Burun Ucu Ameliyatı Olanlar

Burun Ucu Ameliyatı Olanlar

Burun ucu ameliyatı, burun estetiği ameliyatlarının bölümlerinden biridir. Boyut, şekil ya da orantiları tamamlamak adına yapılır. Burun ucu ameliyatında milimetrik değişimler söz konusudur. Burun ucu yükseklikleri normalden uzun ya da kısa olabilir ve bu düzeltilebilir bir durumdur. Ancak o kadar ince bir işlemdir ki, solunum fonksiyonlarının bozulmaması gereklidir. Burun ucu estetiğinde bazı estetik şartlar doğrultusunda işlemler yapılmalıdır. Çünkü burun ucu normalden daha az yağlı ve kalındır. Bu sebeple de bu bölgedeki ödemin geçmesi nerdeyse 1 seneye kadar sürer. Burun ucu ameliyatı olanlar güzel bir burun elde etmek için kemiklere dokunmadan sadece burun ucunun düzeltilmesiyle kendilerini iyi hissederler. Burun ucu ameliyatı olanlar bu operasyonlarla düşüklük,eğrilik, basıklık, aşırı uzunluk gibi şekil bozukluklarından kurtulabilirler. Burun ucundaki her türlü bozukluklar değiştirilebilir hem sağlıklı hem de doğal bir görünüme kavuşabilir. Burun ucu estetikleri kemik gelişimini tamamlamış her bireye uygulanabilir. Bu da 16 ila 18 yaş aralığıdır.

Burun estetikleri öncesinde eğer kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa kesinlikle ameliyattan 1 hafta önce kullanılması kesilmelidir. Kullanılan tüm ilaçların doktor bilgisi altında olması gereklidir. Sigara içimi operasyon öncesi ve sonrası birkaç haftayı kapsayacak derecede kesilmelidir.

Burun Ucu Estetiklerinde İyileşme Süreci

Burun ucu estetiklerinde iyileşme süreci kısadır. Özellikle kapalı teknikle yapılan işlemlerde şişlik ve morluk payı da az olduğundan iyileşme süreci çok daha hızlıdır. Soğuk komplekslerle oluşan şişliklerde kısa sürede iner. Burun ucu ameliyatı olanlar sosyal ve iş hayatından fazla uzaklaşma söz konusu olmaz.

Rinoplasti burnun yeniden şekillendirilmesi anlamı taşır ve bu durum estetik operasyonlar içerisinde en çok tercih edilendir. Bu operasyonlarda genelde solunum sorunları düzeltilir, burnun şekli değiştirilebilir. Şayet doğumsal faktörlü bir bozukluk varsa bunların da düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Estetik burun ameliyatı, hayallerdeki buruna kavuşmanın önceliğindedir. Başarılı bir burun ameliyatı kişinin yüzü ile bir bütünlük oluşması adına doğal olmalıdır. Doğal görünümlü bir estetikli burun demek başarılı bir operasyon demektir. Burun ameliyatları lokal ya da genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer. Şişlik ve morluk olması doğal olan bir süreçtir. Bu durumun hafif ya da ağır olması da hastanın cilt yapısına ve yapılan işlemlere bağlıdır. Estetik burun ameliyatlarında net sonuç için 1 sene beklemek en doğrusudur. Çünkü burnun son şeklini alması için bu süre gerekendir.

Burun Ameliyatları Riskleri

Burun ameliyatları eğer işinin ehli bir cerrah tarafından yapıldığı takdirde risk faktörü %1’ler oranındadır. Ancak diğer durumlarda kanlanma, burun içi yapışma, burun dinamiğinin bozulması, nefes almada güçlük, burun ortasında delik oluşumu gibi durumlar ortaya çıkabilir.

  • Burun estetiklerinde açık ve kapalı teknikler bulunur.
  • Burun estetikleri ekstra kaza ya da doğumsal faktörler hariç 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir.
  • Burunda yapılacak değişiklikler ufak oynamalarla söz konusu olmalı, doğallığı bozulmamalıdır.
  • Burun ameliyatları sonrası öncesinden çok daha önem taşıyan bir süreçtir.

Doğal estetik bir görünüm ve rahat bir nefes için burun ameliyatları merkezimizde son teknolojik boyutlarla bezenmiş bir şekilde hizmetini sunmaktadır. Yüz yapısına uygun burun estetikleri başarı olarak adlandırıldığından bu başarıda merkezimiz adına başarımız olduğu da önemli bir noktadır. Bir burun ameliyatında nefes alma problemim düzelsin, burnum doğal bir görüntüde olsun ancak burun deliklerim küçülsün, burnum kavisli olsun, ameliyat olduğum anlaşılmasın diyorsanız merkezimiz bu konuda bir numaradır. Uzmanlarımız ve profesyonel cerrahlarımızla en iyi hizmeti verme gayretindeyiz.

 

TurkeyEnglish