Eğri Burun Ameliyatı

Eğri Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı çeşitleri genellikle güzel bir buruna sahip olmak amacıyla yapılsa da ilk amaç sağlıklı bir buruna sahip olmayı dilemektir. Doğuştan gelen herhangi bir bozukluk sonucunda ya d asonradan kazanılan bir kaza sonucunda burunda eğrilikler ve bükülmeler meydana gelebilir. Burnun yapısı hafif yapılı bir kemiğe sahip olduğundan dolayı her zaman çok kolay bir şekilde deformasyona uğrayabilir. Bu nedenle dilediğiniz her an her yerde burnunuzu kolaylıkla düzeltemeyebilirsiniz. Alınması gereken doktor kontrolü ve yapılması gereken bir eğri burun ameliyatı ortaya çıkacaktır.  Yapılan bu burun ameliyatı çeşidi sonrasında burun estetiği sonrası şişlik meydana gelmektedir. Bu durum oldukça doğal bir durumdur ve iyileşme süreci içerisinde mutlaka inecektir. Endişe etmenizi gerektiren herhangi bir problem yoktur.

Eğri Burun Ameliyatı Egzersizleri Var Mıdır?

Eğri burun ameliyatı genellikle sadece burundaki eğriliği düzeltmek amacıyla yapılan bir ameliyat türüdür. Aynı zamanda bu ameliyat Septum Deviasyon ameliyatı olarak da bilinmektedir. Uzmanların yaptığı açıklamalar ve burun estetiği olan bireylerin açıklamaları sonucunda ameliyat sonrasında egzersiz yapmak doğru değildir. Ancak ameliyat öncesinde ameliyatın çok daha hızlı ve rahat geçmesi açısından, sonrasında da iyileşme sürecinin daha kısa tutulabilmesi açısından burun kaldırma egzersizleri yapılabilmektedir. Oldukça doğal bir  şekilde yapılan bu egzersizler sonucunda burnun yapısında iyileşmeler ve esnemeler meydana gelerek burnu rahat hissettirecektir. Burnunda eğrilik olan bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli husus tek bir uzmana başvurmak ve o uzman dahilinde seanslara katılmaktır. Farklı uzmanlar ve farklı seanslarda estetik yaptırmak oldukça yanlış bir olacaktır.

Eğri Burun Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Uzman doktorlarımızın alanındaki kıymetli ve kaliteli hizmetleri sonucunda kısa sürede yapılmakta olan eğri burun ameliyatı son derece titiz seanslar sonucunda başarıyla elde edilmektedir. Bünyemizde yer alan ve eğitiminin en iyi şekilde tamamlamış olan uzman estetik cerrahlarımız işlerinin, hasta ve doktor ilişkisi dışına çıkmadan son derece muazzam bir şekilde ele almaktadırlar. Dilediğiniz her an her yerden başvurarak iletişime geçebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz bir ekip olarak çalışmalarımızı yürütmekten yanayız. 16 yaşından itibaren hastalarımızı kabul etmekteyiz. Bu yaştan önce gelen herhangi bir hastayı kabul etmemekteyiz. Aynı zamanda burunda gelen hasarın doğuştan mı yoksa sonradan mı olduğunu tespit ettikten sonra, dikkatli ve anlaşmalı bir şekilde estetik ameliyat sürecimizi başlatmaktayız. Öncelikle hastalarımızın nasıl bir burun istediğini, daha sonra burnun yapısında yapılacak olan değişiklikleri ele almaktayız.

Eğri Burun Ameliyatında Tampon Kullanımı

Bizler yapmış olduğumuz tüm estetik ameliyatlarında tampon kullanımına önem vermekte ve hastamızı rahatsız etmeyecek şekilde kullanmaya özen göstermekteyiz. Ancak tamponsuz burun estetiği yaptırmak isteyen hastalarımızın da öneri ve isteklerini göz önünde bulundurmaktayız. Uzman cerrahlarımızla birlikte, burun eğriliğini düzeltirken dikkate aldığımız bir diğer husus ise hastamızın burun dışında herhangi bir değişiklik isteyip istemeğidir. Burundaki eğriliği düzeltirken yalnızca burun içerisinden ameliyat etmekteyiz. Eğer hastamız burun dışında da bir değişikliğe sahip olmak isterse, burnun yapısını ve şeklinin bozmadan küçültmeler ya da kaldırmalar yapmaktayız. Bu tamamen sağlığa uygun bir şekilde ve hasta isteği dışına çıkılmadan yapılmaktadır.

Profesyonel burun estetiği sunan uzmanlarımız ile görüşme yapmak için, hemen çağrı merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz. Birinci sınıf cihazlar ile ve alanında uzman olan cerrahlarımız ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için özenle çalışıyoruz. Dünya standartlarında hizmet almak için sizi merkezimize bekliyoruz.

 

Give a Reply

TurkeyEnglish