Burun Küçültme Ameliyatı Erkek

Rinoplasti Cerrahisi Erkekler İçin Yapılmakta

Burnunuzun boyutuna veya şeklinden memnun değilseniz veya görünümünü, fonksiyonunu veya her ikisini de geliştirmek istiyorsanız, rinoplasti düşünmeniz gereken prosedürdür. Bir rinoplasti prosedürünü düşündüğünüzde, doğru soruları sormanız ve ilerlemeye karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi anlamanız önemlidir. Erkekseniz, bu ameliyatı eril özelliklerini koruyacak ve yüzünüze doğal gösterecek şekilde gerçekleştirmenin nüanslarını anlayan bir cerrah seçmeniz önemlidir. Özellikle de burun küçültme ameliyatı erkek hastaları gün geçtikçe artmaktadır. Bir hasta daha önce hiç rinoplasti yapılmadığında, prosedür primer rinoplasti olarak adlandırılır. Sıklıkla kozmetik amaçlı yapılırken, birincil rinoplasti, bozulmuş burun fonksiyonunu düzeltmek için de uygulanabilir. Her iki durumda da amaç uyumlu, sağlıklı ve doğal görünümlü bir burundur ve burun kaldırma bunun ilk adımıdır.

Şu anki sağlık kuruluşları burnun şeklini değiştirmek için dermal dolgu maddelerinin kullanılmasının avantajlarını tartışıyor. İyileşme yok, kesinti yok ve bandaj yok, bu prosedür yeni bir favori haline geliyor.

Hem Görünüm Hem de İşlevin İyileştirilmesi

Kozmetik amaçlarla rinoplasti yapmak isteyen hastalar genellikle yüzlerine daha uygun bir burun ve diğer özelliklerinden uzaklaşmayan bir burun istiyorlar. Çoğu zaman, bu burun küçük veya çarpık burnu doğrultma, düz profil vermek için burun üzerinde bir kambur azaltarak daha geniş yaparak ve bazı durumlarda daralma veya burun genişletme anlamına gelmektedir. Her hastanın ihtiyaçları tamamen farklıdır ve burun küçültme ameliyatı genellikle bayanların tercihi olmaktadır.

Hastalarının birçoğunda, burnundaki fiziki anormalliklerden kaynaklanan solunum, alerji veya diğer sağlık koşullarında zorluk çekiyor. Kozmetik bir değişiklik istenmiyorsa, bu sorunlar kendi başlarına ele alınabilir ancak kozmetik kaygılarla birlikte ele alınabilirler.

 Rinoplasti Cerrahınızı Planlama

Burun küçültme ameliyatı erkek ameliyatının en önemli kısmı planlama safhasıdır. Rinoplasti, burnun altında yatan yapısal değişiklikleri içerir. Bu değişikliklerin her biri önceden sizin ve cerrahınız tarafından dikkatle planlanmalıdır.

  • “Kozmetik burun cerrahisine yaklaşımım, zarif bir sonuç üreten inanılmaz derecede doğal görünen bir burun yaratmaktır. Küçük değişiklikler çok yol kat ediyor. Bir burun işi kişiliğini ve etnik kökenliliğini arttırmalı, silmemelidir özelliklede erkekseniz.
  • Rinoplasti, görünümünü ve işlevini iyileştirmek için burnu yeniden şekillendiren bir prosedürdür. Erkek burunları, burnunun ortasına doğru daha belirgin, düz bir köprüye ve genişliğe sahiptir.
  • Erkek rinoplasti olarak da bilinen prosedür, burnu yeniden şekillendirme ya da daha yaygın bir erkek burun ameliyatı olarak adlandırılan, en popüler erkek işlemdir. Prosedürün ana amacı burun şeklini hassaslaştırmaktır.
  • Çoğu erkek, prosedürü, burun köprüsünü ve burun deliklerini düzeltmeye veya nazal septumun düzeltilmesini ve açmasını ve böylece yakın temas spor yaralanmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkmış nefes alma güçlüklerini gidermeyi düşünmektedir.

Merkezimizde Profesyonel Hizmet Sunuyoruz

Eğer sizde burun küçültme ameliyatı erkek operasyonunu yapacak uzman ararsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Prosedürün gerçekleştirilmesi yaklaşık 2 saat alır ve genel anestezi altında yapılır. Burun düzeltme ameliyatı sırasında burun içine veya etrafında bir kesik yapılır ve böylece yumuşak dokuları alttaki yapıdan ayırır ve yeniden şekillendirme veya konumlandırma sağlar. Bazı durumlarda, kıkırdak vücudun diğer bölgelerinden alınarak yeni bir profil oluşturulmasına yardımcı olabilir. İşlem, elde etmek istediğiniz sonuçlara bağlı olarak biraz değişebilir.

Şişkinliği azaltmak ve sonuçların korunmasına yardımcı olması için hastalardan iyileşmek için 2 hafta süreyle yardım almaları önerilir. Bu süre zarfında koruma amaçlı günlük veya iş ortamlarında gerekli önlemleri almaları ve bu konuda yardım almaları önerilir. Bu konuda uzmanlarımız sizlere en iyi şekilde hizmet vermekte ve beklentilerinizi karşılamaktadır.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish