Dolgu İle Burun Estetiği

Dolgu İle Burun Estetiği

Burun yüz için son derece önemli olan bir organımızdır. Burnunuzun şeklinde yapacağınız ufak çaplı değişimler sonrasında, suratınızın bambaşka bir hale büründüğünü sizlerde her aynanın karşısına geçtiğinizde farkedeceksiniz. Doğuştan gelen kemik eğriliği problemleri, burun içerisindeki et yüzünden burunda meydana gelen eğrilik ya da diğer şekil bozuklukları veya herhangi bir kaza sonucunda fizyolojik olarak sonradan meydana gelmiş olan diğer rahatsızlıklar ufak bir operasyon sayesinde giderilebilir. Kişi ameliyat için henüz kendisini hazır hissetmiyorsa ya da ameliyatın ardından meydana gelebilecek olan görünümden tam olarak emin olamıyorsa bunu basit, ağrısız ve kısa süreli etkisi devam eden dolgu ile burun estetiği yönteminden faydalanarak kolaylıkla test edebilir.

Nedir Bu Dolgu İle Burun Estetiği?

Uzun süreli sonuçları olmayan, en fazla 18 ayın sonunda dolgu malzemesinin eriyerek kaybolması sonucu burnun eski hale dönmesini sağlayan bir operasyondur. Bu operasyon ile kişi, bıçak altına yatmadan burun ile alakalı olan görünüm problemini bir süreliğine ortadan kaldırabilir. Dolgu ile burun estetiği tamamen acısız ve sağlıklı olan bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde;

  • Kişiyi rahatsız eden burun eğrilikleri büyük oranda ortadan kaldırılabilir.
  • Burnun uç kısmında bir düşüklük varsa ve hasta bu durumdan ötürü rahatsızlık duyuyorsa bu sorun çözüme kavuşturulabilir.
  • Daha öncesinde başarısız bir burun operasyonu geçirilmişse bu durumdolgu ile burun estetiği uygulaması ile giderilebilir.
  • Surattaki orantı burun sayesinde sağlanabilir.

Bu Operasyon Ne Kadar Sağlıklı?

Dolgu ile burun estetiği uygulaması alanında uzman olan bir estetik cerrah tarafından uygulandığı takdir de ve kullanılan dolgu malzemesi kalitesinin yüksek olması ile hastaya hiçbir problem çıkarmayacaktır. Kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve sağlık bakanlığınca onaylanmış olması son derece önemlidir. Antalya burun ameliyatı kliniğimizde sağlığınıza herhangi bir tehdit oluşturmayacak olan kaliteli dolgu malzemesi ürünlerini kullanıyoruz. Bünyemizde hizmet veren estetik uzmanlarımız alanının önemini bilen ve profesyonellikten önem vermeyen cerrahlardır.

Kimler Bu Uygulamadan Faydalanabilir?

Burun estetiği ameliyatlarından kişilere belirli bir yaş sınırı konulmaktadır. Henüz ergenlik yaşında olan bireylerden 18 yaşını doldurmayanlara ameliyat uygulaması yapılmamaktadır. Aynı zamanda ameliyat korkusu olan kişilerde uzun burun estetik ameliyatı uygulamalarından kaçındıkları için ve ameliyattan son derece korktukları için bu yöntemden faydalanabilirler. Bu uygulamada herhangi bir yaş sınırı yoktur. Yani kişi 16 yaşında burun estetiği uygulamasını dolgu yöntemiyle gerçekleştirebilir.

Bu uygulamanın herhangi bir zararı yoktur ve kişilere son derece de memnun edici sonuçlar sunmaktadır. İşlemler gerçekleştirilirken uyuşturma gerçekleştiğinden hasta, ne uygulama esnasında ne de uygulama sonrasında herhangi bir acı, sızı, ağrı hissetmeyecektir. Hastanede kalma ya da pansuman gibi bir durum söz konusu değildir. Uygulamanın ardından kişi rahatlıkla evine veya işine dönebilir. Uygulama sonrasında dolgu malzemesinin burunda kalma süresi ortalama olarak en fazla 18 ay olacaktır. Malzemenin daha fazla kalması sağlık açısından da iyi olmadığından madde eriyerek kişiye herhangi bir zarar vermeden kaybolup gidecektir.

Dolgu ile estetiğin süresinin dolmasının ardından kişi dilerse uygulamayı yineleyebilir ve böylelikle yeniden arzu ettiği estetik görünüme kavuşabilir. Uygulamanın tekrar edilebilir oluşu son derece iyidir. Kişi istemediği sürece ameliyat ile kalıcı değişikliklere gitmek zorunda kalmayacaktır. Ya da ameliyat olduktan sonra burnunun nasıl görüneceğine dair bir fikir sahibi olabilecektir.

Kliniğimizde dolgu ile burun estetiği uygulamasını uzman doktorlarımız ile beraber gerçekleştiriyoruz ve sizlerin memnun olmasını sağlayacak olan görüntülerin oluşmasını sağlıyoruz. Hijyenik koşullar altında ve kaliteli malzemeler eşliğinde işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

 

TurkeyEnglish