Burun Eti Ameliyatı

Burun Eti Ameliyatı

Burnun yüzdeki görevi çok fazladır. İnsan vücudunun kliması şeklindedir. Birçok görevi bir anda yapar, koku alma, nefes alma ve tozu- ufak bakterileri burunda tutar ve nefes almayı sağlıklı hale getirir. Uyurken de düzenli nefes almayı sağlar ama bir burunda et parçası varsa bu tüm işlevlerini aksatmasına neden olur ve burun tam verimli işlevini yerine getiremez. Burunda ki et aynı zamanda sağlıksız bir uyku demektir. Sağlıksız bir uykuda kişinin bütün gün kendini mutsuz hissetmesine neden olur. Et bulunan bir burundan akciğerlerde olumsuz etkilenir nedeni ise; burun dışarıdan gelen tüm mikropları filtrelediği için eğer burunda et varsa ağız yolu ile nefes almaya sebep olur ağızdan alınan nefeste direkt akciğerlere süzülmeden indiği için akciğerleri de büyük olanda etkiler. Vücut için en önemli olan düzgün ve temiz, sorunsuz bir nefes alma olacaktır. Buna bağlı olarak burun eti ameliyatı şart olacaktır.

Burun Eti Nedir?

Konka olarak adlandırılan burun eti sol ve sağ burun içinde üçer tane olmak üzere altı adet bulunmaktadır. En çok çalışanı ise alt konka isimli organdır. Alınan havanın sıcak, soğuk ya da kirli, temiz oluşuna göre büyüyüp küçülmektedir. Bazı tozlara alerjisi olanlarda ( toz, polen, hayvan kılları, küçük tüyler, küf, mantar gibi) burunda bulunan etler ve en fazlada alttaki et şişer. Bunun yanında kirli hava, sigara dumanı burun etlerinin diğerlerine oranla daha fazla şişer. Burun etlerinin şişmesinin bir diğer nedeni de sinüzit, burun ve alın intihapları burun etlerinin şişmesine ve buna bağlı olarak burun kemiği eğriliğine neden olur. Belirtilerden dolayı burun etleri şişer ve kişiler bunlardan dolayı rahatsız olurlar ve uyku problemleri başlar. Burun eti ameliyatı söz konusu olmaktadır.

Burun Eti Sorunu En Çok Kimlerde Sorun Olur?

  • Burun eti en çok sigara kullanan kişiler ve alerjik bünyeye sahip olan kişilerde görülür.
  • Burun kemiği eğri ve kırık olan kişilerde artar.
  • Burun deliği sürekli tıkalı olan kişiler, bu problemle karşılaşır.
  • Sürekli tozlu ortamda çalışan kişilerde görülme olasılığı diğer kişilere oranla fazladır.
  • Sürekli tozlu ortamda çalışan kişilerde görülme olasılığı diğer kişilere oranla fazladır.

Burun Eti Belirtileri

En bilinen belirtisi kuşkusuz burun tıkanıklığıdır. Bunun için merkezimizi ziyaret ederek burun eti sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Uyku sırasında belirgin bir şekilde kendini gösterir eğer uykunuzda iyi durumda iseniz mutlaka en iyi donanıma sahip bir hastanede ameliyat olmanız gerekecektir. Bu konuda uzaman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.  Burun ameliyatı olacaksanız ve burun estetiği ameliyatı kaç saat sürer diye merak ediyorsanız. Burun eti ameliyatı zor ve uzun süren bir ameliyat değildir.  Bununla ilgili iş yerinizden günlerce izin almayacaksınız nedeni ise burun ameliyatı yaklaşık beş on dakika kadar sürecektir. Bu işlemi öğle molasında bile yaptırabilirsiniz. Rinoplasti sonrası ise hemen kalkıp günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Bunun için haftalarca evde ya da hastanede yatmanız gerekmez.  Eğer rahat bir ameliyat geçirmek istiyorsanız kesinlikle hastanemize gelip hizmet almalısınız. Konusunda uzman ekibimiz sizleri en iyi şekilde ağırlayacak ve işleminizi büyük bir titizlikle gerçekleştirecektir. Burun ameliyatı sonrası ise size destek amaçlı sizinle sürekli iletişim halinde olacaklardır.

 

 

TurkeyEnglish