Burun Küçültme Erkek

Burun Küçültme Erkek

Burun estetiği hastaların daha doğal ve güzel bir görünüme ayrıca rahat nefes alıp verme gibi özelliklere sahip olmasını sağlıyor. Artık bu ameliyatlarda burnun ameliyat sonrası şeklini ameliyat öncesi görmeniz mümkündür. Dijital ortamda özel programlar ile yapılan bu işlem günümüz teknolojisinde yenidir. Burun yapısı kemiği kıkırdağı yüzünüz ve burnunuzun şekli için oldukça önemlidir. Günümüzde burun küçültme erkek operasyonlarının yapıldığını görebilmekteyiz.
Merkezimize gelerek burun küçültme erkek hastalarımızın da talebi olabiliyor. Çeşitli nedenlerle merkezimize gelen bayan ve burun küçültme erkek hastalarımız merkezimizde bu operasyonu güvenle yaptırmaktadırlar. Burun küçültme ameliyatı çok uzun süren ve zor bir ameliyat değildir. Bu operasyon yaklaşık iki saat sürer ve ameliyat lokal anestezi ortamında yapılır. Bu operasyon sonunda yüzde ve gözde morarmalar ve şişlikler oluşması gayet doğaldır. Bu şişlikler ve morluklar bir hafta sonra kaybolmaya başlar. Bu işlem esnasında ağrı ve sızı oluşmaz. Hızlı bir iyileşme süreci vardır. Operasyondan sonra burna takılan tamponlar iki üç gün içerisinde burundan çıkarılır. Ameliyattan sonraki 10. gün burunda olan alçı kaldırılır bu işlemden sonra burunda tekrardan şişme ve morluklar oluşabilir. Bu oluşan morluk ve şişlikler tahmini 1 ay içerisinde kaybolacaktır.
Yamuk Burun Düzeltme

 

Yamuk burun dediğimiz bu rahatsızlık burun kemiğinin ortadan kaymasıyla oluşur.Yüz kemiklerinin gelişmesi esnasında burna gelen darbeler, düşme veya kazalar yamuk burnu oluşturur. Bu kemikler orantısız büyür ve eğri bir hal alır. Burun estetiği ameliyatı bunun için gereklidir.  Burun içerisinde önde kıkırdak arkada kemik mevcuttur.

 Burun Kemiğinde Kayma Olmasının Nedenleri

  • Burun çatısında daralma
  • Geniz eti
  • Burun içi polipleri
  • Burnun alt kısmında et olması, bunlar ayrıca burun tıkanıklığınada sebep olurlar.

Burun tıkanıklığı geceleri daha çok hissedilir ve zor bir hal alır. Burun tıkanıklığı şikayeti olan hastada sürekli ağızdan nefes alıp vermek zorunda kalır. Buda bazı şikayetlere neden olur.Bunlar Ağız kuruluğu, horlama, Faranjit ve boğaz enfeksiyonlarıdır. Sinüslerin düzenli çalışmasını engelleyerek sinüzütede neden olabilirler. Yamuk burun düzeltme ameliyatından sonra burna silikon yerleştirilir. Burun estetiği ameliyatı sonrası kabuklanma olmaması için nemlendirici kullanılması önerilir. Hasta her hafta doktora gidip burun temizliği yaptırmalıdır.

Burun Ucu Düzeltme Operasyonunda Uzman Kadromuz İle Hizmetinizdeyiz

 

Burun ucu dış görünümü etkileyen en önemli unsurdur. Burun ucunda görülen rahatsızlıklar şunlardır. Burun deliği bozukluğu, Burun ucunun genişliği, Burun ucun düşüklüğüdür. Bu operasyonda burnun uç kısmında bulanan yumuşak doku ve kıkırdağa işlem uygulanır. Her hasta burun estetiği için uygun olmayabilir. Bu operasyon sonunda hasada yara izi kalmaz. Operasyon sonunda burun ucu düzeltilince burnun iki kenarına bantlar yapıştırılır. Bu bantlar 1 hafta sonra çıkarılır. Burun ucu düzeltme ameliyatı 30-60 dakika arası sürer. Burun şeklini kısa bir süre içerisinde almaz bu süreç 6 ay gibi bir zamandır.
Sizde burnunuzla ilgili sorun yaşıyorsanız burun estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız merkezimizden bu hizmeti alabilirsiniz. Uzmanlarımız ve son çıkan kaliteli en iyi teknolojik cihazlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek sizde burun ile ilgili sıkıntılarınızdan uzman kadromuz ile kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu konuda işinde uzman çalışanlarımız ile ve son teknolojik cihazlarımız ile sizlere merkezimizde hizmet vermekteyiz.

 

TurkeyEnglish