Burun Rinoplasti Ameliyatı

Burun Rinoplasti Ameliyatı
Burun ameliyatlarında en önemli olay, doğal görünüme sahip olmasıdır. Yapay bir burun, yüzde kötü durur. Estetik ameliyat sonrasında, hastanın yüzü ile burnu bir bütünlük sağlamalıdır. Her hastanın yüz hatları birbirinden farklıdır. Tek tip burun diye bir şey yoktur. Kimi hasta uzun bir yüze sahiptir, kimi hasta geniş bir yüze sahiptir. Kısaca her hastanın yüzü birbirinden farklıdır. Önemli olan her hastanın yüz şekline uygun olan burunu yapabilmektir. Hasta ile doktorun iletişimi de ayrı bir önem taşır. Hasta, doktora karşı net olmalıdır. Nasıl bir burun istediğini, şeklini, yapısını, boyutunu detaylı bir biçimde anlatmalıdır. İçine sinecek bir buruna kavuşabilmenin hayalini kurabilmelidir.
Burun Ameliyatı Öncesi Korkularınıza Son Verin
Burun estetiği öncesi de ameliyatın başarılı geçmesi açısından ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenle burun rinoplasti ameliyatı için öncelikle korkuları yenmek gerekiyor. En önemli nokta ise hastanın yüz hatları ile burun yapısının birbirine uyumlu olmasıdır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık, burun ameliyatı sonrası, burnunuzun şeklini görebilme şansına sahipsinizdir. Ameliyat öncesinde hastanın psikolojik durumu da çok önemlidir. Hastanın psikolojik olarak ta hazırlıklı olması önem arz eder. Bu hem hasta için hem de doktor için, ayrı bir öneme sahiptir. Doktor, ilk olarak hastayı güzel bir şekilde dinlemelidir. Hastanın aklında olan tüm soru işaretlerine çözüm yolları aramalıdır. Ameliyat sonrasında yaşanabilecekleri tek tek anlatması gerekmektedir.
Burun Ameliyatı Sonrası Gülen Yüzler
Doktor ile hastanın iletişiminin sağlam olması, burun estetiği sonrası için de ayrı bir öneme sahiptir. Hasta kesinlikle tedirgin olmamalıdır. Her insan farklı fıtratta yaratılmıştır. Kemik yapısı, kıkırdak yapısı, dokusu, cilt kalınlığı gibi sebeplerden dolayı, herkes ile aynı sonucu vermesi beklenmemelidir. Her hastaya ve buruna ayrı bir planlama yapılması gerekmektedir. Merkezimizden burun estetiği hizmetini alabilirsiniz. Uzman kadromuz ile her daim burun rinoplasti ameliyatı başta olmak üzere her an hizmetinizdeyiz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise, ilgili internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Ameliyat sonrasında birtakım şişmeler, morarmalar olacaktır. Bu tamamen kalıcı değildir; ancak zaman ile geçecektir. Özellik ile 15 gün içerisinde geçecektir.
Burun Rinoplasti Ameliyatı Riskli Midir?
Her ameliyatta olduğu kadar, burun rinoplasti ameliyatı da ufak tefek tehlikeleri barındırmaktadır. Belli bir süre istirahat etmek faydalı olacaktır. Başkaları tarafından fark edilmeyen burunlar, doğal burunlardır. Yüzlerde meydana gelen şişlikler de zaman ile geçecektir. İşlemden önce ilk olarak yapılması gereken, hastanın nasıl bir buruna sahip olmak istediği dinlendikten sonra bilgisayar ortamında çiziminin yapılmasıdır. Böylelik ile hasta da ameliyat sonrasında nasıl bir buruna sahip olacağını görmüş olacaktır. Bu da teknolojinin nimetlerinden bir tanesidir. Her insanın yapısı farklıdır. Kimi insan da burnunun iriliğinden şikayetçi olur. Bunun sonucunda burun küçültme operasyonuna ihtiyaç duyar. Uzmanlarımız ile son teknolojik cihazlarımız ile en iyi hizmeti veriyoruz. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Hasta, ani hareketlerden kaçınmalıdır.
  • İlk 10 gün kadar ılık yiyecekler ile beslenmelidir.
  • İlk 2 ay gözlük kullanmamalıdır.
  • Çok fazla güneşe maruz kalmamalıdır.

Ameliyat her ne kadar başarılı geçmiş olsa da, ameliyat sonrası hastanın kendisini koruması da önemlidir. Dalında uzman hekimlerimiz ile hizmetimizi yürütmekteyiz. Aklınıza takılan herhangi bir soru için, ilgili telefon numaralarımızı ar3ayarak, detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish