Burun Estetik Programı

Burun Estetik Programı

Vücudumuzdaki her organın yerine getirdiği görevler vardır. Hissedebilmemizi sağlayan 5 duyu organından biri olan burnumuz, yüzde en dikkat çeken uzuvdur. Koku almamızı sağlayan burnumuz ile lezzetli bir yemeği kokusundan anlayabiliriz. Önceleri kullandığımız bir kokunun daha sonrada kullanılmasıyla anılarımızda yolculuk yaparız. Akciğerlerimize doldurduğumuz havayı sağlıklı bir şekilde burnumuzdan soluyarak almamız gerekir. Bireyin elinde olmayan sebeplerden dolayı oluşan durumlarda kişi, başarılı geçen cerrahi müdahaleler sonucunda sağlığına kavuşabilir. Böyle durumlarda kişinin onayı alınarak operasyon gerçekleşir. Her insanın yapısı farklı olduğu için kişiye özel burun estetik programı uygulanır. Bilgisayar ortamında 3D modelleme tekniği ile ameliyat sonrasında oluşabilecek burun şeklini göstermek için ön çalışma yapılır. Bu çalışmanın sonucu gerçek ile birebir uyuşacak diye yaklaşım doğru değildir. Bilgisayar ortamında insan vücudu ile çalışılmadığı için ameliyat esnasında canlı dokuların vereceği tepki bilinemez. Bilimsel adı rinoplasti ameliyatı olan bu ameliyat şekli, açık yapılan ameliyat ve kapalı yapılan ameliyat olmak üzere 2 türdür ve Burun estetik programı ile merkezimizde bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Sağlığınızı Güvendiğiniz İnsanlara Emanet Edin

Nefes almak hayatımızı devam ettirebilmemizi sağlarken, sağlıklı bir şekilde nefes almak çok önemlidir. Ağızdan yapılan solumada ağzımızın içine her türlü toz parçacıkları kolayca girebilir. Büyük olanları kontrol edebilmemiz bir nebze mümkün olsa da gözle göremediğimiz mikroorganizmalar için bunu yapabilmek olağan değildir. Üst solunum yolu rahatsızlıkları (kişinin başka bir sağlık sorunu yoksa) ağızdan nefes alımıyla başlar. En doğru ve sağlıklı nefes almak burundan yapılması gerekendir. Burun içinde bulunan küçük kıllar sayesinde tozlar buraya yapışır ve ileriye gidemezler. Sağlıklı nefes almak bu kadar önemli iken kişinin nefes almasını zorlaştıran sebep burnundan kaynaklanıyorsa cerrahi müdahale gerekebilir. Önceden belirlenen sebepler doğrultusunda, burun ameliyatı operasyonunda kişinin doğru nefes almasının önündeki engeller tespit edilerek ortadan kaldırılır. Böylesine ciddi bir işlemi yaptıracağınız doktor hakkında daha önceden mutlaka araştırma yapıp hakkında bilgi sahibi olmakta fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Doğru Teknikler Kullanarak Burun Estetiği Ameliyatı

Ameliyatta esas olan kişinin başarılı geçen bir müdahale sonrasında sağlığına tekrar kavuşabilmesidir. Yanlış uygulanan teknikler kişide kalıcı görüntü bozukluğuna veya sağlık sorunlarına yol açabilir. Burun estetik programı ile kişiye özel hasta programı uygulanır. Uygulanan teknik hastaya ameliyat sonrası oluşabilecek görüntü ile ilgili bilgi verebilir. Kesinlikle birebir aynısı olacak diye sonuçlanması beklenemez. Hastaların bu konuda bilinçli olması gerekmektedir. Her biri alanında uzman doktor, asistan ve hemşirelerimiz ile tıp merkezimiz her daim hizmetinizdedir.

Ameliyat Masasına Yattıktan Sonra

Burnunuzun dış görünümünde bir bozulmayla ameliyat masasına yatacaksanız bu estetik bir operasyon geçireceğinizi belirtir. Merkezimizde hastanın problemine bağlı olarak farklı uygulamalar yapıldığı için ücret konusu net belirgin bir konu değildir. Burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi verebilmek için kuruma gelip görüşme yapmanız gerekmektedir. Web sitemizde yer alan makalelerde ya da telefonla arayarak ücret konusunda sorular sorularda bilgi verilememektedir. Hastanın ameliyat sürecini başarılı sonlandırabilmesi için aşağıdakileri dikkatle okumalıdır.

  • Hasta koku almak için burnunu çok zorlamamalıdır. Mümkünse parfüm vb koku bırakıcı esanslardan kullanmamalıdır.
  • Grip ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarında, iyileşme sürecini kısaltmaması için ameliyattan yeni çıkmış burnun maruz kalmaması gerekir. Hastanın kendisine dikkat etmesi önerilir.
  • Ameliyat sonrasında burunda ağrı ve sızlama olması normaldir. Hasta bu durumda doktor kontrolünün dışında ağrı kesici kullanmamalıdır.

Burnun şeklinin alması için koyulan plastik zamanından önce çıkarılmamalıdır. Burnun kaynaşması için doktorunuzun dediği zamanda çıkarmalısınız.

Yılların tecrübesiyle hastalarımızın sağlığı için hizmet verdiğimiz bu kurumda alanında uzman olan doktorlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Tıp merkezimizde operasyon öncesinde hastalarımıza gerekli muayene ve testleri yaparak herhangi bir alerjik durumu olup olmadığını kontrol ediyoruz. Gerekli teknikleri uygularken kullandığımız cihazlar son teknoloji üretimidir. Sağlığınıza tekrar kavuşabilmeniz için hizmetlerimizi aksatmadan devam ettiriyoruz.

 

 

TurkeyEnglish