Burun Eti

Burun Eti

 

Burun göze hitap eden ve karşı tarafa etki bırakan unsurlar arsında gelir. Hatta bebek dünyaya geldiğinde önce burun yapısına bakılır. Burun estetik bir görüntü vermenin dışında asıl yaşamsal fonksiyonu ile daha ön plana çıkmaktadır. Akciğere, kana ve diğer organlara ulaşacak olan oksijenin ana giriş yoludur burun. Ağızdan alınan hava vücut için yeterli görünse de burundan alınan nefesin kalitesini karşılamamaktadır. Ağız yolu ile alınan hava kuru ve direkt filtre edilmeden akciğerlere ulaşır. Direkt organlara ulaşan hava tozlu olduğunda akciğerlerde birikmeye neden olur. Burun deliklerinden solunan hava ise öncelikle burun içerisinde bulunan burun kılları ve burun eti ile filtre edilerek nemlendirilir. Belirli bir ısıya kavuşan hava akciğerlere gönderilerek sağlıklı ve temiz oksijen sağlar. Burun yapısında doğuştan ya da sonradan yapısal bozukluk olabilir. Burundan nefes alışınız ne kadar sınırlı olursa yaşam kaliteniz de o kadar düşecektir. Burun içerisinde bulunan kemik, kıkırdak ve konka( Burun eti) hava yolunu etkilemektedir. Burundan alınan hava vücut için gerekli olan en temiz havayı sağlarken çevrenizdeki kokuları da daha iyi hissettirecektir.

Burun Tıkanıklığı Nelere Neden Olur

Burun tıkanıklığını kişi kendisi anlayabilir. Burundan konuşma tabir edilen sesin anormal bir şekilde çıkması, kondisyon gerektiren hareketlerde ağızdan nefes alınması gibi durumlarda tıkanıklık daha iyi hissedilir. Burun tıkanıklığı tedavi edilmezse aşağıdaki durumlar görülür;

  • Devamlı ağızdan nefes alma gereksinimi
  • Gece horlamaları
  • Unutkanlık
  • Aktivite gerektiren durumlarda nefes almada zorlanma
  • Konuşma ses değişikliği ve akıcı konuşmada zorlanma
  • Kokulara karşı zayıf duyarlılık gibi sıkıntılar olarak ön plana çıkmaktadır.

Ameliyat Kesin Çözüm Olur Mu?

Burun eti ameliyatı en kolay ve konforlu ameliyatların başında gelir. Tıp dilinde konka olarak isimlendirilen burun eti farklı yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Konusunda uzman Kulak Burun Boğaz Doktorunun yapacağı muayeneye göre tedavinin şekli ortaya çıkacaktır. Bu tür tedaviler arasında medikal ilaçlar, Radyo Frekans, lazer ve cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Merkezimizde görev yapan ve alanında uzmanlaşmış Hekim kadromuz son teknoloji cihazlar ile tetkikinizi yaparak burun yapınızın durumu hakkında sizleri aydınlatarak tedaviye yönelik açıklamalarda bulunacaklardır. Uzmanlarımız size en uygun burun estetiğini ve burun içi yapısını düzeltmeye yönelik rinoplast operasyonu ile daha sağlıklı görünüme kavuşturacaktır.

Cerrahlarımız Size Güven Verecek

Ameliyatlar hastanın kendisini daha iyi hissetmesi ve doktorun daha rahat hareket etmesi amacıyla genel anestezi ortamında yapılmaktadır. Buna yapılacak operasyonun şekli ve hastanın durumuna göre de lokal olarak yapılabilmektedir. Son teknoloji ekipmanlarımız ile ameliyat süresi ve ameliyat sonrası iyileşme süreci önemli ölçüde kısalmıştır. Daha önceleri ameliyat sonrası burun içerisine yerleştirilen tampon, burun içerisinde kaldığı sürece ve geri alınması esansında hastaya büyük sıkıntı vermekteydi. Ancak slikon tamponlar nefes alışını etkilemediği gibi burun içerisinde zaman içerisinde kendiliğinden eridiği için hasta konforunu artırmakta ve hastanın çabuk toparlanmasını sağlamaktadır. Burunda sadece burun eti varsa ameliyat 30-45 dk arası sürede bitmektedir. Aynı gün taburcu edilebilmektedir. 2-3 hafta içerisinde ise hasta tamamen iyileşerek burun açılığını fark edebilmektedir. Doktorumuzun vereceği ilaçları doğru kullanılması ve okyanus suyu ile bakım yapılarak bu süreç daha da kısaltılabilir. Sizde eğri burun ameliyatı olmak için ya da farklı şikâyetlerden dolayı merkezimize geldiğinizde cerrahlarımızın ve estetik merkezimizin kalitesini kendiniz görebilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm bu hizmetler için estetik ücretleri konusunda oldukça uygun fiyatlarda bu hizmeti sunuyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish