Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır

Burnumuz bizim için hayati öneme sahip bir organımızdır. Çünkü nefes almamızı sağlar ve nefessiz yaşayamayız. Bunun yanında burnumuz yüzümüzün tam orta kısmında dengeleyici bir yapıya sahip olduğundan görünümü de bir o kadar önemlidir. Aynaya baktığımızda burnumuz gözümüze çirkin görünüyorsa tüm yüzümüzü çirkin gibi görebiliriz. Özellikle son yıllarda sanatçılar ile başlayan bir burun ucu kaldırma furyası var. Burun ucu çok basık ve kötü görünen insanlar için burun ucu kaldırma operasyonu çok normal elbet. Fakat birde aslında burnu çokta çirkin olmayan fakat sırf kalkık burun istedikleri için ameliyat olan kişilerde var. Elbette yüzünü nasıl görmek istediği kişinin kendine kalmış bir seçimdir. Ancak ameliyatlar artık lazer ile çok daha kolay yapılıyor olsa da sonuçta ameliyattır. Peki, burun kaldırma ameliyatı nasıl yapılıyor şimdi bunu açıklayalım.

Öncelikle kişinin nasıl ve hangi kalkıklıkta bir burun istediği tespit edilir. Ameliyat günü belirlenip hasta hazırlanır. Ameliyat genelde genel anestezi ile yapılır. Kapalı burun estetiği tekniği ile yapılır. Burun ucuna içten kesiler atılır. Burun ucu kıkırdakları yeni konumlarına yerleştirilir. Kıkırdak eksikliği varsa burnun diğer bölgelerinden ya da kulaktan alınarak burun ucuna ilave yapılır. Operasyon burnun orta kısmına yapıldığından bez tamponlar yerine silikon yaprakçıklar burun içine yerleştirilir. Burun dışına plastik atel ve özel bandajlar takılır. Burun ucu kalkık şekilde olsun diye konulan bu aparatlar 5 ile 10 gün arası bir süre burunda kalır daha sonra alınır.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

  • Burun estetiği öncesi sonrasıkişi için çok önemlidir. Öncesinde karar verme süreci oldukça önemli iken sonrasında iyileşme süreci dikkat edilmesi gereken bir husustur.
  • Burun estetiği sonrasında burunda şişlik ve morluk oluşmaması için sık sık buz kompleksi yapılmalıdır.
  • Burun estetiği sonrası çok fazla öne eğilmemeli, uzun süre ayakta kalmamalısınız. Ara ara sırt üstü yatarak istirahat etmelisiniz.
  • Ameliyat sonrası banyo yaparken burna su gitmemesine dikkat etmelisiniz. Saçınızı arkaya doğru eğilerek yıkamalı ve banyoda uzun süre kalmamalısınız.

Merkezmizde Burun Estetiği  Nasıl Yapılır

Merkezimizde Burun ucu kaldırma ve revizyon burun ucu estetiği yapılmaktır. Burun estetiği oldunuz fakat burnunuzun yeni görüntüsünü beğenmediniz. Peki, ne yapacaksınız, tekrar ameliyat mı olacaksınız. İşte bu konuda uzmanlarımız bir kolaylık bulmuşlar ve çok daha kolay bir operasyonla burnu düzeltme işlemi yapıyorlar. Revizyon burun estetiği burnun beğenmediğiniz küçük bölgelerinde yapılan düzeltme işlemi anlamına geliyor. Uzmanlarımız defalarca kez beğenmeyip burnunu düzelttiren kişiler olduğunu biliyorlar ve bu hastalara en iyi şekilde yaklaşım göstermektedirler. Hatta bazı insanlar burun estetiği sonrası keşke hiç ameliyat olmasaydım burnumun eski hali çok daha iyiydi diyebiliyorlar. İşte bu konuda en büyük kolaylığı revizyon burun estetiği sağlıyor. Tekrar tekrar ameliyat olmadan burnunuzu düzelttirebiliyorsunuz. Özellikle burun ucu kaldırma ameliyatları sonrası burnun aşırı kalkık görünmesi şikâyeti ile düzeltme işleminin çok sık yapıldığını söyleyen uzman doktorlar, burun ucunun hassas bir bölge olduğunu ve kişilerin iyi düşünüp karar vererek yaptırmaları gerektiği konusunda uyarıyorlar. Burun estetiği ameliyatları konusunda işinde uzman iyi bir doktorlarımızın arasından gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz ve uzmanlarımız ile yapacağınız görüşme ile burnunuz için en ideal düzeltmeleri uzmanlarımız ile birlikte sonuçlandırabilirsiniz.

 

TurkeyEnglish