Burun Estetik Sonrası

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun estetiği veya Rinoplasti estetiği cerrahi alanında en zor ameliyat olduğu bilinmektedir. Burundaki şekil bozuklukları insanları rahatsız edebilecek durumlarda olabiliyor. Nefes almakta zorluk çekilebiliyor, bu yüzden burun estetiği ile rahat nefes almak, doğal görünümünden uzaklaşmadan ameliyat yapabilecek, En iyi burun estetiği doktoru araştırarak bulmak tercih ediliyor. Yaptığı ameliyatlardaki başarı derecesi göz önünde tutuluyor. Burun estetiğini; kulak, burun, boğaz cerrahları ve plastik cerrahlar yapmaktadır. Her türlü estetik ameliyatı yapan doktordan daha çok burun estetiğinde ve fonksiyonunda uzman, burun yapısını iyi tanıyan bir cerrah, en iyi sonuca ulaşmamıza olanak sağlıyor. Özellikle estetik öncesi, burun şekli ve kemik yapısına bağlı, iyi bir yüz analizi ile doğallıktan uzaklaşmadan yapılacak işlem planlanır. Yüz tipinize en uygun burun estetiği gerçekleştirilir. Ayrıca, Burun Estetiği Sonrası istemediğiniz durumlar ile karşılaşmamak için deneyimli bir doktor seçimi çok önemlidir. Estetik ameliyatı ile yüz ifadenizde ki değişim, normalin dışına çıkılmadan gerçekleştirilmelidir.

Burun Estetiğinde Lazer Kullanımı

Burun estetiği; nefes alıp, vermedeki fonksiyonel sorunlar sonucunda, yeniden şekillendirme olarak adlandırılır. Kadınlarda ve erkeklerde en çok talep edilen estetik ameliyatların başındadır. Genellikle burun kemeri, çöken burun kıkırdakları, burun ucunun düşüklüğü ile burun kanatları geniş ve dar olan adayların estetiğe yönelmelerinin sebepleridir. Burun estetiğinde kullanılan açık ve kapalı tekniklerin yanı sıra gelişen teknolojiyle birlikte Lazerle Burun Estetiği’ de yapılmaktadır. Uzmanlarımız burun üzerindeki kaba cilt örtüsünü inceltmekte kullanıyor. Ayrıca 40’ lı yaşlarda ameliyat sonrasında oluşan küçülmüş yeni burun iskeletine bol gelen cilt örtüsünü büzüştürerek lazer ile sarkmanın önüne geçiyoruz. Plastik cerrahiye bu yenilik güç katıyor. Burun Estetiği Sonrası cildin yüzeysel kalın tabakasının soyulduğu ve buruna yapılan hasar daha az olduğu için, iyileşme sürecide kısa oluyor. Kalın olan burun derisine uygulanan bu teknik ile alttan sağlıklı bir cilt, hasar gören deri, iyileşme döneminde soyularak dökülmektedir.

  • Kalın cilt dokusu olan hastalarda, iyileşme süreci daha kısadır.
  • Lokal anestezi ile gerçekleştiriyoruz.
  • Büyük bir cerrahi operasyona ihtiyaç olmadan burnun yeniden şekil almasını sağlıyoruz.
  • Tamponsuz ve istenmeyen durum oranının düşük olması ile tercih ediliyor.

Burun Estetiğini Merkezimizde Yaptırmanız Halinde Artılarınız Ne Olur?

Son yıllarda birçok kişiye estetik dokunuş ile harikalar yaratan En iyi burun estetiği doktoru ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Burun estetiğinde ufak değişikliklerin bile büyük fark yarattığını göz önünde bulundurarak, uzmanlarımız ile örnek burun estetiği yapıyoruz. Burun Estetiği Olanlar genellikle doğum sonrası problemleri, kemik  yapısının düzensizliği ile nefes almada çekilen zorluklar ve dışarıdan bakıldığında doğal olmayan görünümleri psikolojik yıpranmalara da sebep olabiliyor. Bu yüzden burun estetiği alanındaki doktorlarımız, kişinin ne istediğini dikkate alarak ameliyatlarını gerçekleştirmektedir. Burun estetiğinde lazer desteği alarak hizmet sunuyoruz. Burun kemiği şekil verilebilecek yumuşaklığa getirilerek istenilen düzeni sağlıyoruz. Düz bir neşterin yaptığı kesi şeklinde doku kesilmesi ya da buharlaştırılması içinde lazer yardımı alıyoruz.

Burun yüzümüzün tam ortasında bulunmasından dolayı yüz bölgesinin estetiği ve güzelliğini belirleyen en önemli unsurdur. Yüz ile orantılı ve uyumlu olmasında önem göstermekteyiz. Burun Estetiği Sonrası, bazı hastalarda göz çevresinde şişlik ve morluklar belirebilir ama bir hafta içerisinde geçmektedir. Diğer standart ameliyatlar ile farkı kesi ve ağrı olmadan kısa sürede sonuca ulaşabiliyor olmamızdır.   Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçerek En iyi burun estetiği doktoru ekibimizden dilediğiniz operasyonu kişiye özel çalışma ile alabilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish