Burun Kaldırma Egzersizleri

Burun Kaldırma Egzersizleri
Nefes alıp verme ve koklama organımızdır. Burun üstten aşağı kadar uzanan çıkıntı şeklinde bir çizgi gibidir. Burnun alt kenarlarında iki burun deliği mevcuttur. İki deliğin arasında “sapan kemiği” diye adlandırılan kemik bulunur. Delikler burun boşluğuna kanal halinde giderler. Burnun iç bölgeleri tüylerle örtülüdür. Bu tüyler havadaki zararlı maddelerin, tozların ve kirlerin burnun en iç kısımlarına ve akciğerlere doğru gitmesini engeller. Burun boşluğunun en üst kısmını “kalbur kemiği” alt kısmını ise “damak kemiği” oluşturur. Burnun iç kısımları sümüksü yapılarla kaplanmıştır. Bu zarın iç bölgesinde kan damarları bulunur. Bu kan soluduğumuz havanın akciğere geçmeden önce ısınmasını sağlar. Burnun iç bölgesindeki zarın tabanında sinir uçları bulunur. Bu sinir hücrelerine koku alıp vermeye bağlıdır. Burun ameliyatı sonrasında burun kaldırma egzersizleri hakkında cerrahlar gerekli bilgilendirmeyi yapacaklarıdır.

Burnun kenarlarında ve iç bölgesinde “boynuzcuk kemikleri” yer alır. Bu kemiklerin büyümesine ahtapot denir. Burun içindeki bazı bezlerin çıkardığı sümük burnun devamlı nemli kalmasını sağlar ve ayrıca toz, kir ve zararlı maddelerin burna girip daha ileriye gitmesini engeller. Burun suratınızı her zaman ön planda tutar. Burnunuz ne kadar güzelse sizde o kadar zarif bir görünüme sahip olursunuz. Burun hakkında yapılacak en ufak farklılıklar bile sizi değiştirebilir. Doğal yöntemle burnunuza hafif değişiklik katmak istiyorsanız yapmanız gereken şey burun şekillendiren burun kaldırma egzersizleri yapmak olacaktır. Böylelikle burnunuz birazda olsa şekillenecek ve hoş bir görünüme sahip olacaktır.

Merkezimizde uzmanlarımız sizlere burun kaldırma egzersizleri olur ve neler yapmalısınız, gibi tüm detaylar vereceklerdir. Avrupa standartlarında sunulan hizmetlerimiz ile burun ameliyatı öncesi ve sonrası hizmetinizde olarak sorunlarınızı yakından takip ediyoruz.

Ameliyat Sonrası Egzersizler

  • İlk olarak burnunuzun uç kısmına bastırın ve kenarlardan sabitleyin.
  • Parmağınızı burnunuzun uç kısmına koyun ve burnunuzu yukarı kaldırın bir iki saniye bekleyin.
  • Öncelikle sağ burun deliğinizi kapayın ve sol taraftan nefes alın 5 saniye durduktan sonra aynı hareketi diğer burun deliğiniz içinde yapın.
  • Olumlu sonuç alabilmek için Toplam 15 dakika bu egzersizleri yapmalısınız.

Burun kemiği eğriliği ameliyatı burnun içerisindeki kıkırdağın eğilmesi sonucu oluşur. Bu sorunu olanlar genellikle nefes alıp vermekte güçlük çekip münacatta bulunurlar. Bu eğrilik horlamaya ve sinizüte neden olabilir. Burun kemiği ameliyatı 18 yaşında yapılır fakat özel sebeplerden dolayı daha erken yaşlarda da yapılabilir. Ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçları almamalısınız. Ameliyat lokal anestezi ile de yapılabilir ama hasta acısından genel anestezi önerilir
Merkezimizde Erkek Ve Bayanlara Burun Estetik Hizmeti Sunuyoruz

Erkekler genellikle sağlık açısından bu operasyona başvururlar ve doğal bir görünüm olmasını isterler. Erkeğin burnu kadınınki kalkık olmamalıdır. Önemli olan yeni burnun suratta nasıl duracağıdır. Ameliyatta burun küçülebilir, burun delikleri ufalabilir ve burun kemeri alınabilir. Ameliyatı yapacak uzman bunlara çok dikkat etmelidir. Ameliyat öncesi uzmanla görüşmekte fayda vardır. Hem sizin endişelerinizin giderilmesine de yardımcı olur bu durum. Burun operasyonu sonunda aynı gün taburcu olabilir ya da duruma göre bir gece hastanede kalabilirsiniz. İlk 1 hafta başınız yüksekte kalacak şekilde yatmalısınız. Bu sürede çok dikkatli olunması gerekir burna en ufak darbe almamalısınız. Operasyonun olumlu bir biçimde tamamlanması için uzmanınızın uyarılarını dikkate almalısınız. 1-2 gün içinde günlük hayatınıza ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. Operasyon fiyatı hastaneye, operasyonu yapacak doktora, malzemeye ve kişinin rahatsızlığına göre değişiklik gösterir. En iyi uzmanlarımız ve kaliteli son teknolojik cihazlarımız ile en iyi hizmeti vermekteyiz. Daha fazla bilgi ve detay için merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

TurkeyEnglish