zordur. Deliklerden dönüşümlü olarak nefes alma verme gerçekleşir.

Burun ucu estetiği fiyatları hakkında net bir rakam vermek uygun olmaz. Ameliyatın genel seyri, alınacak anestezi türü, yapılan hastane gibi gibi uzayan birçok nedenlerle fiyatlarda da oynamalar oluşur. Burun ameliyatı ne kadar diye sorular kuşkusuz her zaman telaffuz edilir. Oysa burun ameliyatları içerik olarak hayli farklı işlemleri içerdiğinden ve her biri de farklı yöntemlerle cereyan ettiğinden cevap vermek doğru olmayan bir yaklaşımdır. Kapalı burun estetiği, yapılacak kesilerin burun delikleri içerisinde gerçekleşmesidir. Bunun sonucunda da iz kalma olasılığı yoktur. Ancak açık burun estetiğine nazaran kapalı burun estetiği çok daha zor ve çok daha uzmanlık isteyen bir işlemdir. Kapalı burun ameliyatlarında burun küçültülmesi, tümsek varsa bunun giderilmesi, yamukluk durumlarının düzeltilmesi gibi işlemler yapılabilir. Ameliyat sonrasında şişlik durumları çok fazla olmaz. İyileşme süresi daha kısadır.

Burun Ameliyatları Sonrası

Ameliyat sonrasında ameliyat bölgesindeki hassasiyetin bir hafta sürmesi doğal bir süreçtir. Özellikle iyileşme döneminde burun sümkürmesi gibi bir durumun yaşanmaması gerekir ki bu kanamaya yol açabilir. Burunun yapısının tam oturması nerdeyse 6 ayı alır. Şişlikler ve morluklar ilerleyen haftalarla birlikte iyileşme belirtileri gösterir. Ameliyat sonrası dönem en zorlu ve en dikkat edilmesi gereken dönemdir.

  • Burun estetiğinde amaç doğal burun yapmaktır.
  • Burun estetiğinin değişmez kuralı, hekimin hastayı çok iyi muayene edip analiz etmesinden geçer
  • Burun estetikleri ameliyatları çok şiddetli ağrılar yaşanan bir ameliyat tipi değildir.
  • Burun estetikleri ameliyatları konusunda eğitim almış uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Merkezimizde son teknoloji boyutlarıyla uzman hekimlerimiz başarılı çalışmalara imza atmış ve atmaya da devam etmektedir. Estetik adı üstünde hataya izin vermeyen bir alan olduğundan konusunda eğitimli cerrahlarla ilerlemenin farkını yaşatmaktadır.

Başarılı Bir Burun Estetiği

Başarılı bir burun estetiği yüz oranlarına uygun olmalı, doğal görünümünden çok uzak olmamalıdır. Hastanın isteği önemli olmakla birlikte hasta cerrah görüşme ve muayeneleri sonrasında itinalı tetkiklerle bir karar verilmesi doğru olan yaklaşımdır. Yapılan burun ameliyatlarından istenilen sonucu elde edilememe durumu sonrasında yapılan ikinci işleme revizyon burun ameliyatı denir. Bu tür ameliyatlar teknik açıdan, psikolojik açıdan, iyileşme zorlukları açısından zordur. İşleme alınmadan önce deyim yerindeyse bir değil bin kere düşünülmelidir.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish