Burun Kaldırma

Burun Ucu Estetiği Nedir Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği geçmişten bugüne ülkemizde ve de dünyada sıkça yapılmaktadır. 5 insandan 3 ünün uygulama yaptırdığı burun estetiği, kavisli, yamuk ve de yüzün ölçülerine uymayan burunların ufaltılarak estetik hale gelmesini sağlamaktadır. Son zamanlarda daha da artan burun estetiğinin birçok yöntemi vardır. Yöntem tercihi kişiye ve de estetiysen hekiminin yönlendirmelerine bağlıdır. Burun yüzün en merkezi yerinde olduğundan dolayı kusurlu olduğu zamanlarda insanları rahatsız eder. Burnun daha yatık olduğu dönemlerde burun kaldırma yöntemi kullanılmaktadır. Ülkenin coğrafi konumu ve de uyumlu olmayan büyük, kemerli, eğri ve ucu düşük burunlar ile çok sık karşılaşırız. Ülkemizde genellikle bölgesel ve genetik olarak biçimlenen burun kimi insanda doğuştan kusursuz olabilirken kimi zaman da göze hoş gelmeyen ve de rahatsız edici olabiliyor. Bu yüzden de son dönemlerde kemerli burun estetiği olarak daha düz ve ucu kalkık bir buruna sahip olabiliyorlar. Her yaştan insanın sıklıkla yaptırmaya başladığı burun estetiği fazla bir acı yaşamadan ve de şişlikler ve morluklarla karşılaşmadan kolayca ameliyat olabiliyorsunuz. Burun ucu törpüleme ya da kemik kırma gibi yöntemlerle oldukça kusursuz ve güzel buruna sahip oluyorsunuz. Genellikle Karadeniz bölgesi insanında büyük, kemerli bir burun görürken, doğu insanında da travmatik ve de eğri burunları görmekteyiz. Bu durumda da o yörenin insanları daha çok burun kaldırma ve estetik ameliyat yaptırmak zorunda kalıyorlar.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burundaki üst ve de orta kısımda bulunan anatomik yapının normal olduğu bazı burun uçlarında şekil bozukluğunu (asimetri, düşüklük, genişlik, sarkıklık, mandala sıkılmış burun ucu deformitesi vb gibi) düzeltmek amacıyla yapılan operasyonel işlemlerdir.

  • Burun kaldırmagörünmeyen burun ucu estetiği teknikleri ile burnun iç kısmından yapılan kesiklerle yapılır. Buruna dışarıdan bakınca iz görülmez.
  • Genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılır.
  • Burnun uç kıkırdakları ile yeni bir konumlama ve adapte edilir ardından yeniden şekillendirilir.
  • Kıkırdak eksiği var ise burun içinden kıkırdak alınarak grefli ve kulaktan alınan kıkırdak gefleri destekleyerekameliyatsız burun estetiği tamamlanmış olur.
  • Yumuşak dokuda bazı müdahaleler yapılabilir. Bu da çok derili kalın hastalarda bazen kısmen olsa da deri güvenli bir şekilde inceltilebilir.
  • Bu operasyonda septum orta bölüme müdahale edildiyse bez tampon kullanılmaz.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Kaç Gün Sürer?

Bünyemizde tüm estetik operasyonları Avrupa standartlarında sunulmakta ve hastalarımızın sağlığı ön plandadır. Burun kaldırma hizmetimiz sonrasında iyileşme süreciniz özenle çalışmamız nedeni ile hızlı olacaktır. Tamamlanan ameliyat sonrasında bez değil de silikon tamponlar tercih edilir, bunlar da burundan nefes almaya yarar. Ardından septal strepler denen bir alet ile tampon yapılmadan burun ucu estetiği yapılır. Böylelikle de eriyen dikiş ile tespitler yapılınca burun içinden burun ucu estetiği yapılır. Burada da eriyen dikişlerle tespitler yapılarak burnun içinden herhangi bir şey almak gerekmez. Operasyon sonrasında diğer burun estetiği yöntemlerine göre burundan daha rahat nefes alınabilme sağlanır. Burun bölgesinin dış kısmındaki plastik atel ya da sadece özel bandajlar kullanılır. Daha kapsamlı atel konur. Bu ateller en geç 5 gün içinde alınır. Burnun üzerindeki özel bandajlar da 5 ya da 10 gün kalır. Sonrasında burun ameliyatı olanlar doğal ve de kalkık bir burun ucuna sahip olursunuz. Merkezimiz ile iletişime geçerek sizde estetik ameliyatını güvenle merkezimizde olabilirsiniz.

TurkeyEnglish