Burun Kırığı Ameliyatı

Burun Kırığı Ameliyatı

Kırık burun ameliyatı genellikle yüz bölgesinde bulunan burundaki esnek yapıya sahip olmasına karşın dışarıdan alınabilecek bir darbeye karşı oluşabilen şiddetin etkisi ile çatlaklar ve bu çatlakların çok daha bir etki göstermesi ile kırıklar oluşabilmektedir. Burundaki kırıklar sebebi ile iyi oturmamış bir burunda rahat bir şekilde nefes alamama gibi sorunlar oluşmak ile birlikte dış görüntüde bozukluk görülebilir. Yapılan araştırmalar ile birlikte burundaki kırığın yerine kısa bir sür e içinde oturmaması ya da adapte olamaması halinde burun kırığı yerine kısa sürede düzgün bir burun oluşur. Burun kırığına maruz kalan insanlar sıcağı sıcağına müdahale olursa erken dönem içerisinde kırık yerine oturur ve lokal anestezi yardımı ile sabit bir şekilde eski yerine yönlendirilir. Kırık burun ameliyatı, dış etkenler ile kırık olan burnun uzman hekim ile müdahalesi yerine oturtulmaktadır. Lokal anestezi sonrasında burundaki kırık ameliyatı yapılan bölgede uyuşturulur. Kırık bölgeye oturtulduktan sonra tekrar yerinden oynamasın diye sabitlenir.

Burun Kırığı Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler Neler?

Kırık burun ameliyatı sonrasında ciddi bir ameliyat olduğundan burun kemiği alçıya alınır ve yaklaşık olarak 7 gün sürer ve sonrasında normale döner fakat ciddi bir kırık söz konusu olduğu durumlarda iyileştirilme süreci 10 ila 12 hafta arasında zaman alabilir. Ameliyatsız burun kaldırma burun kemiği ile düzgün kaynayarak ve başka travmaları da önlemek için uygulamalar sağlanabilir. Burundaki bandajlar ve sargılar sarıldıktan sonra ise hasta çok daha fazla dikkatli olmalıdır. Bu dönemlerde ameliyat geçiren kişi burun bölgesi olduğunca korumalı ve darbelere karşı engel olmalıdır. Yatarken de başını normal yatış pozisyonundan daha fazla yukarda tutmalıdır. Ve de yastık bölgelerinde yüzükoyun yatılmalıdır. Burun bölgesi olduğunca alçı ısıtılarak özen gösterilerek sıcak ve de soğuk ortamlardan uzak durulmalıdır. Bu dönemlerde banyo ihtiyacını karşılarken alçıyı ıslatmamaya özen göstermelisiniz. Alçıyı 5 ila 7 günden önce çıkartmamalısınız. Burundaki kırığın çabuk kaynaması için koyulan alçı uzun süre durmalıdır. Bu durumun zararı olmaz yararı olur.

Merkezimizde Avrupa Standartlarında Hizmet Sunuyoruz

Merkezimizde istediğiniz burun ameliyatı uzmanlarımız tarafından özenle yapılmaktadır. Büyük burun estetiği olarak da bilinen kırık burun ameliyatı oldukça zor evrelerden geçerek fazla acı çekmenize neden olsa da sonrasında kusursuz bir burna sahip olacağınızdan sabretmeye değerdir. Uzmanlarımız sizin için en ideal burun operasyonunu yapmakta ve bu konuda tecrübelidirler. Bu ameliyat sonrasında beklemediğimiz bazı durumlarla karşılaşabiliriz. Bunlardan bazıları;

  • Uzman olan hekimlerimiz tarafından yapılan kırık tedavilerinde bazı durumlar hastanın dikkatsizliği nedeni ile burun tekrar darbe alarak kaynama gerçekleştirmez.
  • Ani hareketler nedeniyle burun kırıklığı yanlış kaynama yaparak nefesin alış verişini zorlaştırır. Bunun yanında da yanlış kaynayarak görüntü bozukluğuna neden olur.
  • Bazen kırıklarda yerine oturmayan burun nedeniyle görüntü bozukluğu oluşmaktadır.
  • Bununla birlikte kanama, şişme, morlukların gözükür böylelikle de konu uzman hekime başvurularak uzman hekimin uygulayacağı ilaçlar ve tedaviler bizzat uygulanmalıdır.

Hafif olan kırıklarda 3 hafta fakat ciddi travmalarda 3 ay iyileşme süreci sürer cerrahi düşünerek kırığı olmamasına karşın kırık uçları yer değişmemişse sadece tespit işlemi yeterli olabilmektedir. Burun estetiği ya da burun ameliyatı için merkezimize gelerek estetik operasyonunu güvenle yaptırabilirsiniz. Bu konuda uzmanlarımız ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve uzmanlarımızdan burun estetiği ile ilgili birebir bilgi alarak güvenle karar verebilirsiniz.

TurkeyEnglish