Burun Kaldırma Operasyonu

Burun Kaldırma Operasyonu

Burunlarından şikayetçi olanlar ve bir an önce çok daha güzel bir buruna sahip olmak isteyenler için  yapılan işlemler burun ameliyatı estetik işlemleri olarak bilinmektedir. Bu işlemler içerisinde en fazla tercih edilenlerden birisi de burun kaldırma operasyonu olarak bilinmektedir. Burun yapısı oldukça hassas bir kıkırdak kemiğinden oluştuğu için, hem hasar alması çok kolaydır hem de ameliyat sırasında çok dikkat edilmesi gereken bir eylemdir. Bu nedenle her zaman en iyi doktorlar araştırılıp tercih edilmelidir. Burun ameliyatları, lokal anestezi verilerek yapılan ameliyatlar içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda burun ameliyatları içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Her hasar için farklı bir işlem yapılmaktadır. Her işleme uygun kullanılan malzemeler, tamponlar ve dikişler arasında da farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Tüm yüz görünümünü etkilemekte olan burun estetikleri sonucunda dikkat edilmesi gereken pek çok husus da mevcuttur.

Burun Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Burun estetiklerinin her biri, dikişli ve kesmeli bir işlem gerektiriyormuş gibi görünebilir ya da sanılabilir. Ancak işin doğrusuna bakıldığı takdirde, burun kaldırma operasyonu için kesmek ya da dikiş gerekli olmayan eylemler içerisinde yer almaktadır. Bu operasyon için estetiksiz burun düzeltme ameliyatı da denilebilmektedir. Daha farklı isimlerin de kullanıldığı işlemler mevcuttur. Burun uçlarında meydana gelen genetik yamukluklar, büyüklükler ya da delik kısımlarında genişlikler görülebilir. Bu genetik hasarlar ya da sonradan bir çarpma sonucunda oluşan hasarlar daha farklı estetik işlemleri ile düzeltilmektedir. Ancak doğal ve daha düz buruna sahip olmak isteyenler için uygulanan işlem kaldırma operasyonudur. Genel olarak hastane ameliyathanelerinde rahatlıkla bu işlem uzman doktorlar tarafından yapılabilmektedir.

Burun Kaldırma Operasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uzman doktorlarımız ile yapmakta olduğumuz tüm örnek burun estetik ameliyatı sonucunda, hastalarımız gayet memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Alanında en iyi şekilde eğitimi almış ve yüksek lisanslarını tamamlamış olan doktorlarımız ile birlikte bu hizmeti vermekten yanayız. Her zaman en kaliteli cerrahi işlemleri göz önünde bulundurarak çalışmaya devam etmekteyiz. Özellikle de alanında uzman cerrahlarımızla bu hizmeti verirken burun kaldırma operasyonu eyleminde daha dikkatli davranmaktayız. Çünkü kaldırma operasyonu diğer operasyonlar gibi kesme ve dikme eylemleri bulunmaksızın yapılmaktadır. Bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak burun ameliyatı sonrası olan dönemin çabuk iyileşme sürecine destek olması adına her zaman hastalarımızın memnuniyetini düşünmekteyiz.

Burun Kaldırma Operasyonu Öncesinde Önemli Olan Durumlar Nelerdir?

Bu operasyonun ciddi ve hassas olarak ele alınması gereken bir cerrahi işlem olduğuna dair, tüm doktorlarımızla beraber bilinçli olarak çalışmaktayız. Bu nedenle bir hastamız burun kaldırma estetiği olmak istediğinde, öncelikli olarak ele aldığımız durumlar mevcuttur. Bu durumlar arasında, yüz hatlarını inceleriz. Yüz hatlarına uyacak olan en ideal burun şekli hangisidir diye maket bir burun estetiği elde ederiz. Daha sonra hastamızın kemik ve burun yapısını inceleriz. Hastamız ameliyata hazır olduktan sonra artık işlemleri başlatabiliriz. Böylece 2 saatlik bir işlem süreci sonucunda burun kaldırma ameliyatımız başarılı bir şekilde sonuçlanır. Burun genişliğine, göz çevresine, burnun alt kısmına ve dudak çevresine çok özen göstererek hizmetimizi tamamlarız. Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, tek yapmanız gereken şikâyetiniz ne ise ona uygun uzmanımızdan randevu almak ve sizin için sunduğuz önerilerimize kulav vermektir. Günümüzde estetik cerrahi konusunda uzman ekiplerimizden daha iyisini bulmanız oldukça güçtür.

TurkeyEnglish